nowe ubezpieczenia 663 363 333 infolinia 22 311 14 44

Ubezpieczenie na ferie zimowe – jak wybrać?

Podróże

Wyjazd w okresie ferii zimowych to doskonała okazja do aktywnego wypoczynku nie tylko dla najmłodszych, ale również dla całych rodzin. Na czas wyjazdu warto zadbać o odpowiednie atrakcje, nie wolno jednak zapominać o zabezpieczeniu finansowym w razie nieprzewidzianego wypadku. Do właściwej ochrony niezbędne jest rozpoznanie ryzyka, z którym możemy mieć do czynienia podczas wyprawy.

EKUZ i szkolne ubezpieczenie NNW nie wystarczą

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) przysługuje każdej osobie ubezpieczonej w Polsce. Gwarantuje podstawową opiekę lekarską na terenie Unii europejskiej oraz krajach EFTA. Jednak w ramach EKUZ ubezpieczony ma dostęp jedynie do wybranych usług medycznych, a ich listę ustalają poszczególne państwa. Tego typu polisa nie pokrywa kosztów ratownictwa, powrotu do kraju czy leczenia w prywatnych placówkach medycznych. Szkolne ubezpieczenia NNW również nie pokrywają kosztów leczenia, ratownictwa czy ubezpieczenia bagażu. Ponadto nie zapewniają ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym. Warto więc na czas wyjazdu na ferie zimowe wykupić ubezpieczenie turystyczne, które zagwarantuje komfortowy wypoczynek, bez narażania na dodatkowe koszty.

Ubezpieczenie na ferie zimowe – czy warto?

Jazda na nartach to najpopularniejsza aktywność w czasie ferii zimowych. Niektórzy wolą jednak zafundować sobie namiastkę lata podczas chłodnych dni i wybierają na ferie zimowe ciepłe kurorty. Bez względu na destynację podróży pomoc ubezpieczyciela może okazać się niezbędna. Należy więc zastanowić się nad tym, jakie nieprzewidziane sytuacje mogą nas spotkać i jakiej ochrony w trakcie ferii zimowych będziemy potrzebować.

Co powinno zapewnić ubezpieczenie na ferie zimowe?

Zapewnienie ochrony sobie i bliskim zabezpieczy nasz domowy budżet w razie niefortunnego wypadku w trakcie ferii zimowych. Towarzystwa ubezpieczeniowe wychodzą naprzeciw potrzebom klientów i oferują polisy dla całych rodzin, dopasowane do indywidualnych preferencji. Do najważniejszych elementów ubezpieczenia na ferie zimowe należą:

  • ubezpieczenie kosztów leczenia i ratownictwa (do wysokości co najmniej 30 tysięcy euro i odpowiednio 5 tysięcy euro),
  • ubezpieczenie NNW co najmniej do kwoty 10 tysięcy złotych,
  • ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, w tym OC sportowe,
  • ochrona bagażu oraz sprzętu sportowego,
  • Assistance, zapewniające pomoc prawną, informacyjną oraz logistyczną.

W przypadku ubezpieczenia narciarskiego należy zwrócić uwagę na fakt, że ewentualna wypłata odszkodowania uzależniona jest od tego, czy narciarz jeździł tylko po wyznaczonych do tego celu stokach. Ubezpieczyciel w większości sytuacji nie zwraca kosztów w razie wypadku na nieoznaczonej trasie.

Ubezpieczenie na ferie zimowe – ile kosztuje?

Koszt zakupu ubezpieczenia na ferie zimowe determinuje wiele czynników. Najważniejszym kryterium jest kierunek podróży, liczba ubezpieczonych osób oraz rodzaj wybranego pakietu. Najlepszym rozwiązaniem jest dopasowanie polisy turystycznej na ferie zimowe do indywidualnych potrzeb ubezpieczanych osób.

Podobne wpisy

Ubezpieczenia turystyczne na snowboard

Snowboard to popularny sport zimowy, który przyciąga coraz większą rzeszę fanów. Jednak jak każda forma aktywności fizycznej, wiąże się z pewnymi ryzykami, takimi jak kontuzje, złamania czy urazy głowy. Dlatego coraz rozsądnym krokiem jest wykupienie specjalnego ubezpieczenia snowboardowego, które zapewni im ochronę na stoku. Z jakich produktów ubezpieczeniowych możemy skorzystać? Podstawową propozycją dla miłośników snowboardu...

Czytaj dalej...

Jakie ubezpieczenie na narty wybrać?

Narciarstwo to sport, który mimo ogromnych zalet wiąże się z ryzykiem kontuzji lub zniszczenia sprzętu. Bez względu na to, czy uprawiamy je w Polsce, czy za granicą, warto uprzednio przemyśleć kwestię ochrony zdrowia oraz finansów w razie niespodziewanych zdarzeń. Służy do tego ubezpieczenie dla narciarzy. Na co zwrócić uwagę podczas podpisywania umowy tego typu?  Ubezpieczenie...

Czytaj dalej...

Czy warto wykupić ubezpieczenie podróży samolotem?

Powracająca możliwość podróżowania liniami lotniczymi sprawiała, że wzrosło zainteresowanie produktami ubezpieczeniowymi dla turystów. Wśród ofert warto wymienić ubezpieczenie podróży samolotem, które jest elementem polisy turystycznej. Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze konkretnej oferty ubezpieczeniowej? Gdzie znajdziemy najlepsze ubezpieczenie podróży lotniczej? Dlaczego korzystamy z usług linii lotniczych? Podróżowanie samolotem to najszybszy i niezwykle bezpieczny środek...

Czytaj dalej...

Umów się z mobilnym doradcą

Posiadamy mobilnych przedstawicieli handlowych, którzy docierają do klienta na terenie Warszawy Bemowa oraz okolic. Spotkanie z naszym specjalistą ułatwi Państwu dopasowanie oferty do indywidualnych potrzeb.

Preferowana godzina kontaktu

Wyrażam zgodę na wykonywanie połączeń głosowych przez Eurofinance sp. z o.o. w celu przedstawiania informacji o charakterze marketingowym, dotyczących produktów i usług świadczonych przez zakłady ubezpieczeń współpracujące z Eurofinance oraz promocji organizowanych przez Eurofinance
Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Eurofinance sp. z o.o. na podany numer telefonu lub adres e-mail informacji o charakterze marketingowym , dotyczących produktów i usług świadczonych przez zakłady ubezpieczeń współpracujące z Eurofinance oraz promocji organizowanych przez Eurofinance
Wiem, że mam prawo w dowolnym momencie wycofać zgodę. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania moich danych, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.