Pozornie ubezpieczenie psa może wydawać się nie do końca poważne. Jednak gdy zapytamy kogokolwiek, kto ma psa, o emocje z nim związane, to najpewniej usłyszmy określenia takie jak “członek rodziny”. Dlaczego więc nie ubezpieczyć psa od np. wypadków i kosztów leczenia, które nierzadko poważnie nadwyrężają domowy budżet? Jak wykupić ubezpieczenie dla psa?
Czy można ubezpieczyć psa?
Oczywiście! Nie tylko ze względu na to, że co cenna część rodziny, ale przede wszystkim z tego względu, iż towarzystwa ubezpieczeniowe to umożliwiają. Możesz więc ubezpieczyć psa na kilka sposobów, choć oferty polskich towarzystw nie są bardzo rozbudowane pod tym kątem. Podstawowym z nich jest polisa majątkowa, która obejmuje dom lub mieszkanie wraz ze wszelkimi ruchomościami. Dotyczy to także psa, który może ucierpieć np. w trakcie włamania, pożaru czy powodzi. Pies jest wówczas chroniony od tego typu nieszczęśliwych wypadków. Należy jednak pamiętać, że ochrona działa jedynie w obrębie nieruchomości. Poza nią polisa psa nie obejmuje.
Ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków
Ponadto towarzystwa ubezpieczeniowe oferują polisy przygotowane specjalnie z myślą o czworonogach. Jest to tak zwane ubezpieczenie NNW, czyli od nieszczęśliwych wypadków. Ubezpieczenie na psa obejmuje zadośćuczynienie takim kosztom jak:
- wizyta u weterynarza i koszt badań,
- zabieg lub operacja,
- dłuższy pobyt w klinice,
- dostęp do infolinii weterynaryjnej,
- kremacja i uśpienie psa,
- leki, opatrunki.
Koszty te mogą dotyczyć zarówno chorób, jak i nieszczęśliwych wypadków, podczas których pies ucierpiał. Zakres ochrony, podobnie jak wyłączenia odpowiedzialności zależy od oferty konkretnego towarzystwa ubezpieczeniowego. Dlatego TU może nie wypłacić zadośćuczynienia w przypadku chorób zakaźnych czy śmierci zwierzęcia z powodów naturalnych (starości).
Pamiętaj przy tym, iż TU wypłaci zadośćuczynienie tylko do określonej w umowie sumy ubezpieczenia. Zazwyczaj wynosi ona kilka tysięcy złotych. Ubezpieczenie dla psa może także chronić inne zwierzęta domowe, jednak ich lista różni się w zależności od wybranego TU. Ubezpieczenia psa znajdziesz m.in. w Avivie, TU Europa czy Warcie. W zależności od wybranego TU i wariantu polisy jej roczny koszt waha się od stu do kilkuset złotych rocznie.
Czy mogę ubezpieczyć się od szkód, które wyrządzi mój pies osobom trzecim?
To również jest możliwe. Towarzystwa ubezpieczeniowe umożliwiają wykupienie OC w życiu prywatnym, czyli zabezpieczenia przed konsekwencjami finansowymi szkód, które wyrządzimy osobom trzecim. W rozszerzonym wariancie ochrona ta może dotyczyć również czworonoga. Jeśli Twój pupil jest wyjątkowo niesforny i obawiasz się, że może wyrządzić znaczącą szkodę, to możesz się ubezpieczyć od finansowych skutków takiego zdarzenia. Gdy osoba trzecia wysunie roszczenia, straty w Twoim imieniu pokryje ubezpieczalnia. Watro o tym pomyśleć – psy mogą uszkodzić elementy wyposażenia domu czy samochód, co bywa kosztowne do pokrycia. Ubezpieczenie psa w tym wypadku pozwala ich uniknąć.
Kto zaopiekuje się psem w czasie np. hospitalizacji?
Posiadanie psa to również obowiązki – musimy go karmić i regularnie wyprowadzać na spacery. Co jednak w sytuacji, gdy jesteś jedyną osobą, która opiekuje się zwierzakiem i musisz np. spędzić kilka dni w szpitalu? Odpowiedzią na tę bolączkę są oferty Home Assistance. Najczęściej dotyczą one nieobecność właściciela w domu przez co najmniej dwa dni. Usługa ta obejmuje takie czynności jak karmienie psa, wyprowadzanie na spacer oraz dbałość o jego higienę. W ten sposób ubezpieczenie psa pozwala zadbać o wszystkie jego podstawowe potrzeby w czasie nieobecności właściciela.
Chcesz wykupić ubezpieczenie dla psa, które uchroni Cię przed kosztami np. niespodziewanych wizyt u weterynarza? Skontaktuj się z agentami z Eurofinance, aby otrzymać najkorzystniejszą propozycję dla siebie i swojego pupila!
Opublikowano dnia: 17.12.2020 09:55
Podobne wpisy
Ubezpieczenie domku letniskowego – zasady i koszty
Pobyt w domku letniskowym to doskonały pomysł na dłuższy urlop poza miastem w trakcie upałów. Warto jednak zabezpieczyć się przed nieprzewidzianymi zdarzeniami. Podobnie jak dom czy mieszkanie, tak i tego typu nieruchomość może być objęta ubezpieczeniem. Jak wykupić taką polisę oraz jaka jest wysokość rocznej stawki za ubezpieczenie domku letniskowego? Czy warto ubezpieczyć domek letniskowy?...
Czytaj dalej...Ubezpieczenie domu w budowie – co obejmuje?
Budowa domu to jedno z najważniejszych przedsięwzięć w życiu. Proces ten często wiąże się z dużymi nakładami finansowymi, które wiążą się np. ze wzięciem kredytu. Ubezpieczenie domu w budowie to pozwala chronić inwestora przed nieprzewidzianymi kosztami związanymi z uszkodzeniem, zniszczeniem czy kradzieżą mienia. Co to jest ubezpieczenie domu w budowie? Ubezpieczenie domu w budowie, jak...
Czytaj dalej...Ubezpieczenie mieszkania od zalania – jak działa i co obejmuje?
Zalanie mieszkania to jedno z najczęściej występujących zagrożeń, które mogą spotkać właścicieli i najemców nieruchomości. Pęknięta rura, awaria pralki, a czasami nawet zalanie przez sąsiada z góry – to tylko niektóre z sytuacji, które mogą skutkować poważnymi stratami finansowymi. Aby uchronić się przed kosztami związanymi z usunięciem szkód, warto rozważyć ubezpieczenie mieszkania od zalania. Na...
Czytaj dalej...