nowe ubezpieczenia 663 363 333 infolinia 22 311 14 44

Na czym polega ubezpieczenie szpitalne?

Wiedza o ubezpieczeniach

Ubezpieczenie szpitalne to rodzaj polisy, która zapewnia klientowi świadczenia związane z pobytem w szpitalu. Może ono obejmować koszty leczenia, opieki medycznej oraz pobytu w placówce, a także wydatki związane z transportem medycznym. Na rynku funkcjonuje wiele towarzystw ubezpieczeniowych, które oferują produkt tego typu. Jak wybrać korzystną propozycję? Podpowiadamy.

Kiedy warto sięgnąć po ubezpieczenie szpitalne?

Ubezpieczenie szpitalne jest przeznaczone dla osób, które chcą mieć pewność, że w razie potrzeby będą mogły skorzystać z opieki medycznej na najwyższym poziomie. Jest to szczególnie ważne dla osób starszych lub zmagających się z chorobami przewlekłymi, ponieważ ich zdrowie może być bardziej podatne na pogorszenie. Ubezpieczenie szpitalne zapewnia im spokój i pewność, że w razie potrzeby będą mogły skorzystać z profesjonalnej opieki medycznej bez obaw o koszty. Pamiętajmy, że ubezpieczenie tego typu nie jest obowiązkowe, ale warto rozważyć jego zakup, gdyż nie zawsze jesteśmy w stanie zapewnić sobie odpowiedniej opieki w ramach ubezpieczenia z NFZ. Oczywiście obowiązkowe odprowadzanie składek do Narodowego Funduszu Zdrowia będzie pomocne w przypadku niektórych drogich procedur (np. leczenia nowotworu czy ratownictwa medycznego).

Ile kosztuje ubezpieczenie szpitalne?

Cena ubezpieczenia szpitalnego zależy od wielu czynników, takich jak wiek ubezpieczonego, stan jego zdrowia, zakres świadczeń oraz miejsce zamieszkania. Może to być kilkaset złotych rocznie, ale cena może być też wyższa w przypadku seniorów lub osób zmagających się z poważnymi chorobami. Dlatego też przed wyborem ubezpieczenia szpitalnego warto dokładnie zapoznać się z ofertami różnych towarzystw ubezpieczeniowych i porównać je pod kątem ceny i zakresu świadczeń. Warto pamiętać, że poza towarzystwami ubezpieczenie szpitalne oferują również placówki medyczne. To popularne rozwiązania, z których możemy skorzystać prywatnie lub dzięki ofercie, którą otrzyma nasz zakład pracy. Tego typu propozycje umożliwiają np. dopisanie do ubezpieczenia szpitalnego członków rodziny.

Jak wybrać korzystną ofertę?

Jednym z rozwiązań jest spotkanie z doradcą w multiagencji, który pomoże wybrać najlepsze ubezpieczenie szpitalne dopasowane do indywidualnych potrzeb i możliwości finansowych. Kluczowym aspektem ubezpieczenia szpitalnego nie jest więc jego cena, a zakres usług. Musimy dokładnie wczytać się w ogólne warunki ubezpieczenia, aby przekonać się, czy w danej ofercie są obecne usługi, które nas interesują. Mogą one dotyczyć konkretnych specjalizacji, czyli np. ortopedy, ginekologa, neurochirurga czy okulistyki. Usługi mogą być ponadto ograniczone na dwa sposoby. Po pierwsze, firma może umieścić karencje, czyli czas, w którym nie będziemy mogli skorzystać z usług w ramach wybranego pakietu. Dotyczy to niektórych schorzeń czy ciąży. Po drugie, ubezpieczyciel może umieścić limit liczbowy, czyli np. do jednej wizyty u danego specjalisty w miesiącu czy do dwóch specjalistycznych badań na 12 miesięcy.

Podobne wpisy

Czym zajmuje się i jak funkcjonuje towarzystwo ubezpieczeniowe?

Zakup ubezpieczenia komunikacyjnego, majątkowego lub na życie to ważna decyzja w życiu każdego z nas. Oferty tego typu posiadają towarzystwa ubezpieczeniowe, które zgodnie z obowiązującym prawem prowadzą działalność w naszym kraju. Czy jednak jedynym sposobem na zabezpieczanie majątku jest wizyta w towarzystwie ubezpieczeniowym?  Czym jest towarzystwo ubezpieczeniowe? Towarzystwo ubezpieczeniowe to firma zajmująca się oferowaniem polis...

Czytaj dalej...

Czym jest ubezpieczenie od rezygnacji z lotu?

Na udane wakacje czy pobyt zagraniczny składa się kilka czynników. Jednym z nich jest nasze dobre samopoczucie - w końcu nikt nie chce wyjeżdżać np. w chorobie czy z myślą, że zostania w kraju niezwykle istotne sprawy (np. śmierć i związany z nią pogrzeb bliskiej osoby). W takiej sytuacji bardzo przydatne jest ubezpieczenie od rezygnacji...

Czytaj dalej...

Na czym polega ubezpieczenie od utraty pracy?

Trudna sytuacja ekonomiczna w wielu branżach sprawiła, że ryzyko utraty pracy dotyk coraz więcej Polaków. W wielu gospodarstwach domowych brak dochodu jednej z osób może być niezwykle trudną sytuacją, szczególnie w kontekście dużych zobowiązań takich jak kredyt hipoteczny. Jak możemy się chronić przed skutkami takiego zdarzenia? Czy ubezpieczenie od utraty pracy będzie najlepszym rozwiązaniem? Czym...

Czytaj dalej...

Umów się z mobilnym doradcą

Posiadamy mobilnych przedstawicieli handlowych, którzy docierają do klienta na terenie Warszawy Bemowa oraz okolic. Spotkanie z naszym specjalistą ułatwi Państwu dopasowanie oferty do indywidualnych potrzeb.

Preferowana godzina kontaktu


Wiem, że mam prawo w dowolnym momencie wycofać zgodę. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania moich danych, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.