22 311 14 44

Jakie ubezpieczenie turystyczne kupić na wyjazd?

Oszczędzaj czas i pieniądze ubezpieczając się z Eurofinance Dowiedz się więcej
Podróże

Ubezpieczenie turystyczne to obowiązkowy produkt dla każdej osoby, która się wybiera na wakacje. Często zapomina się o tej kwestii lub też jej załatwianie zostawia się na ostatnią chwilę. Tymczasem warto przyjrzeć się poszczególnym ofertom, aby wybrać najlepszą, możliwie najtańszą i przede wszystkim taką, która zapewni spokój i bezpieczeństwo na wypadek przykrych i niespodziewanych zdarzeń losowych.

Czy warto wykupić ubezpieczenie turystyczne?

Wyjeżdżając na urlop, sporo osób wychodzi z założenia, że Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) jest wystarczająca. Należy podkreślić jednak, że gwarantuje ona refundację jedynie darmowych dla danego państwa zabiegów.

Ubezpieczenie turystyczne pokrywa koszty leczenia na wakacjach, powrotu do kraju w przypadku nagłej konieczności spowodowanej stanem zdrowia, stanowi zabezpieczenie w razie wypadku, poważniejszych chorób i innych wydarzeń wymagających hospitalizacji. Dodatkowo może pokrywać koszty rezygnacji z lotów i z noclegów, zmiany lotów, zagubionego bagażu i nie tylko. Wariantów jest tutaj cała masa i każda osoba musi wybrać dla siebie dokładnie taką opcję, jakiej potrzebuje. Warto wspomnieć, że ubezpieczenie podróżne możemy kupić zarówno przed podróżą, jak i w jej trakcie. Nie zostawiajmy jednak tego na ostatnią chwilę. Zabierając się za załatwianie tej sprawy dużo wcześniej, jesteśmy w stanie wybrać najkorzystniejsze rozwiązanie. Pracownicy naszej multiagencji Eurofinance wiedzą, jak wybrać najlepsze ubezpieczenie turystyczne na wyjazd. Porównają oni oferty wszystkich towarzystw i wskażą odpowiednią zarówno pod kątem zakresu, jak i ceny. Agent ubezpieczeniowy odpowie ponadto na masę pytań i doradzi, czy jakie rozszerzenia brać pod uwagę np. wówczas, gdy wyjeżdżamy w góry, planujemy rejs, nurkujemy; gdy uprawiamy sporty zimowe lub ekstremalne.

Jak wybrać ubezpieczenie turystyczne?

Wybierając polisę turystyczną, chcemy zrobić to szybko i bezproblemowo. Pamiętajmy o kilku zasadach. Zawsze zwracajmy uwagę na sumę gwarantowaną kosztów leczenia. Nigdy nie może być ona niższa niż suma rekomendowana dla konkretnego państwa. Jak to przedstawia się konkretnie?

  • W przypadki krajów Unii Europejskiej wykupujemy polisę z gwarantowaną sumą kosztów leczenia przynajmniej 30 000 euro.
  • Podróże na inny kontynent wymagają polisy, w której zagwarantowane jest 60 000 euro.
  • Podróż do państw, w których opieka medyczna jest bardzo droga (np. Japonia, Stany Zjednoczone), wymaga ubezpieczenia turystycznego z zagwarantowaną sumą 120 000 euro lub wyższą.

Na co zatem zwrócić uwagę? Warto przejrzeć, czy wybrana polisa obejmuje zasięgiem następujące koszty:

  • koszty ratownictwa;
  • następstwa nieszczęśliwych wypadków (NNW);
  • koszty transportu do szpitala.

Pomijając te kwestie, możemy zostać obciążeni kosztami przekraczającymi nawet kilkanaście tysięcy złotych, co zdarza się często np. w przypadku akcji poszukiwawczej, ratowniczej i nie tylko.

Ubezpieczenie NNW to gwarancja, że uzyskamy odszkodowanie, jeśli poniesiemy uszczerbek na zdrowiu (np. złamania, zwichnięcia itd.). Wariant ten obejmuje również wypłatę odszkodowania dla bliskich w przypadku zgonu. Niezbędne jest również zwrócenie uwagi na sumę tej polisy. Najtańsza opcja nie zawsze będzie odpowiednia.

Przydatnymi rozszerzeniami jest również Assistance oraz OC w życiu prywatnym. Assistance gwarantuje pokrycie kosztów transportu do kraju i ewentualnie koszty dalszego leczenia. OC to ochrona, gdy my sami komuś wyrządzimy krzywdę (np. stłuczka, wypadek, nieumyślne uszkodzenie mienia).

