nowe ubezpieczenia 663 363 333 infolinia 22 311 14 44

Ubezpieczenie floty, czyli jak dbać o samochody firmowe

Motoryzacja

ubezpieczenia flotowePrzedsiębiorstwo, którego działalność jest związana z transportem samochodowym, musi zabezpieczyć się przed stratami finansowymi, które wynikają z eksploatacji floty. Służą temu ubezpieczenia flotowe, które poza zapewnieniem obowiązkowego OC oferują opcje stworzone z myślą o różnych potrzebach biznesu.

Czym jest ubezpieczenie floty pojazdów?

Inaczej mówiąc, jest to umowa pomiędzy przedsiębiorcą a towarzystwem ubezpieczeniowym, której przedmiotem są pojazdy wchodzące w skład floty. Tego typu polisa komunikacyjna obejmuje obowiązkowe OC oraz dodatkowe usługi, wśród których warto wymienić NNW, AC czy Assistance. Większość ubezpieczycieli stosuje kryterium liczbowe, tj. ubezpieczenie może zostać zawarte, gdy firma posiada np. co najmniej 10 pojazdów. Identycznie jak w przypadku ubezpieczeń komunikacyjnych indywidualnych, tak i umowy z przedsiębiorcą są zawierane na 12 miesięcy.

Ile kosztuje ubezpieczenie samochodów firmowych?

Oferty towarzystw kierowane są do firm z wszystkich branż, jednak nie oznacza to, że stawki są dla każdej z nich identyczne. Ubezpieczyciel bierze pod uwagę przede wszystkim historię potencjalnego klienta, czyli liczbę szkód oraz sumę wypłaconych dotychczas środków z tytułu ubezpieczeń komunikacyjnych. Znaczenie ma również typ pojazdów, które będą objęte polisą oraz branża, w której firma działa. Towarzystwa wyżej oceniają ryzyko dla takich firm prowadzących np. wynajem samochodów czy dla taksówek. Ponadto brane są pod uwagę również takie okoliczności jak:

 • gdzie pojazdy będą się poruszać,
 • fakt, czy samochody są leasingowane, czy są własnością przedsiębiorstwa,
 • obecność monitoringu GPS pojazdów,
 • dostępność dodatkowych kursów doskonalenia jazdy dla pracowników,
 • pojemności silnika samochodów i ich stan techniczny.

Dodatkowe usługi

Poza ubezpieczeniem od odpowiedzialności cywilnej towarzystwa proponują dodatkowe rozwiązania, wśród których znajdują się:

 • zielona karta,
 • AC,
 • Assistance, na które szczególnie warto zwrócić uwagę, ponieważ pozwala uniknąć wysokich kosztów napraw uszkodzonych pojazdów
 • NNW,
 • ochrona prawna, której celem jest zabezpieczenie przedsiębiorcy przed skutkami sporów prawnych,
  dodatkowe ubezpieczenie szyb, opon.

Zalety ubezpieczenia flotowego

Jeśli Twoja flota spełnia warunki danego towarzystwa ubezpieczeniowego (tj. posiadasz więcej niż 10, 20 czy 30 pojazdów), to wykup jednej polisy jest dużym ułatwieniem w zarządzaniu pojazdami w firmie. Przede wszystkim wszystkie samochody mają identyczny termin, w którym wygasa ubezpieczenie. Dzięki temu nie ma potrzeby śledzenia kilku czy kilkunastu umów, które w stosownym czasie należy przedłużyć. Ubezpieczenia flotowe chronią firmę przed finansowymi skutkami eksploatacji samochodów, co ma ogromne znaczenie dla funkcjonowania przedsiębiorstwa. W ten sposób łatwiej można planować koszty i budżet firmy, zwłaszcza że nie zostaniemy obciążeni np. niespodziewaną naprawą czy holowaniem samochodu.

Co równie istotne, ubezpieczenie flotowe można negocjować, dzięki czemu będzie ono tańsze, niż gdybyś chciał wszystkie pojazdy ubezpieczyć osobno. Współpraca z towarzystwem ubezpieczeniowym sprawia także, że większość formalności związanych ze zgłaszaniem i likwidacją szkód przebiega szybciej i sprawniej.

Jeśli Twoja firma poszukuje takiego ubezpieczenia, koniecznie się z nami skontaktuj. W Eurofinance porównamy dla Ciebie oferty kilkunastu towarzystw ubezpieczeniowych, dzięki czemu szybko wybierzesz polisę, która będzie dla Twojego biznesu najkorzystniejsza.

Podobne wpisy

Autocasco a Assistance – jakie są różnice?

Dobrowolne ubezpieczenia komunikacyjne cieszą się coraz większą popularnością, a do najchętniej wybieranych należą Autocasco i Assistance. Z tego powodu towarzystwa ubezpieczeniowe proponują swoim klientom rozbudowaną ofertę nieobowiązkowych polis komunikacyjnych. Ze względu na podobne brzmienie nazw obu polis wielu klientów myli je ze sobą. Autocasco odróżnia od Assistance wyższa średnia składka. Kolejną cechą odmienną jest to,...

Czytaj dalej...

Ile wynosi kara za brak OC w 2024?

OC to obowiązkowe ubezpieczenie, które musi posiadać każdy kierowca. Zadaniem tego produktu jest ochrona interesów uczestników ruchu drogowego w sytuacji, gdy dochodzi do stłuczki, wypadku lub innego zdarzenia. Co jednak w sytuacji, gdy kierowca nie ma wykupionego OC? Jaka grozi kara za brak w 2024 roku? Dlaczego OC jest obowiązkowe? Zgodnie z zapisami Ustawy z...

Czytaj dalej...

Czy polisa OC przechodzi na nowego właściciela samochodu?

Jednym z najważniejszych obowiązków każdego kierowcy jest posiadanie ważnej polisy OC. Dzięki temu ubezpieczeniu można uniknąć wielu finansowych kłopotów w przypadku wypadku, kolizji lub innych nieprzewidzianych zdarzeń na drodze. Co dzieje się z polisą OC, po zakupie samochodu używanego? Czy przechodzi ona na nowego właściciela? Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna, dlatego warto wyjaśnić...

Czytaj dalej...

Umów się z mobilnym doradcą

Posiadamy mobilnych przedstawicieli handlowych, którzy docierają do klienta na terenie Warszawy Bemowa oraz okolic. Spotkanie z naszym specjalistą ułatwi Państwu dopasowanie oferty do indywidualnych potrzeb.

Preferowana godzina kontaktu

Wyrażam zgodę na wykonywanie połączeń głosowych przez Eurofinance sp. z o.o. w celu przedstawiania informacji o charakterze marketingowym, dotyczących produktów i usług świadczonych przez zakłady ubezpieczeń współpracujące z Eurofinance oraz promocji organizowanych przez Eurofinance
Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Eurofinance sp. z o.o. na podany numer telefonu lub adres e-mail informacji o charakterze marketingowym , dotyczących produktów i usług świadczonych przez zakłady ubezpieczeń współpracujące z Eurofinance oraz promocji organizowanych przez Eurofinance
Wiem, że mam prawo w dowolnym momencie wycofać zgodę. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania moich danych, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.