+48 22 311 14 44

Czym jest ubezpieczenie turystyczne z klauzula alkoholową?

Wiedza o ubezpieczeniach

Wyjeżdżając na wakacje, chcemy czuć się bezpiecznie. Dotyczy to nie tylko dochowania wszelkich obowiązków po stronie organizatora, ale także sytuacji, w której dotyka nas jakieś nieszczęście. Jeśli jesteśmy zaradni, to wykupujemy odpowiednie ubezpieczenie turystyczne -w tym również z klauzulą alkoholową. Na czym ono polega? Wyjaśniamy.

Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie turystyczne?

Choć podróże zagraniczne powinny kojarzyć się z przyjemnością, to ryzyko zachorowania lub wypadku jest na tyle realne, że warto zawczasu pomyśleć o ubezpieczeniu. Często jako turyści nie zdajemy sobie sprawę, że wizyta lekarska, leczenie, transport medyczny czy inne usługi medyczne mogą być bardzo kosztowne. Musimy również pamiętać, iż w wielu wypadkach karta EKUZ to za mało. Dzięki niej unikniemy niektórych wydatków – wiele zależy od kraju, w którym przebywamy. Ponadto EKUZ nie będzie miał zastosowania w przypadku miejsc poza Unią Europejską oraz Islandią, Liechtensteinem, Norwegią i Szwajcarią. Jakakolwiek podróż poza EU bez ubezpieczenia turystycznego to ogromne ryzyko, nawet jeśli tylko będziemy potrzebować sięgnąć po poradę telefoniczną. Ubezpieczenie turystyczne pozwala na uzyskanie zwrotu poniesionych kosztów.

Czym jest ubezpieczenie turystyczne z klauzulą alkoholową?

Podobnie jak wiele innych polis, tak i ubezpieczenie turystyczne jest dostępne w różnych wariantach. Jednym z istotnych elementów w przypadku tego typu produktu jest obecność tak zwanej klauzuli alkoholowej. Na czym ona polega? Innymi słowy, klauzula zapewnia, że nawet jeśli w trakcie zdarzenia (np. wypadku czy nagłego zachorowania) ubezpieczony będzie pod wpływem alkoholu, to polisa nadal będzie ważna, a ubezpieczony otrzyma zwrot kosztów leczenia czy np. transport medyczny do kraju. Wykupując ubezpieczenie turystyczne, musimy zwrócić uwagę, czy posiada ono taki zapis. Oczywiście sama klauzula nie sprawia, że otrzymamy rekompensatę gdy popełnimy przestępstwo czy będziemy sprawcami zdarzenia.

Obecność klauzuli wynika także z faktu, iż np. w przypadku ubezpieczenia na życie wszelkie działania pod wpływem alkoholu są zazwyczaj uznawane jako ograniczenia odpowiedzialności, czyli zdarzenia, za które ubezpieczyciel nie wypłaci odszkodowania. W przypadku polis podróżnych rozwiązanie z klauzulą ma uzasadnienie. Osoby niespożywające alkoholu nie muszą jej wykupować, natomiast chroni ona osoby, które mogą być ofiarą nieszczęśliwego zdarzenia w stanie nietrzeźwości.

Ubezpieczenie turystyczne z klauzulą alkoholową może być nieco droższe niż wariant jej pozbawiony. Głównymi czynnikami wpływającymi na cenę polisy dla podróżnych są: długość pobytu, liczba osób objętych polisą oraz przede wszystkim cel wyjazdu turystycznego. Kwota za ubezpieczenie będzie znacznie wyższa, gdy wyjeżdżamy do krajów o niższym standardzie sanitarnym, gdzie usług medycznych pomocy czy transportu będzie drogie.

Chcesz wykupić ubezpieczenie turystyczne z klauzulą alkoholową? W Eurofinance pomagamy naszym klientom również w tej kwestii. Wystarczy, że się z nami skontaktujesz, a uzyskasz profesjonalną poradę w tym zakresie, a na koniec wybierzesz polisę, która będzie spełniać wszystkie Twoje potrzeby.

Podobne wpisy

Potrącenie zwierzęcia – jakie ubezpieczenie pomoże uniknąć kosztów naprawy?

Wiele polskich dróg prowadzi przez lasy, tereny przyrodnicze czy szlaki, którymi przemieszczają się zwierzęta. Jadąc taką trasą, każdy kierowca musi się liczyć z ewentualnością kolizji z dzikim zwierzęciem. Co ciekawe, tego typu zdarzenia mają coraz częściej miejsce na drogach podmiejskich i osiedlowych. Zderzenie z dzikiem czy jeleniem może zakończyć się poważnym uszkodzeniem samochodu. Aby otrzymać...

Czytaj dalej...

Minicasco – co to za ubezpieczenie? Co obejmuje?

Minicasco, zwane inaczej mini AC, to ubezpieczenie o nieco węższym zakresie, które istnieje na rynku od kilku lat. Wybierane jest przez klientów ze względu na niższą w porównaniu do AC cenę. Minicasco znajduje się w kręgu zainteresowań coraz większej liczby kierowców. Oprócz obowiązkowego minimum w postaci ubezpieczenia OC, właściciele pojazdów zaczynają zabiegać o szerszy zakres...

Czytaj dalej...

Jak przebiega naprawa samochodu z OC sprawcy wypadku?

Każda kolizja drogowa przysparza nerwów wszystkim uczestnikom zdarzenia, bez względu na to, który z nich był sprawcą. Poszkodowanemu uczestnikowi kolizji lub wypadku drogowego należy się odszkodowanie z OC sprawcy za naprawę szkód. Odszkodowanie jest wypłacane przez ubezpieczyciela sprawcy, ale poszkodowany może się także zgłosić do swojego ubezpieczyciela, pod warunkiem posiadania AC. Jeśli szkody są niewielkie,...

Czytaj dalej...