nowe ubezpieczenia 663 363 333 infolinia 22 311 14 44

Czym jest ubezpieczenie turystyczne z klauzula alkoholową?

Wiedza o ubezpieczeniach

Wyjeżdżając na wakacje, chcemy czuć się bezpiecznie. Dotyczy to nie tylko dochowania wszelkich obowiązków po stronie organizatora, ale także sytuacji, w której dotyka nas jakieś nieszczęście. Jeśli jesteśmy zaradni, to wykupujemy odpowiednie ubezpieczenie turystyczne -w tym również z klauzulą alkoholową. Na czym ono polega? Wyjaśniamy.

Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie turystyczne?

Choć podróże zagraniczne powinny kojarzyć się z przyjemnością, to ryzyko zachorowania lub wypadku jest na tyle realne, że warto zawczasu pomyśleć o ubezpieczeniu. Często jako turyści nie zdajemy sobie sprawę, że wizyta lekarska, leczenie, transport medyczny czy inne usługi medyczne mogą być bardzo kosztowne. Musimy również pamiętać, iż w wielu wypadkach karta EKUZ to za mało. Dzięki niej unikniemy niektórych wydatków – wiele zależy od kraju, w którym przebywamy. Ponadto EKUZ nie będzie miał zastosowania w przypadku miejsc poza Unią Europejską oraz Islandią, Liechtensteinem, Norwegią i Szwajcarią. Jakakolwiek podróż poza EU bez ubezpieczenia turystycznego to ogromne ryzyko, nawet jeśli tylko będziemy potrzebować sięgnąć po poradę telefoniczną. Ubezpieczenie turystyczne pozwala na uzyskanie zwrotu poniesionych kosztów.

Czym jest ubezpieczenie turystyczne z klauzulą alkoholową?

Podobnie jak wiele innych polis, tak i ubezpieczenie turystyczne jest dostępne w różnych wariantach. Jednym z istotnych elementów w przypadku tego typu produktu jest obecność tak zwanej klauzuli alkoholowej. Na czym ona polega? Innymi słowy, klauzula zapewnia, że nawet jeśli w trakcie zdarzenia (np. wypadku czy nagłego zachorowania) ubezpieczony będzie pod wpływem alkoholu, to polisa nadal będzie ważna, a ubezpieczony otrzyma zwrot kosztów leczenia czy np. transport medyczny do kraju. Wykupując ubezpieczenie turystyczne, musimy zwrócić uwagę, czy posiada ono taki zapis. Oczywiście sama klauzula nie sprawia, że otrzymamy rekompensatę gdy popełnimy przestępstwo czy będziemy sprawcami zdarzenia.

Obecność klauzuli wynika także z faktu, iż np. w przypadku ubezpieczenia na życie wszelkie działania pod wpływem alkoholu są zazwyczaj uznawane jako ograniczenia odpowiedzialności, czyli zdarzenia, za które ubezpieczyciel nie wypłaci odszkodowania. W przypadku polis podróżnych rozwiązanie z klauzulą ma uzasadnienie. Osoby niespożywające alkoholu nie muszą jej wykupować, natomiast chroni ona osoby, które mogą być ofiarą nieszczęśliwego zdarzenia w stanie nietrzeźwości.

Ubezpieczenie turystyczne z klauzulą alkoholową może być nieco droższe niż wariant jej pozbawiony. Głównymi czynnikami wpływającymi na cenę polisy dla podróżnych są: długość pobytu, liczba osób objętych polisą oraz przede wszystkim cel wyjazdu turystycznego. Kwota za ubezpieczenie będzie znacznie wyższa, gdy wyjeżdżamy do krajów o niższym standardzie sanitarnym, gdzie usług medycznych pomocy czy transportu będzie drogie.

Chcesz wykupić ubezpieczenie turystyczne z klauzulą alkoholową? W Eurofinance pomagamy naszym klientom również w tej kwestii. Wystarczy, że się z nami skontaktujesz, a uzyskasz profesjonalną poradę w tym zakresie, a na koniec wybierzesz polisę, która będzie spełniać wszystkie Twoje potrzeby.

Podobne wpisy

Ubezpieczenie jeździeckie – jak wybrać i co obejmuje?

Jeździectwo z roku na roku zyskuje na popularności i jest chętnie uprawiane również przez najmłodszych. Początkujący jeźdźcy nie są zazwyczaj świadomi ryzyka i możliwości ochrony, a dodatkowo nie wszystkie szkółki wymagają ubezpieczenia jeździeckiego. Jednak uprawiając jeździectwo, warto zaopatrzyć się w odpowiednią polisę. Ubezpieczenie NNW może być w tym wypadku niewystarczające. Nie każda polisa obejmuje jazdę...

Czytaj dalej...

Ubezpieczenie kota w ramach ubezpieczenia mieszkania

Kot czy pies to przyjaciel i wierny towarzysz, którego często traktujemy jak członka rodziny. Nic więc dziwnego, że chcemy zadbać jak najlepiej o jego los i zabezpieczyć go przed skutkami nieszczęśliwych zdarzeń. Skuteczną ochronę dla Twoich pupilów zagwarantuje Ci polisa mieszkaniowa obejmująca ubezpieczenie kota lub psa. Z artykułu dowiesz się, na czym polega i ile...

Czytaj dalej...

Ubezpieczenie tabletu i iPada – co warto wiedzieć?

Tablet, iPad oraz podobne urządzenia elektroniczne to coraz bardziej zaawansowane sprzęty, których wartość może sięgać wielu tysięcy złotych. Co więcej, są to urządzenia pełne cennych dla właściciela danych, których utrata może być szczególnie kłopotliwa. Nie może dziwić więc fakt, że popularnym sposobem na ochronę wartościowej elektroniki stało się ubezpieczenie tabletu czy iPada. Ubezpieczenie tabletu lub...

Czytaj dalej...

Umów się z mobilnym doradcą

Posiadamy mobilnych przedstawicieli handlowych, którzy docierają do klienta na terenie Warszawy Bemowa oraz okolic. Spotkanie z naszym specjalistą ułatwi Państwu dopasowanie oferty do indywidualnych potrzeb.

Preferowana godzina kontaktu

Wyrażam zgodę na wykonywanie połączeń głosowych przez Eurofinance sp. z o.o. w celu przedstawiania informacji o charakterze marketingowym, dotyczących produktów i usług świadczonych przez zakłady ubezpieczeń współpracujące z Eurofinance oraz promocji organizowanych przez Eurofinance
Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Eurofinance sp. z o.o. na podany numer telefonu lub adres e-mail informacji o charakterze marketingowym , dotyczących produktów i usług świadczonych przez zakłady ubezpieczeń współpracujące z Eurofinance oraz promocji organizowanych przez Eurofinance
Wiem, że mam prawo w dowolnym momencie wycofać zgodę. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania moich danych, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.