nowe ubezpieczenia 663 363 333 infolinia 22 311 14 44

Ubezpieczenie floty, czyli jak dbać o samochody firmowe

Motoryzacja

ubezpieczenia flotowePrzedsiębiorstwo, którego działalność jest związana z transportem samochodowym, musi zabezpieczyć się przed stratami finansowymi, które wynikają z eksploatacji floty. Służą temu ubezpieczenia flotowe, które poza zapewnieniem obowiązkowego OC oferują opcje stworzone z myślą o różnych potrzebach biznesu.

Czym jest ubezpieczenie floty pojazdów?

Inaczej mówiąc, jest to umowa pomiędzy przedsiębiorcą a towarzystwem ubezpieczeniowym, której przedmiotem są pojazdy wchodzące w skład floty. Tego typu polisa komunikacyjna obejmuje obowiązkowe OC oraz dodatkowe usługi, wśród których warto wymienić NNW, AC czy Assistance. Większość ubezpieczycieli stosuje kryterium liczbowe, tj. ubezpieczenie może zostać zawarte, gdy firma posiada np. co najmniej 10 pojazdów. Identycznie jak w przypadku ubezpieczeń komunikacyjnych indywidualnych, tak i umowy z przedsiębiorcą są zawierane na 12 miesięcy.

Ile kosztuje ubezpieczenie samochodów firmowych?

Oferty towarzystw kierowane są do firm z wszystkich branż, jednak nie oznacza to, że stawki są dla każdej z nich identyczne. Ubezpieczyciel bierze pod uwagę przede wszystkim historię potencjalnego klienta, czyli liczbę szkód oraz sumę wypłaconych dotychczas środków z tytułu ubezpieczeń komunikacyjnych. Znaczenie ma również typ pojazdów, które będą objęte polisą oraz branża, w której firma działa. Towarzystwa wyżej oceniają ryzyko dla takich firm prowadzących np. wynajem samochodów czy dla taksówek. Ponadto brane są pod uwagę również takie okoliczności jak:

  • gdzie pojazdy będą się poruszać,
  • fakt, czy samochody są leasingowane, czy są własnością przedsiębiorstwa,
  • obecność monitoringu GPS pojazdów,
  • dostępność dodatkowych kursów doskonalenia jazdy dla pracowników,
  • pojemności silnika samochodów i ich stan techniczny.

Dodatkowe usługi

Poza ubezpieczeniem od odpowiedzialności cywilnej towarzystwa proponują dodatkowe rozwiązania, wśród których znajdują się:

  • zielona karta,
  • AC,
  • Assistance, na które szczególnie warto zwrócić uwagę, ponieważ pozwala uniknąć wysokich kosztów napraw uszkodzonych pojazdów
  • NNW,
  • ochrona prawna, której celem jest zabezpieczenie przedsiębiorcy przed skutkami sporów prawnych,
    dodatkowe ubezpieczenie szyb, opon.

Zalety ubezpieczenia flotowego

Jeśli Twoja flota spełnia warunki danego towarzystwa ubezpieczeniowego (tj. posiadasz więcej niż 10, 20 czy 30 pojazdów), to wykup jednej polisy jest dużym ułatwieniem w zarządzaniu pojazdami w firmie. Przede wszystkim wszystkie samochody mają identyczny termin, w którym wygasa ubezpieczenie. Dzięki temu nie ma potrzeby śledzenia kilku czy kilkunastu umów, które w stosownym czasie należy przedłużyć. Ubezpieczenia flotowe chronią firmę przed finansowymi skutkami eksploatacji samochodów, co ma ogromne znaczenie dla funkcjonowania przedsiębiorstwa. W ten sposób łatwiej można planować koszty i budżet firmy, zwłaszcza że nie zostaniemy obciążeni np. niespodziewaną naprawą czy holowaniem samochodu.

Co równie istotne, ubezpieczenie flotowe można negocjować, dzięki czemu będzie ono tańsze, niż gdybyś chciał wszystkie pojazdy ubezpieczyć osobno. Współpraca z towarzystwem ubezpieczeniowym sprawia także, że większość formalności związanych ze zgłaszaniem i likwidacją szkód przebiega szybciej i sprawniej.

Jeśli Twoja firma poszukuje takiego ubezpieczenia, koniecznie się z nami skontaktuj. W Eurofinance porównamy dla Ciebie oferty kilkunastu towarzystw ubezpieczeniowych, dzięki czemu szybko wybierzesz polisę, która będzie dla Twojego biznesu najkorzystniejsza.

Podobne wpisy

Ile wynosi kara za brak OC w 2025?

OC to obowiązkowe ubezpieczenie, które musi posiadać każdy kierowca. Zadaniem tego produktu jest ochrona interesów uczestników ruchu drogowego w sytuacji, gdy dochodzi do stłuczki, wypadku lub innego zdarzenia. Co jednak w sytuacji, gdy kierowca nie ma wykupionego OC? Jaka grozi kara za brak w 2025 roku? Dlaczego OC jest obowiązkowe? Zgodnie z zapisami Ustawy z...

Czytaj dalej...

Ubezpieczenie przyczepki samochodowej – ile kosztuje?

Przyczepka samochodowa to niezwykle praktyczne rozwiązanie, które wykorzystujemy do przewożenia różnego rodzaju ładunków – od narzędzi i materiałów budowlanych po sprzęt rekreacyjny czy nawet meble. Posiadanie przyczepki wiąże się jednak z pewnymi obowiązkami, w tym z koniecznością jej ubezpieczenia. Wielu kierowców zastanawia się, ile kosztuje ubezpieczenie przyczepki samochodowej. Jakie są rodzaje ubezpieczeń dla przyczepek i...

Czytaj dalej...

Wymiana szyby z ubezpieczenia – jak przebiega?

Wymiana szyby samochodowej to często nieprzewidziany wydatek, który może poważnie obciążyć budżet. Uszkodzenie szyby może zdarzyć się każdemu kierowcy – wystarczy kamień wyrzucony spod kół innego pojazdu, gradobicie, czy akt wandalizmu, aby szyba nadawała się do wymiany. Na szczęście istnieją produkty ubezpieczeniowe, które pozwolą na wymianę bezkosztowo lub za znacznie niższą cenę. Jak przebiega proces...

Czytaj dalej...

Umów się z mobilnym doradcą

Posiadamy mobilnych przedstawicieli handlowych, którzy docierają do klienta na terenie Warszawy Bemowa oraz okolic. Spotkanie z naszym specjalistą ułatwi Państwu dopasowanie oferty do indywidualnych potrzeb.

Preferowana godzina kontaktu

Wyrażam zgodę na wykonywanie połączeń głosowych przez Eurofinance sp. z o.o. w celu przedstawiania informacji o charakterze marketingowym, dotyczących produktów i usług świadczonych przez zakłady ubezpieczeń współpracujące z Eurofinance oraz promocji organizowanych przez Eurofinance
Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Eurofinance sp. z o.o. na podany numer telefonu lub adres e-mail informacji o charakterze marketingowym , dotyczących produktów i usług świadczonych przez zakłady ubezpieczeń współpracujące z Eurofinance oraz promocji organizowanych przez Eurofinance
Wiem, że mam prawo w dowolnym momencie wycofać zgodę. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania moich danych, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.