nowe ubezpieczenia 663 363 333 infolinia 22 311 14 44

Ubezpieczenia turystyczne na snowboard

Podróże

Snowboard to popularny sport zimowy, który przyciąga coraz większą rzeszę fanów. Jednak jak każda forma aktywności fizycznej, wiąże się z pewnymi ryzykami, takimi jak kontuzje, złamania czy urazy głowy. Dlatego coraz rozsądnym krokiem jest wykupienie specjalnego ubezpieczenia snowboardowego, które zapewni im ochronę na stoku.

Z jakich produktów ubezpieczeniowych możemy skorzystać?

Podstawową propozycją dla miłośników snowboardu jest ubezpieczenie turystyczne. To pakiet ubezpieczeniowy, który zapewnia ochronę na czas podróży. W jego skład wchodzi ubezpieczenie od kosztów leczenia, NNW, odpowiedzialności cywilnej, ubezpieczenie bagażu i inne. Ubezpieczenie turystyczne obejmuje również uprawianie wymagających sportów, takich jak snowboard. Dlatego warto zwrócić uwagę na oferty ubezpieczycieli, którzy oferują ubezpieczenia turystyczne na snowboard. Na czym polegają jego składowe?

Polisa NNW (czyli od następstw nieszczęśliwych wypadków) to produkt, który gwarantuje świadczenia w sytuacji, gdy podczas jazdy na snowboardzie dojdzie do wypadku i wystąpi trwały uszczerbek na zdrowiu. Snowboardzista może dodatkowo sięgnąć po ubezpieczenie medyczne, które będzie obejmować znacznie szerszy zakres: i gwarantować np. transport medyczny do kraju, pokrycie kosztów hospitalizacji i akcji ratowniczej, zorganizowania leków czy leczenia. 

Ubezpieczenie deski snowboardowej w praktyce

Innym ważnym elementem ubezpieczenia na snowboard jest ubezpieczenie sprzętu. Snowboard, czy też szerzej, narciarstwo, to drogi sport. Utrata lub uszkodzenie deski może wiązać się z wysokimi kosztami naprawy albo zakupu nowej. Ubezpieczenie sprzętu zapewnia ochronę przed takimi kosztami. Warto jednak sprawdzić, jakie są warunki ubezpieczenia i jakie są koszty składki ubezpieczeniowej. Polisa może dotyczyć zarówno zniszczenia, jak i kradzieży sprzętu. 

Wariantem tego rozwiązania jest ubezpieczenie bagażu, dzięki któremu możemy otrzymać odszkodowanie, gdy dojdzie do zniszczenia lub kradzieży w dowolnym momencie (na lotnisku, w hotelu, podczas przejazdu komunikacją zbiorową, taksówką, wynajętym samochodem itp.). W tym kontekście musimy rozważyć, ile powinna wynieść suma ubezpieczenia, czyli maksymalna kwota, jaką może nam wypłacić towarzystwo ubezpieczeniowe, gdy dojdzie do szkody w wyniku zdarzenia wymienionego w umowie. 

OC a snowboard

Ponadto warto zainwestować w dodatkowe ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. To oferta dla osób, które chcą się chronić przed szkodami wyrządzonymi osobom trzecim. W praktyce OC pozwala uniknąć kosztów związanych z wypłatą odszkodowania, gdy np. snowboardzista potrąci inną osobę na stoku. Wówczas towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaci roszczenia do wysokości sumy, która znajduje się na umowie OC. 

Ubezpieczenie na snowboard to ważna forma zabezpieczenia dla osób, które uprawiają ten sport. Ubezpieczenie to obejmuje koszty leczenia, rehabilitacji oraz koszty związane z utratą lub uszkodzeniem sprzętu i bagażu. Wobec faktu, iż na rynku jest dostępnych wiele różnych ofert ubezpieczeń snowboardowych, poszukiwanie dobrej oferty może być frustrujące. Aby uzyskać najkorzystniejszą propozycję, warto zgłosić się do multiagencji Eurofinance, gdzie pomagamy naszym klientom w wyborze idealnej oferty ubezpieczenia turystycznego. 

Podobne wpisy

Ubezpieczenie na ferie zimowe – jak wybrać?

Wyjazd w okresie ferii zimowych to doskonała okazja do aktywnego wypoczynku nie tylko dla najmłodszych, ale również dla całych rodzin. Na czas wyjazdu warto zadbać o odpowiednie atrakcje, nie wolno jednak zapominać o zabezpieczeniu finansowym w razie nieprzewidzianego wypadku. Do właściwej ochrony niezbędne jest rozpoznanie ryzyka, z którym możemy mieć do czynienia podczas wyprawy. EKUZ...

Czytaj dalej...

Jakie ubezpieczenie na narty wybrać?

Narciarstwo to sport, który mimo ogromnych zalet wiąże się z ryzykiem kontuzji lub zniszczenia sprzętu. Bez względu na to, czy uprawiamy je w Polsce, czy za granicą, warto uprzednio przemyśleć kwestię ochrony zdrowia oraz finansów w razie niespodziewanych zdarzeń. Służy do tego ubezpieczenie dla narciarzy. Na co zwrócić uwagę podczas podpisywania umowy tego typu?  Ubezpieczenie...

Czytaj dalej...

Czy warto wykupić ubezpieczenie podróży samolotem?

Powracająca możliwość podróżowania liniami lotniczymi sprawiała, że wzrosło zainteresowanie produktami ubezpieczeniowymi dla turystów. Wśród ofert warto wymienić ubezpieczenie podróży samolotem, które jest elementem polisy turystycznej. Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze konkretnej oferty ubezpieczeniowej? Gdzie znajdziemy najlepsze ubezpieczenie podróży lotniczej? Dlaczego korzystamy z usług linii lotniczych? Podróżowanie samolotem to najszybszy i niezwykle bezpieczny środek...

Czytaj dalej...

Umów się z mobilnym doradcą

Posiadamy mobilnych przedstawicieli handlowych, którzy docierają do klienta na terenie Warszawy Bemowa oraz okolic. Spotkanie z naszym specjalistą ułatwi Państwu dopasowanie oferty do indywidualnych potrzeb.

Preferowana godzina kontaktu

Wyrażam zgodę na wykonywanie połączeń głosowych przez Eurofinance sp. z o.o. w celu przedstawiania informacji o charakterze marketingowym, dotyczących produktów i usług świadczonych przez zakłady ubezpieczeń współpracujące z Eurofinance oraz promocji organizowanych przez Eurofinance
Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Eurofinance sp. z o.o. na podany numer telefonu lub adres e-mail informacji o charakterze marketingowym , dotyczących produktów i usług świadczonych przez zakłady ubezpieczeń współpracujące z Eurofinance oraz promocji organizowanych przez Eurofinance
Wiem, że mam prawo w dowolnym momencie wycofać zgodę. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania moich danych, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.