nowe ubezpieczenia 663 363 333 infolinia 22 311 14 44

Co daje ubezpieczenie kredytu gotówkowego?

Życie

Ciężko przewidzieć różne sytuacje życiowe, a niestety w wielu przypadkach nawet trudno im zapobiec. Kredytobiorcy mają możliwość zabezpieczenia się przed taką ewentualnością w celu niedopuszczenia do nagłego pogorszenia się ich kondycji finansowej. Ubezpieczenie kredytu gotówkowego pozwala ograniczyć ryzyko na wypadek braku spłaty zobowiązania w rezultacie zaistniałych zdarzeń losowych. Polisa jest korzystna dla kredytobiorcy zwłaszcza wtedy, kiedy kwota zobowiązania jest wysoka.

Na czym polega ubezpieczenie kredytu gotówkowego?

Ubezpieczenie kredytu gotówkowego to jedna z najczęściej stosowanych form zabezpieczeń spłaty zadłużenia. Występuje w postaci umowy zawartej z towarzystwem ubezpieczeniowym. Stanowi nie tylko zabezpieczenie dla banku, ale przede wszystkim dla kredytobiorcy. Polega na wypłacie świadczenia, które umożliwi spłatę zobowiązania w całości lub w jego części. Kwota spłaty określona jest w ogólnych warunkach ubezpieczenia. Polisa ubezpieczeniowa kredytu gotówkowego zakłada wypłatę świadczenia w sytuacji:

    • zgonu naturalnego lub w następstwie nieszczęśliwego wypadku,
    • zaistnienia całkowitej niezdolności do pracy lub egzystencji,
    • poważnej choroby.

Okres trwania ubezpieczenia kredytu gotówkowego jest tożsamy z okresem spłaty jego zobowiązania. Przed podpisaniem umowy z towarzystwem ubezpieczeniowym należy jednak dokładnie zapoznać się z ogólnymi warunkami ubezpieczenia. Szczególnie istotna jest tutaj lista wyłączeń oraz chorób, których nie obejmuje polisa.

Dowiedz się więcej i skorzystaj z Ubezpieczenia na życie!

Czy ubezpieczenie kredytu gotówkowego jest obowiązkowe?

Tego typu polisa nie jest obowiązkowa i w każdej chwili można z niej zrezygnować. Do ubezpieczenia kredytu gotówkowego można przystąpić zarówno w momencie podpisywania umowy kredytowej, jak i w późniejszym czasie. Oznacza to, że banki nie mają prawa zmuszać swoich klientów do korzystania z ubezpieczenia kredytu gotówkowego. Jednak w praktyce większość banków preferuje udzielanie kredytów gotówkowych wraz z ubezpieczeniem. Wówczas warunki kredytu są dogodniejsze dla kredytobiorcy. Co więcej, w sytuacji, kiedy kredytobiorca zdecyduje się na taką polisę w trakcie trwania okresu kredytowania, niektóre banki obniżają wysokość prowizji oraz oprocentowanie. Jeśli chodzi o kredyty gotówkowe, to ubezpieczenie jest najczęściej proponowane kredytobiorcom, których sytuacja finansowa nie jest stabilna lub zaciągają wysoką kwotę zobowiązania z długim okresem spłaty.

Ile kosztuje ubezpieczenie kredytu gotówkowego?

Składka ubezpieczenia kredytu gotówkowego nie jest dużym wydatkiem. Praktycznie nie jest odczuwalna dla kredytobiorcy dzięki doliczeniu jej do kwoty raty kredytu. Niektóre banki wymagają płatności składki ubezpieczeniowej z góry, ale to rzadkie rozwiązanie. Koszt polisy dla kredytów gotówkowych determinuje oferta wybranej firmy ubezpieczeniowej. Wysokość składki uzależniona jest od kwoty zaciągniętego zobowiązania oraz okresu kredytowania. Innymi słowy – im większa kwota kredytu i dłuższy okres jego spłaty, tym wyższa kwota ubezpieczenia. Dodatkowym czynnikiem, mającym wpływ na wysokość składki ubezpieczenia kredytu gotówkowego, jest suma ubezpieczenia oraz liczba współkredytobiorców spłacających kredyt. Nie bez znaczenia pozostaje również sytuacja rodzinna i finansowa kredytobiorcy.

