22 311 14 44

Ubezpieczenie majątkowe

Skontaktuj się z nami i skorzystaj
ze specjalnej oferty!

Zamów ubezpieczenie

Ubezpieczenia majątkowe

Co obejmują?

Ubezpieczenia majątkowe mają na celu zabezpieczenie mienia na wypadek nieprzewidzianych sytuacji. Najczęściej dotyczą mieszkań, domów, dobytku oraz budynków w gospodarstwach rolnych. Mogą obejmować finansową ochronę przed skutkami żywiołów (zalanie, pożar, uderzenie pioruna), ale również przed takimi zdarzeniami jak kradzież czy dewastacja.

Chcesz być pewny, iż w razie nieoczekiwanych zdarzeń nie stracisz finansowo i będzie mógł odbudować swoje mienie bez konieczności zaciągania zobowiązań? Skorzystaj z ubezpieczenia majątkowego, które w razie konieczności pokryje straty do wartości budynku lub innej części dobytku. Zadbaj o to, co ze spraw materialnych jest dla Ciebie najcenniejsze.

Skontaktujemy się z Tobą - Oddział Ubezpieczenie majątkowe

Preferowana godzina kontaktu

Zaznacz wszystkie


Wiem, że mam prawo w dowolnym momencie wycofać zgodę. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania moich danych, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Ubezpieczenie majątkowe w Eurofinance - dlaczego warto?

Nasza multiagencja łączy oferty kilkunastu towarzystw ubezpieczeniowych. Dzięki temu nie musisz tracić czasu i porównywać wielu propozycji i dopasowywać ich do swoich oczekiwań. Zrobimy to za Ciebie, abyś mógł skutecznie chronić swój majątek! Zobacz, co zyskasz z naszym wsparciem:

Oszczędność

Pomożemy Ci wybrać najkorzystniejszą ofertę spośród propozycji kilkunastu towarzystw ubezpieczeniowych.

Ochrona

Ubezpieczenie majątkowe uchroni Cię przed stratami finansowymi związanymi z poniesionymi szkodami.

Pewność

Współpracujemy wyłącznie ze sprawdzonymi towarzystwami ubezpieczeniowymi, dzięki czemu Twoja polisa jest bezpieczna.

Wsparcie

Gdy tylko wystąpi szkoda, pomożemy Ci uzyskać należne odszkodowanie w ramach ubezpieczenia.

Co warto wiedzieć o ubezpieczeniach majątkowych?

Co to jest ubezpieczenie majątkowe?

Ubezpieczenia majątkowe zgodnie z prawną definicją dotyczy mienia oraz odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym. Należą do nich ubezpieczenia komunikacyjne oraz turystyczne. Z ubezpieczenia majątkowego mogą skorzystać zarówno firmy, jak i osoby fizyczne. Niekiedy podczas zawierania umowy o kredyt hipoteczny bank wymaga ubezpieczenia majątkowego - bez niego nie otrzymamy pozytywnej decyzji. Nie oznacza to jednak, że ubezpieczenie majątkowe jest obowiązkowe.

Jakie ubezpieczenie majątkowe wybrać?

Obecnie na rynku funkcjonuje kilkadziesiąt towarzystw ubezpieczeniowych, które proponują różnorodne ubezpieczenia majątkowe. W wyborze najkorzystniejszej oferty pomogą Ci specjaliście z Eurofinance. Podczas podpisywania umowy szczególną uwagę warto zwrócić na wyłączenia odpowiedzialności, a także zakres ochrony polisy. Istotna jest również suma ubezpieczenia oraz ostateczny koszt składki.

Ile kosztuje ubezpieczenie majątkowe?

Koszt ubezpieczenia majątkowego zależy od kilku czynników. Jednym z podstawowych jest suma ubezpieczenia, czyli kwota, którą wypłaci ubezpieczyciel, gdy dojdzie do zniszczenia lub kradzieży własności. Kolejnym czynnikiem jest zakres ochrony - może on dotyczyć jedynie naturalnych zdarzeń losowych (np. uderzenie pioruna, pożar, zalanie) lub również działań osób trzecich (dewastacja, kradzież). Ubezpieczenie majątkowe najczęściej opłaca się raz na rok, w związku z czym jego koszt nie jest zbyt wysoki i wynosi kilkaset złotych.

Na jaką kwotę warto ubezpieczyć mienie?

Najkorzystniejszym rozwiązaniem jest wybranie sumy ubezpieczenia, która dokładnie odpowiada wartości np. mieszkania czy domu. Dlaczego? Nawet w przypadku szkody całkowitej (np. pożaru), ubezpieczyciel wypłaci nam odszkodowanie równe wartości nieruchomości. Nie ma więc najmniejszego powodu, aby ubezpieczać majątek na wyższą sumę. Bardzo podobnie jest w przypadku sumy ubezpieczenia niższej niż wartość nieruchomości. Wówczas ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie równe sumie ubezpieczenia, a nie wartości majątku, co oznacza, że na tym po prostu stracimy. Warto przy tym pamiętać, iż nieruchomość należy ubezpieczyć tylko w jednej firmie, tj. wykupienie kilku polis nie sprawi, że otrzymamy wielokrotność sumy ubezpieczenia - w tym wypadku kwota odszkodowania wyniesie nie więcej, niż wartość nieruchomości.

Co wchodzi w skład ubezpieczenia majątkowego?

Ubezpieczenia majątkowe dzielą się na trzy grupy: ubezpieczenie turystyczne, mieszkaniowe (nieruchomości) oraz komunikacyjne. Choć powszechnie kojarzymy tego typu ubezpieczenie jedynie z majątkiem (dorobkiem), który chronimy, to w rzeczywistości ten rodzaj ubezpieczenia ma znacznie szersze zastosowanie. Najczęściej dotyczy szkód, które wynikają z działania żywiołów (np. pożaru) lub osób trzecich (kradzieży, aktów wandalizmu), a także odpowiedzialności cywilnej od szkód wyrządzonych innym.

Dowiedz się więcej - ostatnie artykuły

Jak sprawdzić, czy jesteśmy ubezpieczeni?

Podstawą naszego bezpieczeństwa jest pewność, że w razie jakiegokolwiek zdarzenia możemy liczyć na pomoc, zarówno...

Czytaj dalej >
Na czym polega ubezpieczenie szpitalne?

Ubezpieczenie szpitalne to rodzaj polisy, która zapewnia klientowi świadczenia związane z pobytem w szpitalu. Może...

Czytaj dalej >
Jak przebiega wypowiedzenie ubezpieczenia na życie?

Choć ubezpieczenie na życie to świetny sposób na zabezpieczenie bytu swoich najbliższych, to czasami musimy...

Czytaj dalej >