609 994 995

Ubezpieczenie
majątkowe

Skontaktuj się z nami i skorzystaj
ze specjalnej oferty w Warszawie
Ursynowie!

Podaj dane kontaktowe, a my przygotujemy najlepszą ofertę

Wiem, że mam prawo w dowolnym momencie wycofać zgodę. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania moich danych, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Informacja o przetwarzaniu danych osobowych

Ubezpieczenie
majątkowe

Skontaktuj się z nami i skorzystaj
ze specjalnej oferty w Warszawie
Ursynowie!

Ubezpieczenia majątkowe

Co zawierają?

Rolą polisy majątkowej jest finansowa ochrona mienia przed skutkami niespodziewanych zdarzeń, takich jak pożar, wichura, zalanie, kradzież czy dewastacja. W razie wystąpienia tego typu szkody, ubezpieczyciel zobowiązuje się do wypłacenia zadośćuczynienia w kwocie zawartej w umowie. W ten sposób każdy z nas może chronić swój majątek przed zdarzeniami losowymi, po których możemy być narażeni na duże koszty. Ubezpieczenie obejmuje np. mieszkanie lub dom z przyległościami - garażem, płotem, małą architekturą itp.

Dodatkowo ubezpieczenia majątkowe dotyczą odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym, czy zabezpieczeniem na wypadek szkody uczynionej osobom trzecim Potocznie jednak łączy się je z ubezpieczeniami nieruchomości.

Ubezpieczenie majątkowe w Eurofinance - dlaczego warto?

Chcesz chronić swój majątek i uzyskać satysfakcjonujące odszkodowanie, gdy wystąpi szkoda? Sprawdź naszą propozycję ubezpieczenia majątkowego w Warszawie-Ursynowie. Zobacz, co zyskasz, korzystając z doświadczenia naszych agentów:

Oszczędność

Pomożemy Ci wybrać najkorzystniejszą ofertę w ciągu jednego spotkania.

Ochrona

Ubezpieczenie majątkowe będzie chronić Twoje mienie przed skutkami pożaru, zalania, kradzieży i zniszczenia.

Gwarancja

W Eurofinance proponujemy ubezpieczenia sprawdzonych TU. Dzięki temu masz pewność, że Twój majątek jest bezpieczny.

Wsparcie

Jeśli wystąpi konieczność likwidacji szkody lub wystąpienia o odszkodowanie, nasi agenci Ci pomogą.

Co warto wiedzieć o ubezpieczeniach majątkowych?

Ubezpieczenie majątkowe - co to za produkt?

Celem ubezpieczenia majątkowego, zgodnie z definicją prawną, jest rekompensata strat mienia powstałych wskutek niezawinionych zdarzeń. Najczęściej dotyczy nieruchomości - mieszkań domów - a także ruchomości, które się w nich znajdują. Majątek możemy ubezpieczyć od pożaru, zalania, skutków wiatru, kradzieży czy dewastacji na określoną sumę ubezpieczenia, która odpowiada wartości naszego mienia. Ostateczne zadośćuczynienie, w zależności od podpisanej polisy, ma wartość odtworzeniową (wtedy zużycie np. sprzętów nie wpływa na kwotę) lub rzeczywistą ubezpieczonych elementów.

Jak wybrać ubezpieczenie majątkowe?

Aby wykupić najkorzystniejszą polisę majątkową, musimy przeanalizować kilka lub nawet kilkanaście ofert różnych towarzystw ubezpieczeniowych. Oferty te mogą się różnić zakresem ochrony, wyłączeniami odpowiedzialności i sumą ubezpieczenia. Oznacza to, że samodzielny wybór najlepszego ubezpieczenia jest zadaniem dość żmudnym. Można je sobie jednak ułatwić - wystarczy skontaktować się z Eurofinance w Warszawie-Ursynowie gdzie nasi doświadczeni agenci pomogą dobrać najkorzystniejszą polisę do Twoich wymagań.

Ile kosztuje ubezpieczenie majątkowe?

Ubezpieczenie majątkowe nie jest drogie. Roczny koszt, który zależy od zakresu ochrony, wyłączeń odpowiedzialności czy sumy ubezpieczenia, waha się od stu do kilkuset złotych. Najdroższe opcje to tzw. ubezpieczenia all-risks, które obejmują wszystkie możliwe niespodziewane zdarzenia, od pożaru i zalania, po kradzież i wandalizm. Dotyczą one także nieruchomości, w których zlokalizowana jest działalność gospodarcza.

Na jaką sumę ubezpieczyć mienie?

Ubezpieczenie majątku, takiego jak np. dom lub mieszkanie, wymaga wyznaczenia sumy ubezpieczenia. Innymi słowy, jest to kwota, którą otrzymamy, gdy wystąpi szkoda całkowita (np. dom spłonie i nie będzie nadawał się do ponownego zamieszkania). Suma ubezpieczenia powinna odpowiadać wartości nieruchomości i ruchomości, które obejmuje polisa. W tym celu warto skorzystać z usług rzeczoznawcy. Dlaczego to takie ważne? Ubezpieczenie na wyższą kwotę niż wartość mienia nie przynosi żadnych korzyści. Ubezpieczyciel wypłaci zadośćuczynienie tylko do wartości mienia. Jednak gdy ubezpieczamy je na niższą kwotę, to otrzymamy środki do sumy ubezpieczenia, czyli po prostu tracimy.

Czy ubezpieczenie majątkowe jest obowiązkowe?

Obecnie ubezpieczenie majątkowe nie jest obowiązkowe w naszym kraju. Może jednak wystąpić konieczność zakupu ubezpieczenia majątkowego podczas starań o kredyt hipoteczny. Bank wówczas wymaga takiego ubezpieczenia mieszkania lub domu, w przeciwnym wypadku nie udzieli kredytu.

Dowiedz się więcej - ostatnie artykuły

Jak wygląda ubezpieczenie OC autobusu?

Pojazdy przeznaczone do przewozu większej liczby osób są objęte tym samymi obowiązkami ubezpieczeniowymi, co samochody...

Czytaj dalej >
Jak najkorzystniej wybrać grupowe ubezpieczenie na życie?

Jesteś przedsiębiorcą i chcesz ubezpieczyć swoich pracowników poza obowiązkowymi składkami na ZUS i ochronę zdrowia?...

Czytaj dalej >
Czy możliwe jest ubezpieczenie dzieł sztuki?

Dzieło sztuki to wyjątkowa pozycja w naszym majątku. Ma nie tylko wartość pieniężną, ale również...

Czytaj dalej >