Co daje ubezpieczenie kredytu gotówkowego?

Wielu kredytobiorców rezygnuje z ubezpieczenia kredytu gotówkowego ze względu na dodatkowe koszty. Jednak tego typu polisa daje kredytobiorcy poczucie pewnej stabilności finansowej. To wyjątkowo korzystne rozwiązanie dla osób spłacających kredyty gotówkowe, ponieważ może generować podwójne zyski. Otrzymując świadczenie pieniężne w ramach tej polisy, ubezpieczony ma nie tylko możliwość całkowitej spłaty zobowiązania, ale jednocześnie może zabezpieczyć finansowo swoich bliskich. Dzięki opłacaniu składki ma także pewność, że nawet w sytuacji nieprzewidzianego zdarzenia będzie w stanie uregulować zaległości. Ponadto członkowie rodziny osoby ubezpieczonej nie będą zobligowani do spłaty zadłużenia w razie poważnej choroby czy śmierci. Wysokość składki takiej polisy nie jest uzależniona od wieku ubezpieczonego, jednak zazwyczaj działa tylko do 75. roku życia.

Podobne wpisy

Polisa NNW dla dziecka – co pokrywa i obejmuje?

Nie ma ważniejszej rzeczy dla rodzica niż zdrowie i dobrostan dziecka. Polisa NNW dla dziecka to ten rodzaj zabezpieczenia, któremu przyglądamy się ze szczególną uwagą, aby zapewnić swoim pociechom maksymalnie skuteczną i dobrze działającą formę ochrony. Podpowiadamy, co warto wiedzieć o ubezpieczeniu NNW dla dzieci i jakie wydatki pokrywa polisa NNW dla dziecka. Jak działa...

Czytaj dalej...

Ubezpieczenie na wypadek nowotworu – co warto wiedzieć?

Liczba chorych w Polsce, u których zdiagnozowano nowotwór, z roku na rok rośnie. Dla większości z nich diagnoza onkologiczna jest ogromnym zaskoczeniem. Decyzja o zakupie ubezpieczenia na wypadek nowotworu jest rozsądna i praktyczna. Dzięki takiej polisie ubezpieczony może poczuć się bezpiecznie i spokojnie patrzeć na to, co przyniesie przyszłość. Ubezpieczenie na wypadek nowotworu pomoże uzyskać...

Czytaj dalej...

Czy polisa na życie jest niezbędna przy kredycie hipotecznym?

Kredyt hipoteczny to zobowiązanie finansowe, które zwykle wiąże się z długim okresem spłaty. Aby zabezpieczyć się przed nieprzewidzianymi sytuacjami, takimi jak śmierć lub trwała niezdolność do pracy czy utrata źródła dochodu, banki często wymagają od kredytobiorcy wykupienia polisy na życie. Czy w związku z tym ubezpieczenie na życie jest obowiązkowe przy kredycie hipotecznym? Czy polisa...

Czytaj dalej...

Umów się z mobilnym doradcą

Posiadamy mobilnych przedstawicieli handlowych, którzy docierają do klienta na terenie Warszawy Bemowa oraz okolic. Spotkanie z naszym specjalistą ułatwi Państwu dopasowanie oferty do indywidualnych potrzeb.

Preferowana godzina kontaktu

Wyrażam zgodę na wykonywanie połączeń głosowych przez Eurofinance sp. z o.o. w celu przedstawiania informacji o charakterze marketingowym, dotyczących produktów i usług świadczonych przez zakłady ubezpieczeń współpracujące z Eurofinance oraz promocji organizowanych przez Eurofinance
Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Eurofinance sp. z o.o. na podany numer telefonu lub adres e-mail informacji o charakterze marketingowym , dotyczących produktów i usług świadczonych przez zakłady ubezpieczeń współpracujące z Eurofinance oraz promocji organizowanych przez Eurofinance
Wiem, że mam prawo w dowolnym momencie wycofać zgodę. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania moich danych, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.