+48 22 311 14 44

Jak ubezpieczyć się od skutków poważnych chorób?

Wiedza o ubezpieczeniach

Podstawową funkcją ubezpieczenia na życie jest ochrona bytu osób bliskich ubezpieczonego. Zgodnie z umową, po śmierci właściciela polisy, towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaca beneficjentom wcześniej ustaloną kwotę. Nie oznacza to jednak, że polisa na życie ma tylko jedno zastosowanie. Może również chronić przed skutkami ciężkich chorób.

Jak wygląda ubezpieczenie od ciężkiej choroby?

Ubezpieczenia od choroby jest rozszerzeniem, które znajdziemy w polisie na życie. Zakres tego wariantu może być różny w zależności od tego, jakie towarzystwo ubezpieczeniowe wybierzemy. Niemniej zazwyczaj oferty dotyczą takich możliwości jak:

 • uzyskanie wsparcia finansowego po diagnozie. Istotne jest jednak, co ubezpieczyciel definiuje jako poważne zachorowanie, ile chorób bierze pod uwagę, jak definiuje każdą z nich (ma to uzasadnienie w przypadku utraty wzroku czy słuchu) i tym podobne,
 • dostęp do konsultacji medycznych, badań specjalistycznych i tym podobnych,
 • wsparcie w ramach rehabilitacji po zawale czy udarze,
 • wypłata środków po leczeniu szpitalnym,
 • wsparcie w ramach leczenia zagranicznego,
 • assistance medyczny, w zakresie którego są takie usługi jak wizyty domowe, dowóz leków czy opieka nad dziećmi lub zwierzętami domowymi w razie wizyty w szpitalu.
 • Oczywiście decydując się na takie rozwiązanie, musimy liczyć się, iż składka za polisę na życie będzie droższa. Ponadto sumy ubezpieczenia i wsparcia po ciężkich zachorowaniu również mogą się różnić, choć bardzo często towarzystwa deklarują, iż w razie choroby wypłacają pełną sumę ubezpieczenia.

  Na czym polega ubezpieczenie od choroby nowotworowej?

  Podobnie jak w przypadku powyższego rozszerzenia, towarzystwa ubezpieczeniowe oferują wsparcie w razie diagnozy choroby nowotworowej. Ubezpieczenie w tym wypadku będzie obejmowało kwestie związane z leczeniem, konsultacjami czy medycznym assistance, jeśli takowy został ujęty w umowie. Choroba nowotworowa oznacza najczęściej długie leczenie, w związku z czym pieniądze z polisy będą w stanie zapewnić najlepszą opiekę.

  Na co warto zwrócić uwagę?

  Podczas wybierania ubezpieczenia od choroby warto przede wszystkim zwrócić uwagę na sumę ubezpieczenia, która jest górnym limitem odpowiedzialności firmy ubezpieczeniowej. Ową sumę powinniśmy zestawić z naszym wkładem finansowym, tj. wysokością składki ubezpieczeniowej. Jeśli otrzymujemy ofertę, w której składka jest niska, a suma ubezpieczenia wysoka, to prawdopodobnie mamy do czynienia z polisą o bardzo wąskim zakresie. Ważny jest również czas obowiązywania umowy oraz wspomniana wysokość składki, które może wynieść od kilkudziesięciu do kilkuset złotych miesięcznie.

  Jeśli nie wiesz, jak wybrać polisę na życie z szerokim zakresem, to zgłoś się do Eurofinance. Jesteśmy multiagencją, która pomaga swoim klientów w wyborze najkorzystniejszego ubezpieczenia od choroby. Skontaktuj się z nami, aby uzyskać wsparcie – nie tylko doradzamy, ale mamy dostęp do ofert kilkunastu towarzystw ubezpieczeniowych, dzięki czemu możesz być pewny, że podejmujesz najlepszą decyzję.

  Podobne wpisy

  Potrącenie zwierzęcia – jakie ubezpieczenie pomoże uniknąć kosztów naprawy?

  Wiele polskich dróg prowadzi przez lasy, tereny przyrodnicze czy szlaki, którymi przemieszczają się zwierzęta. Jadąc taką trasą, każdy kierowca musi się liczyć z ewentualnością kolizji z dzikim zwierzęciem. Co ciekawe, tego typu zdarzenia mają coraz częściej miejsce na drogach podmiejskich i osiedlowych. Zderzenie z dzikiem czy jeleniem może zakończyć się poważnym uszkodzeniem samochodu. Aby otrzymać...

  Czytaj dalej...

  Minicasco – co to za ubezpieczenie? Co obejmuje?

  Minicasco, zwane inaczej mini AC, to ubezpieczenie o nieco węższym zakresie, które istnieje na rynku od kilku lat. Wybierane jest przez klientów ze względu na niższą w porównaniu do AC cenę. Minicasco znajduje się w kręgu zainteresowań coraz większej liczby kierowców. Oprócz obowiązkowego minimum w postaci ubezpieczenia OC, właściciele pojazdów zaczynają zabiegać o szerszy zakres...

  Czytaj dalej...

  Jak przebiega naprawa samochodu z OC sprawcy wypadku?

  Każda kolizja drogowa przysparza nerwów wszystkim uczestnikom zdarzenia, bez względu na to, który z nich był sprawcą. Poszkodowanemu uczestnikowi kolizji lub wypadku drogowego należy się odszkodowanie z OC sprawcy za naprawę szkód. Odszkodowanie jest wypłacane przez ubezpieczyciela sprawcy, ale poszkodowany może się także zgłosić do swojego ubezpieczyciela, pod warunkiem posiadania AC. Jeśli szkody są niewielkie,...

  Czytaj dalej...