+48 22 311 14 44

Jakie zalety ma ubezpieczenie Home Assistance?

Nieruchomości

Podczas poszukiwania dobrej oferty ubezpieczenia mieszkania zwracamy uwagę przede wszystkim na jego zakres i cenę. To, ile zapłacimy, zależy m.in. od wybranych dodatkowych usług. Wśród nich jest ubezpieczenie home assistance. Czego dotyczy ten produkt? O ile podnosi cenę polisy majątkowej i czy warto w niego inwestować?

Czym jest assistance domowe?

Usługa ta jest odpowiedzią na różnego rodzaju niespodziewane zdarzenia, które mogą nam się przydarzyć w domu lub mieszkaniu. Można to w pewnym sensie uznać za ubezpieczenie, które pomoże w sytuacji, gdy koszt likwidacji szkody jest dość niski (na tyle, że główne ubezpieczenie go nie obejmie), ale sam skutek jest dla nas bardzo uciążliwy. Assistance domowe to inaczej zobowiązanie towarzystwa ubezpieczeniowego do wezwania i pokrycia kosztów różnego rodzaju napraw i innych drobnych usług zgodnie z limitem określonym w umowie. Ponadto home assistance może dotyczyć dostępu do specjalistycznych infolinii, związanych z prawem, weterynarią czy zdrowiem. 

Szczegółowe warunki

Ubezpieczenie home assistance, jak już wspomnieliśmy, gwarantuje ubezpieczonemu, iż w razie awarii sprzętu lub instalacji może zwrócić się do zakładu ubezpieczeniowego po pomoc. Oznacza to, że firma wezwie na swój koszt np. hydraulika, elektryka, ślusarza, specjalistę do spraw komputerów lub innego fachowca, którego zadaniem będzie usunięcie usterki w ramach wybranego limitu. Zaletą home assistance jest to, iż infolinia TU jest zazwyczaj czynna całą dobę, co pozwala szybko uzyskać poradę lub informację, kiedy dotrze do nas wybrany fachowiec.

Co istotne, assistance domowe może obejmować usługi medyczne, takie jak wezwanie lekarza lub pielęgniarki na wizytę domową, dowóz leków czy sprzętu rehabilitacyjnego. Ponadto możemy skorzystać z dostępu do medycznej infolinii, jak również doradztwa z innych dziedzin. W wypadku zdarzeń ściśle powiązanych ze szkodą na nieruchomości home assistance może dotyczyć takich usług jak:

  • przechowanie i transport mienia,
  • zapewnienie lokum na czas akcji ratowniczej (np. hotelu) oraz po niej,
  • utylizację sprzętu, który nie nadaje się do naprawy,
  • zapewnienie opieki nad dzieckiem,
  • zapewnienie opieki nad zwierzętami domowymi,
  • concierge,
  • dozór nad nieruchomością, jeśli ubezpieczony nie może pozostać na jej terenie,
  • pokrycie kosztów wynajmu mieszkania, gdy zaistnieje taka konieczność.

W zależności od wybranego wariantu ubezpieczenia każdą z usług będzie obowiązywał limit liczbowy (np. z usługi ślusarza możemy skorzystać w ramach umowy 2 razy w ciągu jej trwania) oraz kwotowy (np. ubezpieczalnia pokryje koszt naprawy do 1000 zł). Ponadto niektóre usługi są ograniczone czasowo, tak jak dozór czy opieka nad dziećmi, co może maksymalnie trwać np. 3 dni. Dlatego przed podpisaniem dokumentów dobrze jest wczytać się w OWU, czyli ogólne warunki ubezpieczenia, gdzie znajdziemy wszystkie okoliczności i limity. 

Warto pamiętać, że home assistance nie jest osobnym produktem ubezpieczeniowym i możemy z niego skorzystać tylko w ramach polisy majątkowej. Poza tym usługa ta ma ograniczenia, które wynikają z możliwości technicznych oraz gdy za szkody odpowiedzialny jest konkretny podmiot, np. administracja. 

Ile kosztuje home assistance?

Dla wielu towarzystw ubezpieczeniowych home assistance jest usługą, która w żaden sposób nie podnosi kosztów polisy na dom lub mieszkanie. Oznacza to, że assistance jest w cenie ubezpieczenia, które waha się od kilkuset do ponad tysiąca złotych. W wypadku umów, w których assistance jest dodatkową usługą, jego cena nie jest wysoka, zazwyczaj podnosi wysokość składki ubezpieczeniowej o nie więcej, niż 100 zł. Biorąc pod uwagę, iż wizyta fachowca to często koszt 200 zł i więcej, to roczne zabezpieczenie z tego tytułu wydaje się rozsądne.

Szukasz ubezpieczenia domu lub mieszkania z korzystnym home assistance? W Eurofinance znajdziemy dla Ciebie idealną ofertę spośród propozycji kilkunastu towarzystw ubezpieczeniowych.

Podobne wpisy

Ubezpieczenie all risk – na czym polega?

Kluczowym punktem polisy majątkowej jest jej zakres. Rozumiemy przez to listę zdarzeń, które mogą wywołać szkody w majątku, a za które finansową odpowiedzialność bierze towarzystwo ubezpieczeniowe. W niektórych wypadkach pojawia się jednak konieczność, aby wykupić ubezpieczenie all risk. Na czym ono polega? Ile kosztuje? Objaśniamy.  Dlaczego warto wykupić polisę majątkową? Bez względu na to, czy...

Czytaj dalej...

Jak wygląda ubezpieczenie wynajmowanego mieszkania?

Jako właściciel mieszkania chcesz zadbać o nie jak najlepiej. Ma to szczególne znaczenie, gdy lokal przeznaczony jest do wynajęcia. Warto w takiej sytuacji rozważyć ubezpieczenie mieszkania na wynajem, gdyż w przeciwnym wypadku narażasz się na duże koszty, jeśli dojdzie do szkody. Z poniższego tekstu dowiesz się, jak możesz wykupić polisę w przypadku takiego mieszkania.  Wynajmuje...

Czytaj dalej...

Ubezpieczenie domu od burzy i podobnych czynników naturalnych

Zmieniający się klimat powoduje, że nawet we względnie spokojnych regionach naszego kraju coraz częściej występują gwałtowne zjawiska pogodowe, takie jak burze, wichury czy trąby powietrzne. Zdarzenia tego typu mogą poważnie wpłynąć na budynki. Możemy się jednak chronić przed skutkami działania czynników naturalnych, wykupując ubezpieczenie domu od burzy.  Czym jest ubezpieczenie od burzy? Nieruchomości prywatne możemy...

Czytaj dalej...