nowe ubezpieczenia 663 363 333 infolinia 22 311 14 44

Jak ubezpieczyć samochód od nagłych awarii?

Motoryzacja

Na pewno nieraz zepsuł Ci się samochód. Pamiętasz dobrze te wszystkie nieprzyjemne uczucia z tym związane. Możemy wśród nich wymienić: zaskoczenie, zdezorientowanie, strach, złość, niepokój. Czy da się tego w jakikolwiek sposób uniknąć? Nie ma aut, które byłyby całkowicie bezawaryjne, wbrew zapewnieniom producentów. Jednak możesz w dużym stopniu zmniejszyć odczuwany stres, gdy wykupisz ubezpieczenie samochodu od nagłych awarii. Jak to zrobić? Na czym polega taka polisa? Jakie warunki musisz spełnić, aby móc ją wykupić? 

Czy jest to takie samo ubezpieczenie jak assistance?

Nie do końca. To zupełnie inne produkty ubezpieczeniowe. Odpowiadają na odmienne potrzeby klientów. Zobacz, w jaki sposób możesz wykupić tego rodzaju ubezpieczenie i czym ono powinno się charakteryzować. Ile ono kosztuje? Dlaczego warto je wykupić?

Co to jest ubezpieczenie od awarii samochodu? Jakie szkody pokrywa? 

Ubezpieczenie od nagłych awarii samochodu, czyli inaczej gwarancja na używane auto, gwarantuje bezpłatną pomoc specjalisty w razie usterki. Jest jeden warunek. Musi do niej dość na drodze, na parkingu lub w garażu. Szczegółowy zakres polisy jest omówiony w OWU. Natomiast zakres terytorialny zdarzeń to standardowo Polska. Czasami możesz wykupić również tego rodzaju polisę na inne kraje w Europie. 

W jakich firmach możesz wykupić ubezpieczenie od nagłych awarii samochodu?

Może to być dla Ciebie nie małym zaskoczeniem, ale nie da się takiej polisy wykupić online. To trochę dziwne, bo w przypadku OC, AC czy assistance, nie ma z tym absolutnie żadnego problemu. Dlaczego tak jest? Gdzie możesz wykupić takie ubezpieczenie?

Ubezpieczenie od nagłej awarii samochodu jest dostępne w komisach samochodowych, u dealerów samochodowych, czy u importerów pojazdów. Dystrybucją tego rodzaju polis zajmują się również firmy, które pomagają w sfinansowaniu zakupu samochodu. Mamy tutaj na myśli przede wszystkim banki i miejsca udzielające leansingu. Pewnie zdajesz sobie sprawę z tego, że kupowanie używanego samochodu to zawsze ryzyko. Większe lub mniejsze. Ubezpieczenie od nagłej awarii samochodu może być dla Ciebie zabezpieczeniem przed takimi nieprzewidzianymi i nieprzyjemnymi sytuacjami. 

Co znajdziesz w ofercie ubezpieczenia od nagłej awarii samochodu?

Oferty firm ubezpieczeniowych są niesamowicie zróżnicowane. Dlatego, zamiast na szybko wykupywać polisę, to najpierw na spokojnie zapoznaj się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia. Opisany w nich został między innymi rodzaj świadczeń, limity i zakres terytorialny. Powinieneś też sprawdzić, w jakich warsztatach będziesz mógł poszukać pomocy. Bardzo ważne jest, aby taki mechanik był jak najbliżej Twojego miejsca zamieszkania. 

Ubezpieczenie od nagłej awarii tylko dla nowego samochodu?

Niektóre firmy ubezpieczeniowe nie chcą ryzykować i nie mają w swojej ofercie ubezpieczenia od awarii od używanych pojazdów. Ubezpieczenie od awarii dla nowych samochodów często nazywa się przedłużoną gwarancją. Jest ona skierowana do osób, których nie obejmuje już gwarancja producenta, a chcą się ubezpieczyć od nagłych awarii. 

Ile kosztuje ubezpieczenie od nagłej awarii samochodu?

Wysokość składki jest zależna od długości trwania ochrony oraz od jej zakresu. Im dłużej będzie trwała Twoja polisa, tym więcej będziesz musiał za ją zapłacić. Możesz sobie wykupić tego rodzaju ubezpieczenie maksymalnie na rok. 

Jeżeli pragniesz dowiedzieć się więcej o ubezpieczeniu od nagłej awarii samochodu, to powinieneś odwiedzić oddziały Eurofinance Warszawa Ursynów. 

Podobne wpisy

Czy polisa OC przechodzi na nowego właściciela samochodu?

Jednym z najważniejszych obowiązków każdego kierowcy jest posiadanie ważnej polisy OC. Dzięki temu ubezpieczeniu można uniknąć wielu finansowych kłopotów w przypadku wypadku, kolizji lub innych nieprzewidzianych zdarzeń na drodze. Co dzieje się z polisą OC, po zakupie samochodu używanego? Czy przechodzi ona na nowego właściciela? Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna, dlatego warto wyjaśnić...

Czytaj dalej...

Ubezpieczenie motoru od kradzieży

Ubezpieczenie motoru od kradzieży to ważny produkt ubezpieczeniowy dla każdego motocyklisty. Zabezpiecza on przed stratami finansowymi w przypadku kradzieży pojazdu, której niestety nie da się całkowicie uniknąć. Jaki produkt należy wybrać, aby chronić swój majątek przed skutkami tego przestępstwa? Jak ubezpieczyć się przed kradzieżą? Ubezpieczenie motoru od kradzieży to ważny produkt ubezpieczeniowy dla każdego motocyklisty,...

Czytaj dalej...

Jak ubezpieczyć się od skutków zalania samochodu?

Zalanie samochodu jest jednym z najczęstszych nieprzewidywalnych zdarzeń, które może spotkać każdego kierowcę. W jaki sposób właściciele aut mogą chronić swoje finanse przed skutkami takiego zdarzenia?  Przyczyny i skutki zalania samochodu Najczęstszymi przyczynami zalania samochodu mogą być między innymi ulewne deszcze, powodzie, wylewy wód czy awarie instalacji wodociągowej. Konsekwencje zalania samochodu mogą być bardzo poważne...

Czytaj dalej...

Umów się z mobilnym doradcą

Posiadamy mobilnych przedstawicieli handlowych, którzy docierają do klienta na terenie Warszawy Bemowa oraz okolic. Spotkanie z naszym specjalistą ułatwi Państwu dopasowanie oferty do indywidualnych potrzeb.

Preferowana godzina kontaktu

Wyrażam zgodę na wykonywanie połączeń głosowych przez Eurofinance sp. z o.o. w celu przedstawiania informacji o charakterze marketingowym, dotyczących produktów i usług świadczonych przez zakłady ubezpieczeń współpracujące z Eurofinance oraz promocji organizowanych przez Eurofinance
Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Eurofinance sp. z o.o. na podany numer telefonu lub adres e-mail informacji o charakterze marketingowym , dotyczących produktów i usług świadczonych przez zakłady ubezpieczeń współpracujące z Eurofinance oraz promocji organizowanych przez Eurofinance
Wiem, że mam prawo w dowolnym momencie wycofać zgodę. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania moich danych, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.