nowe ubezpieczenia 663 363 333 infolinia 22 311 14 44

Czym jest ubezpieczenie od rezygnacji z lotu?

Wiedza o ubezpieczeniach

Na udane wakacje czy pobyt zagraniczny składa się kilka czynników. Jednym z nich jest nasze dobre samopoczucie – w końcu nikt nie chce wyjeżdżać np. w chorobie czy z myślą, że zostania w kraju niezwykle istotne sprawy (np. śmierć i związany z nią pogrzeb bliskiej osoby). W takiej sytuacji bardzo przydatne jest ubezpieczenie od rezygnacji z lotu. W jakich produktach ubezpieczeniowych je znajdziemy? Wyjaśniamy.

Czym jest ubezpieczenie od rezygnacji z lotu?

Inaczej mówiąc, jest to rodzaj polisy, która pozwala uzyskać zwrot kosztów biletu lotniczego w sytuacji, gdy osoba ubezpieczona musi odwołać swój lot. Jest to szczególnie przydatne w przypadku nieprzewidzianych okoliczności, takich jak choroba lub śmierć bliskiej osoby, które uniemożliwiają podróż. Ubezpieczenie od rezygnacji z lotu może obejmować również inne ryzyka, takie jak opóźnienie lotu, odwołanie lotu lub zmiana trasy przez przewoźnika. W zależności od warunków polisy może ona również zobowiązać ubezpieczyciela do pokrycia kosztów dodatkowych noclegów, transportu czy jedzenia.

Jak wykupić ubezpieczenie od rezygnacji z lotu?

Podstawową formą takiego ubezpieczenia są opcje, które oferują linie lotnicze na różnych etapach zakupu biletu. W tym przypadku ewentualna inwestycja może pozwolić odzyskać pieniądze, za które kupiliśmy bilet. Ma to swoje uzasadnienie, gdyż ewentualne anulowanie lotu zgodnie z zasadami przewoźnika może sprawić, że w praktyce stracimy większość pieniędzy.

Innym rozwiązaniem jest ubezpieczenie turystyczne o szerokim zakresie. To produkt, który będzie nie tylko ubezpieczeniem od rezygnacji z lotu, ale także od rezygnacji z całej podróży, czyli pobytu w hotelu i tym podobne. Co ważne, towarzystwa biorą pod uwagę zarówno powody, które przedłoży ubezpieczony, jak i sytuacje, które wynikają z winy przewoźnika, np. opóźniony lub odwołany lot. Dodatkowo możemy w ten sposób zadbać o zwrot kosztów leczenia za granicą czy ubezpieczenie bagażu. Ubezpieczenie turystyczne jest więc wskazane, gdy planujemy dłuższy wyjazd zagraniczny z wyprzedzeniem

Jak uzyskać odszkodowanie?

Aby skorzystać z ubezpieczenia od rezygnacji z lotu (czy szerzej – z tytułu ubezpieczenia turystycznego), musimy dostarczyć odpowiednie dokumenty potwierdzające powód rezygnacji z podróży. Dokumenty te mogą obejmować zaświadczenie lekarskie, potwierdzenie śmierci bliskiej osoby lub inne dokumenty wymagane przez ubezpieczyciela. W przypadku innych zdarzeń jak np. kradzież bagażu musimy dostarczyć notatkę odpowiednich służb, aby uzyskać zadośćuczynienie. Gdy mówimy o zdarzeniach związanych ze zdrowiem, np. pobyt w szpitalu czy konieczność przeprowadzenia telefonicznych konsultacji z lekarzem w kraju spoza UE, musimy zebrać wszelkie rachunki czy billing rozmów, aby ubezpieczyciel mógł nam zwrócić poniesione koszty.

Jak wybrać polisę turystyczną?

Przed podjęciem ostatecznej decyzji musimy upewnić się, iż dany produkt zawiera ubezpieczenie od rezygnacji z lotu, dzięki czemu w razie nieprzewidzianych zdarzeń nie narazimy się na dodatkowe koszty. Niektóre polisy mogą mieć ograniczenia dotyczące powodów rezygnacji z lotu lub mogą stosować limit kwoty zwrotu. Rozwiązaniem jest wizyta w multiagencji, która pomoże wybrać odpowiednie ubezpieczenie turystyczne. Jej koszt w przeliczeniu na dobę i jedną osobą rozpoczyna się od kilkunastu złotych, dlatego warto chronić się w ten sposób.

Podobne wpisy

Czym zajmuje się i jak funkcjonuje towarzystwo ubezpieczeniowe?

Zakup ubezpieczenia komunikacyjnego, majątkowego lub na życie to ważna decyzja w życiu każdego z nas. Oferty tego typu posiadają towarzystwa ubezpieczeniowe, które zgodnie z obowiązującym prawem prowadzą działalność w naszym kraju. Czy jednak jedynym sposobem na zabezpieczanie majątku jest wizyta w towarzystwie ubezpieczeniowym?  Czym jest towarzystwo ubezpieczeniowe? Towarzystwo ubezpieczeniowe to firma zajmująca się oferowaniem polis...

Czytaj dalej...

Na czym polega ubezpieczenie od utraty pracy?

Trudna sytuacja ekonomiczna w wielu branżach sprawiła, że ryzyko utraty pracy dotyk coraz więcej Polaków. W wielu gospodarstwach domowych brak dochodu jednej z osób może być niezwykle trudną sytuacją, szczególnie w kontekście dużych zobowiązań takich jak kredyt hipoteczny. Jak możemy się chronić przed skutkami takiego zdarzenia? Czy ubezpieczenie od utraty pracy będzie najlepszym rozwiązaniem? Czym...

Czytaj dalej...

Czy możemy ubezpieczyć nieruchomość od przepięcia?

Jednym z zagrożeń, które może spowodować straty w majątku w mieszkaniu lub domu, jest przepięcie sieci elektrycznej. Na czym polega to zjawisko i kiedy występuje? Jak możemy chronić swój majątek przed finansowymi skutkami przepięć i ile będzie to nas kosztować? Wyjaśniamy. Czym jest przepięcie? Co może je spowodować? Inaczej mówiąc, przepięcie to nagły skok napięcia...

Czytaj dalej...

Umów się z mobilnym doradcą

Posiadamy mobilnych przedstawicieli handlowych, którzy docierają do klienta na terenie Warszawy Bemowa oraz okolic. Spotkanie z naszym specjalistą ułatwi Państwu dopasowanie oferty do indywidualnych potrzeb.

Preferowana godzina kontaktu


Wiem, że mam prawo w dowolnym momencie wycofać zgodę. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania moich danych, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.