Ubezpieczenie turystyczne – wariant rozszerzony

Ubezpieczenie musi być dopasowane do nas, do celu podróży, do miejsca i nie tylko. Warianty rozszerzone są niezbędne, gdy spędzamy czas aktywnie, uprawiamy sport, lubimy aktywności fizyczne nieuwzględnione w podstawowej polisie. Osoby, których pasją są sporty wysokiego ryzyka lub ekstremalne również mają dziś sporo opcji do wyboru.

Co istotne, wszyscy ci, którzy zmagają się z chorobami przewlekłymi, muszą o tym wspomnieć na etapie wybierania ubezpieczenia. Jeśli się o tym zapomni, to ubezpieczyciel może odmówić wypłaty odszkodowania.

Jeśli do wypadku powodującego np. uszczerbek na zdrowiu dojdzie pod wpływem alkoholu, to również spotkamy się z odpowiedzią odmowną dotyczącą wypłaty odszkodowania. Możemy się przed tym zabezpieczyć, zaznaczając tzw. klauzulę alkoholową.

Jakie ubezpieczenie turystyczne wybrać?

Ubezpieczenie turystyczne jest oferowane przez masę towarzystw ubezpieczeniowych. Mnóstwo wariantów podstawowych i rozszerzonych, różne sumy ubezpieczeń, dodatkowe opcje i spore różnice w cenie sprawiają, że wybór najlepszej polisy turystycznej jest naprawdę trudny, zwłaszcza dla osoby nie do końca zorientowanej w temacie. Warto skorzystać z pomocy profesjonalistów!

Planując wypoczynek, pomyśl o wszystkich detalach. Oprócz kremu do opalania i stroju kąpielowego, zabierz w podróż przede wszystkim polisę ubezpieczeniową. Korzystając z Eurofinance, masz pewność, że wybierzesz najlepszą i najkorzystniejszą ofertę dla siebie. Jako multiagencja ubezpieczeniowa współpracujemy jedynie z ubezpieczycielami godnymi zaufania, którzy są obecni na rynku od wielu lat. Szeroka gama produktów sprawi, że wspólnie dopasujemy idealne rozwiązanie do potrzeb każdego Klienta.

Powierz Eurofinance swoje bezpieczeństwo w podróży i wyrusz spokojnie na wakacje!

Podobne wpisy

Jakie ubezpieczenie na narty wybrać?

Narciarstwo to sport, który mimo ogromnych zalet wiąże się z ryzykiem kontuzji lub zniszczenia sprzętu. Bez względu na to, czy uprawiamy je w Polsce, czy za granicą, warto uprzednio przemyśleć kwestię ochrony zdrowia oraz finansów w razie niespodziewanych zdarzeń. Służy do tego ubezpieczenie dla narciarzy. Na co zwrócić uwagę podczas podpisywania umowy tego typu?  Ubezpieczenie...

Czytaj dalej...

Czy warto wykupić ubezpieczenie podróży samolotem?

Powracająca możliwość podróżowania liniami lotniczymi sprawiała, że wzrosło zainteresowanie produktami ubezpieczeniowymi dla turystów. Wśród ofert warto wymienić ubezpieczenie podróży samolotem, które jest elementem polisy turystycznej. Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze konkretnej oferty ubezpieczeniowej? Gdzie znajdziemy najlepsze ubezpieczenie podróży lotniczej? Dlaczego korzystamy z usług linii lotniczych? Podróżowanie samolotem to najszybszy i niezwykle bezpieczny środek...

Czytaj dalej...

Jak wybrać dobre ubezpieczenie turystyczne przed wyjazdem na narty?

Narciarstwo to piękny sport, który uprawia coraz więcej Polaków. Nierzadko wybieramy się za granicę, co jednak obarczone jest pewnym ryzykiem - gdy ulegniemy wypadkowi, grożą nam wysokie koszty leczenie. Możemy się jednak przed nimi ustrzec poprzez zakup kompleksowego ubezpieczenia narciarskiego. Jakie usługi powinny się w nim znajdować? Co z punktu widzenia narciarza jest kluczowe? Odpowiedzi...

Czytaj dalej...

Umów się z mobilnym doradcą

Posiadamy mobilnych przedstawicieli handlowych, którzy docierają do klienta na terenie Warszawy Bemowa oraz okolic. Spotkanie z naszym specjalistą ułatwi Państwu dopasowanie oferty do indywidualnych potrzeb.

Preferowana godzina kontaktu


Wiem, że mam prawo w dowolnym momencie wycofać zgodę. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania moich danych, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.