+48 22 311 14 44

Jak ubezpieczyć samochód od nagłych awarii?

Motoryzacja

Na pewno nieraz zepsuł Ci się samochód. Pamiętasz dobrze te wszystkie nieprzyjemne uczucia z tym związane. Możemy wśród nich wymienić: zaskoczenie, zdezorientowanie, strach, złość, niepokój. Czy da się tego w jakikolwiek sposób uniknąć? Nie ma aut, które byłyby całkowicie bezawaryjne, wbrew zapewnieniom producentów. Jednak możesz w dużym stopniu zmniejszyć odczuwany stres, gdy wykupisz ubezpieczenie samochodu od nagłych awarii. Jak to zrobić? Na czym polega taka polisa? Jakie warunki musisz spełnić, aby móc ją wykupić? 

Czy jest to takie samo ubezpieczenie jak assistance?

Nie do końca. To zupełnie inne produkty ubezpieczeniowe. Odpowiadają na odmienne potrzeby klientów. Zobacz, w jaki sposób możesz wykupić tego rodzaju ubezpieczenie i czym ono powinno się charakteryzować. Ile ono kosztuje? Dlaczego warto je wykupić?

Co to jest ubezpieczenie od awarii samochodu? Jakie szkody pokrywa? 

Ubezpieczenie od nagłych awarii samochodu, czyli inaczej gwarancja na używane auto, gwarantuje bezpłatną pomoc specjalisty w razie usterki. Jest jeden warunek. Musi do niej dość na drodze, na parkingu lub w garażu. Szczegółowy zakres polisy jest omówiony w OWU. Natomiast zakres terytorialny zdarzeń to standardowo Polska. Czasami możesz wykupić również tego rodzaju polisę na inne kraje w Europie. 

W jakich firmach możesz wykupić ubezpieczenie od nagłych awarii samochodu?

Może to być dla Ciebie nie małym zaskoczeniem, ale nie da się takiej polisy wykupić online. To trochę dziwne, bo w przypadku OC, AC czy assistance, nie ma z tym absolutnie żadnego problemu. Dlaczego tak jest? Gdzie możesz wykupić takie ubezpieczenie?

Ubezpieczenie od nagłej awarii samochodu jest dostępne w komisach samochodowych, u dealerów samochodowych, czy u importerów pojazdów. Dystrybucją tego rodzaju polis zajmują się również firmy, które pomagają w sfinansowaniu zakupu samochodu. Mamy tutaj na myśli przede wszystkim banki i miejsca udzielające leansingu. Pewnie zdajesz sobie sprawę z tego, że kupowanie używanego samochodu to zawsze ryzyko. Większe lub mniejsze. Ubezpieczenie od nagłej awarii samochodu może być dla Ciebie zabezpieczeniem przed takimi nieprzewidzianymi i nieprzyjemnymi sytuacjami. 

Co znajdziesz w ofercie ubezpieczenia od nagłej awarii samochodu?

Oferty firm ubezpieczeniowych są niesamowicie zróżnicowane. Dlatego, zamiast na szybko wykupywać polisę, to najpierw na spokojnie zapoznaj się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia. Opisany w nich został między innymi rodzaj świadczeń, limity i zakres terytorialny. Powinieneś też sprawdzić, w jakich warsztatach będziesz mógł poszukać pomocy. Bardzo ważne jest, aby taki mechanik był jak najbliżej Twojego miejsca zamieszkania. 

Ubezpieczenie od nagłej awarii tylko dla nowego samochodu?

Niektóre firmy ubezpieczeniowe nie chcą ryzykować i nie mają w swojej ofercie ubezpieczenia od awarii od używanych pojazdów. Ubezpieczenie od awarii dla nowych samochodów często nazywa się przedłużoną gwarancją. Jest ona skierowana do osób, których nie obejmuje już gwarancja producenta, a chcą się ubezpieczyć od nagłych awarii. 

Ile kosztuje ubezpieczenie od nagłej awarii samochodu?

Wysokość składki jest zależna od długości trwania ochrony oraz od jej zakresu. Im dłużej będzie trwała Twoja polisa, tym więcej będziesz musiał za ją zapłacić. Możesz sobie wykupić tego rodzaju ubezpieczenie maksymalnie na rok. 

Jeżeli pragniesz dowiedzieć się więcej o ubezpieczeniu od nagłej awarii samochodu, to powinieneś odwiedzić oddziały Eurofinance Warszawa Ursynów. 

Podobne wpisy

Jak wygląda ubezpieczenie samochodu od wandalizmu?

Czy możesz otrzymać odszkodowanie za akt wandalizmu na Twoim samochodzie? W takim przypadku zazwyczaj nie wiadomo, kto jest sprawcą szkody. Wandale najczęściej atakują na parkingach lub w garażach podziemnych. Jeżeli jesteś pasjonatem majsterkowania, to możesz sobie z takim uszkodzeniem w dość prosty sposób poradzisz. Koszty naprawy również nie będą zbyt wysokie. A co w sytuacji,...

Czytaj dalej...

Chroń swój samochód przed upadkiem drzewa

Wichury, huragany i innego rodzaju wiatry oraz zjawiska atmosferyczne są wyjątkowo niebezpieczne nie tylko dla ludzi, ale też dla samochodów. Z każdym rokiem można mieć wrażenie, że wywołują coraz więcej zniszczeń. Zmiany klimatyczne to dobry powód do tego, żeby wykupić sobie polisę dla samochodu. Chociaż w podstawowej wersji. Właśnie tam masz ubezpieczenie nieruchomości od upadku...

Czytaj dalej...

Czy możliwe jest ubezpieczenie samochodu na miesiąc?

Bardzo dobrze znane wszystkim OC, czyli ubezpieczenie samochodu od odpowiedzialności cywilnej jest zazwyczaj wykupywane na 12 miesięcy. Niewiele osób wie o tym, że jest możliwość skorzystania z krótkoterminowego ubezpieczenia OC na miesiąc. Jednak mogą podpisać taką umowę tylko niektórzy posiadacze pojazdów mechanicznych. Warto trochę bardziej zagłębić się w ten temat. Co należy zrobić, żeby ubezpieczyć...

Czytaj dalej...