+48 22 311 14 44

Ubezpieczenie smartfona – czy warto?

Nieruchomości

ubezpieczenie smartphonaNie wyobrażamy sobie życia bez telefonu. Są na to dowody – przeciętny użytkownik smartfona dotyka go w ciągu dnia nawet kilka tysięcy razy! W niektórych przypadkach sięgamy po niego 200 razy dziennie. W związku z tym pojawia się pytanie, czy kupno ubezpieczenia telefonu to dobre rozwiązanie? Jak ubezpieczyć telefon? Więcej na ten temat przeczytasz poniżej.

Czy warto wykupić ubezpieczenie smartfona?

Z powyższych danych wynika, że smartfon jest dla nas już niezbędnym narzędziem pracy i źródłem rozrywki. Oznacza to, że często go wyjmujemy, na przykład z kieszeni, torebki, plecaka, czy podnosimy ze stołu, biurka. Sytuacji, w których telefon może nam upaść, rozbić się (zwłaszcza gdy mamy dzieci lub domowe zwierzęta) lub może zostać skradziony, nie brakuje. Jeśli zależy nam na nowoczesnym urządzeniu, które w naszych warunkach kosztuje niemało, to odpowiedź jest jasna. Ubezpieczenie telefonu jest konieczne, jeśli nie chcemy narażać się na wysokie koszty naprawy smartfona lub co gorsza, jego całkowitą wymianę. Warto więc rozważyć taką możliwość, szczególnie gdy kupujemy nowe, drogie urządzenie. Wówczas dodatkowe szkło hartowane czy etui mogą nie wystarczyć, gdy telefon o wartości kilku tysięcy złotych spadnie nam ze znacznej wysokości.

Gdzie ubezpieczyć telefon? Ile kosztuje ubezpieczenie telefonu?

Z ubezpieczeniem smartfona najczęściej pierwszy raz spotykamy się podczas podpisywania umowy kupna telefonu wraz z abonamentem. Operator proponuje nam wówczas za dodatkową opłatą miesięczną różne warianty ochrony, które podnoszą miesięczny koszt jego utrzymania o kilkadziesiąt złotych. Zazwyczaj opłata za ochronę waha się od 20 do 80 zł w zależności od wybranego zakresu.

Możemy też ubezpieczyć telefon poza operatorem komórkowym (np. w elektromarkecie, w którym dokonaliśmy zakupu smartfona). Wówczas składka jest przewidziana z góry na rok. W przypadku dłuższych niż 12 miesięcy umów koszt ubezpieczenia za jeden rok jest zazwyczaj tańszy. Wysokość rocznej opłaty wynosi ponad 100 złotych. Od czego zależy cena ubezpieczenia telefonu? Podstawowym kryterium, które jest brane pod uwagę, jest wartość urządzenia. Ponadto ubezpieczyciela interesuje fakt, czy telefon jest również używany do spraw służbowych. Może także wziąć pod uwagę to, czy w Twoim domu są małe dzieci lub zwierzęta domowe.

Telefon może być również składową typowego ubezpieczenia majątkowego. Oznacza to, że w razie włamania z kradzieżą, jeśli nie doszło do rażącego zaniedbania (np. pozostawienia otwartych drzwi do mieszkania), możemy liczyć na zadośćuczynienie, które obejmie skradziony telefon. Oznacza to, że smartfon jest chroniony, ale tylko na terenie ubezpieczonej nieruchomości. Co ciekawe, ubezpieczyciele w wyłączeniach odpowiedzialności wskazują, że smartfon nie może zostać skradziony z garażu, samochodu czy piwnicy. Nie dojdzie wówczas do wypłaty sumy ubezpieczenia za to urządzenie. Koszt ubezpieczenia smartfonu w ramach polisy majątkowej wynosi od 100 do kilkuset złotych rocznie. Biorąc pod uwagę, iż za niektóre urządzenia jesteśmy gotowi zapłacić kilka tysięcy złotych, nie jest to znaczący wydatek.

Co obejmuje ubezpieczenie telefonu?

Przed podpisaniem umowy przeczytaj dokładnie OUW – ogólne warunki ubezpieczenia. Dowiesz się wówczas, co dokładnie obejmuje ubezpieczenie telefonu. A najczęściej dotyczy wypłatę sumy ubezpieczenia lub naprawy z powodu:

  • kradzieży,
  • zbicia przedniej szybki (popularne ubezpieczenie ekranu telefonu)
  • uszkodzeń w skutek zalania (częściowa lub całkowita niesprawność,
  • uszkodzeń powstałych w wyniku działań osób trzecich, wandalizmu,
  • pogryzienia przez psa lub inne domowe zwierzę,

Oczywiście każdy z ubezpieczycieli proponuje inny zakres umowy, jak i sumę ubezpieczenia, czyli kwotę, do jakiej może wypłacić zadośćuczynienie w celu np. zakupu nowego smartfona. Warto przy tym pamiętać, iż niektóre podmioty ubezpieczające godzą się na zawarcie polisy do 3 miesięcy po zakupie smartfona. Ponadto ubezpieczenie telefonu w ramach niektórych ofert nie obejmuje akcesoriów, czyli słuchawek, ładowarki, karty microsd i tym podobnych.

W Eurofinance pomożemy Ci wybrać najkorzystniejsze ubezpieczenie telefonu – wystarczy, że się z nami skontaktujesz. 

Podobne wpisy

Co obejmuje ubezpieczenie majątkowe?

W wymiarze materialnym majątek jest naszą najcenniejszą zdobyczą w życiu. Nierzadko poświęcamy na jego gromadzenie dziesiątki lat. Z tego powodu naszym obowiązkiem jest go chronić. W tym celu towarzystwa ubezpieczeniowe proponują polisę majątkową. W poniższym tekście dowiesz się, jaki zakres ma to ubezpieczenie i jak wybrać najkorzystniejszą propozycję.  Ubezpieczenie majątkowe - definicja Zgodnie z prawną...

Czytaj dalej...

O czym należy pamiętać w trakcie ubezpieczenia domu?

Dom jednorodzinny jest nierzadko ukoronowaniem wysiłków w życiu zawodowym. Traktujemy go jak spełnienie marzeń, uważamy za wręcz niezniszczalny. A to duży błąd - dom, jak każda nieruchomość, może ulec uszkodzeniu, np. z powodu żywiołów czy działania osób trzecich. Możemy się jednak uchronić od skutków takich zdarzeń - wykupując ubezpieczenie domu, które pokryje wszelkie szkody. Jak...

Czytaj dalej...

Czy warto wykupić ubezpieczenie na czas remontu?

Remont mieszkania lub domu bywa źródłem niespodziewanych zdarzeń, przed którymi warto się zabezpieczyć wcześniej. Ubezpieczenie na czas remontu to coraz popularniejsze rozwiązanie - Polacy nie chcą ponosić dodatkowych, nieprzewidzianych kosztów związanych z remontami. Jak wygląda takie ubezpieczenie? Przed czym nas chroni? Jakie szkody mogą pojawić się w czasie remontu? Bez względu na to, czy urządzamy...

Czytaj dalej...