+48 22 311 14 44

W jaki sposób polisa chroni przed skutkami ciężkich chorób?

Wiedza o ubezpieczeniach

Ubezpieczenie na życie gwarantuje podstawową lub rozszerzoną ochronę. To Ty decydujesz, jaki ma być zakres Twojej polisy. Nie życzymy tego nikomu, ale ciężka choroba może się przytrafić każdemu. Dlatego zachęcamy Cię do zainteresowania się polisą zapewniającą ochronę przed skutkami ciężkich chorób. Dowiesz się, jaki możesz ją wykupić i na czym ona dokładnie polega. 

Dlaczego warto mieć polisę od skutków ciężkich chorób?

Ciężkie choroby takie jak na przykład zawał, nowotwór, czy choroba Parkinsona może wpłynąć niekorzystnie na stan Twoich finansów. Pogorszyć nie tylko Twoją ogólną sytuację życiową, ale wszystkich członków rodziny. Szczególnie, gdy masz małe dzieci. Właśnie dlatego rozszerzenie polisy na życie o ciężkie zachorowanie jest bardzo dobrym rozwiązaniem.

Na czym polega taka umowa dodatkowa? W jakich sytuacjach zapewnia Ci ona ochronę? Różne towarzystwa ubezpieczeniowe mogą Ci zaoferować zupełnie odmienny zakres ochrony. Dlatego zachęcamy Cię do przejrzenia dostępnych na rynku ofert i wybrania najbardziej odpowiedniej dla siebie. 

Co to jest ciężkie zachorowanie w ubezpieczeniu na życie? 

W każdej polisie trochę inaczej jest określone zdarzenie polisowe nazywane ciężkim zachorowaniem. Często ubezpieczyciel po prostu podaje listę chorób, które są objęte ochroną. Znajdziesz na niej najczęściej od kilkunastu do kilkudziesięciu jednostek chorobowych i urazów ciała. Jeżeli, któreś z nich Ci się przytrafi, to ubezpieczyciel będzie miał obowiązek wypłacić Ci pieniądze z ubezpieczenia.

Warto tutaj wspomnieć jeszcze o tym, że ubezpieczyciele na liście chorób mogą wymieniać na przykład następujące dolegliwości: 

  • anemię aplastyczną;
  • angioplastykę tętnic wieńcowych;
  • przewlekła niewydolność nerek;
  • bakteryjne zapalenie wsierdzia;
  • niezłośliwy guz mózgu.

Kiedy możesz kupić polisę na wypadek ciężkiego zachorowania?

Ubezpieczenie na wypadek ciężkiego zachorowania jest przeznaczone dla określonej grupy klientów. Wiele towarzystw ubezpieczeniowych bierze pod uwagę przede wszystkim Twój wiek. Im później się na nią zdecydujesz, tym trudniej Ci będzie znaleźć dobre warunki ubezpieczenia. Im jesteś starszy, tym ubezpieczyciel bierze na siebie większe ryzyko. Dwudziestolatkowie chorują o wiele rzadziej niż osoby po sześćdziesiątce, czy nawet po czterdziestce. 

Gdy jesteś starszy, to z każdym rokiem, ubezpieczyciel ma prawo do podnoszenia wysokości składki na ubezpieczenie. Dlatego pierwszym, co powinieneś zrobić jest sprawdzenie, czy jeszcze kwalifikujesz się wiekowo do zawarcia ubezpieczenia od skutków poważnego zachorowania. Zazwyczaj górna granica wiekowa to od sześćdziesięciu do sześćdziesięciu pięciu lat. Później jest już zdecydowanie za późno. 

Co możesz zyskać wykupując takie ubezpieczenie? 

Każda choroba komplikuje życie. A już taka, która jest poważna i w zaawansowanym stopniu, wyjątkowo. Możesz nie móc już pracować, wymagać stałej opieki lekarskiej i pielęgniarskie, potrzebować kosztownego leczenia. Do tego należy jeszcze dodać rehabilitację i sprzęt rehabilitacyjny. Publiczna służba zdrowia niestety nie zapewnia ciężko chorym osobom odpowiedniej opieki. Muszą sobie radzić same lub to wsparcie jest naprawdę niewielkie. 

W przypadku choroby w bardzo dużym stopniu liczy się czas. Takie ubezpieczenie pozwoli Ci błyskawicznie uzyskać pieniądze na leczenie, kupno drogiego sprzętu rehabilitacyjnego, leków, czy nawet leczenie za granicą. Dlatego warto wykupić sobie takie ubezpieczenie. Na wszelki wypadek. Ubezpiecznie możesz łatwo dostać w jednym z wielu naszych oddziałów. 

Zapraszamy do warszawskich oddziałów:
Eurofinance – Ubezpieczenia majątkowe Bemowo Warszawa
Eurofinance – Ubezpieczenia majątkowe Ursynów Warszawa

Podobne wpisy

Jak nie płacić za odholowanie samochodu?

Awaria samochodu na trasie to koszmar każdego kierowcy. Wraz z rozwojem techniki motoryzacyjnej coraz rzadziej jesteśmy w stanie sami dokonać szybkiej naprawy i ruszać dalej w drogę. Konieczne wydaje się wówczas wezwanie lawety i przejazd do warsztatu samochodowego, aby sprawdzić, co tak naprawdę się wydarzyło. Czy jesteśmy w stanie uniknąć kosztów odholowania samochodu? Jeśli tak,...

Czytaj dalej...

Jak ubezpieczyć się od skutków poważnych chorób?

Podstawową funkcją ubezpieczenia na życie jest ochrona bytu osób bliskich ubezpieczonego. Zgodnie z umową, po śmierci właściciela polisy, towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaca beneficjentom wcześniej ustaloną kwotę. Nie oznacza to jednak, że polisa na życie ma tylko jedno zastosowanie. Może również chronić przed skutkami ciężkich chorób. Jak wygląda ubezpieczenie od ciężkiej choroby? Ubezpieczenia od choroby jest rozszerzeniem,...

Czytaj dalej...

Co to jest ubezpieczenie komunikacyjne?

Zakup pojazdu mechanicznego wiąże się z wieloma obowiązkami. Jednym z nich jest wykupienie ubezpieczenia komunikacyjnego, które jest niezbędne, abyśmy mogli zgodnie z prawem poruszać się po polskich drogach. Co to jest ubezpieczenie komunikacyjne? Czym jest ubezpieczenie komunikacyjne - co to jest? Jak wskazuje sama nazwa, ubezpieczenia komunikacyjne dotyczą ryzyka poruszania się pojazdami mechanicznymi, czyli samochodami...

Czytaj dalej...