nowe ubezpieczenia 663 363 333 infolinia 22 311 14 44

Dobra polisa na życie, czyli jaka?

Życie

Polisa na życie to rodzaj umowy ubezpieczeniowej, która w razie śmierci osoby ubezpieczonej przewiduje wypłatę określonej kwoty świadczenia jej najbliższym. Dlaczego warto skorzystać z takiego rozwiązania w Polsce?

Bezpieczeństwo finansowe

Po pierwsze, dobra polisa na życie to gwarancja bezpieczeństwa finansowego dla bliskich. W razie niespodziewanej śmierci osoby ubezpieczonej rodzina otrzymuje świadczenie, które może pomóc jej w przetrwaniu trudnych chwil. Ma to szczególne uzasadnienie w przypadku osób, które są głównym żywicielem rodziny i odpowiadają za większość dochodu w gospodarstwie domowym. Wtedy otrzymanie świadczenia może nie tylko umożliwić pokrycie kosztów związanych z pochówkiem, ale także na zapewnienie utrzymania najbliższych – spłaty zobowiązań (np. kredytów) czy utrzymania poziomu życia.

Długoterminowe zabezpieczenie

Po drugie, ubezpieczenie na życie to dobry sposób na zabezpieczenie kredytów i pożyczek. Osoby, które chętnie korzystają z różnego rodzaju kredytów (np. hipotecznych) i pożyczek, muszą mieć świadomość, że nagła śmierć lub utrata zdolności do wykonywania zawodu nie sprawi, że zobowiązania znikną. Obciążone nimi będą pośrednio lub bezpośrednio najbliżsi ubezpieczonego. Ubezpieczenie na życie może więc zabezpieczyć te zobowiązania. Dzięki temu osoby spłacające kredyt nie muszą się obawiać, że zadłużenie spadnie na ich barki i obciąży ich dochód – zamiast tego mogą skorzystać z odszkodowania, które otrzymają jako beneficjenci.

Spokojne jutro

Po trzecie, dobra polisa na życie umożliwia planowanie przyszłości. Dzięki temu rodzice mogą zapewnić swoim dzieciom (np. polisa posagowa) odpowiednie świadczenia na przyszłość, takie jak studia czy wkład na własne mieszkanie. Ubezpieczenie na życie może być także dobrym sposobem na inwestowanie pieniędzy. Niektóre polisy oferują możliwość oszczędzania i gromadzenia kapitału (tzw. polisy inwestycyjne), który można wykorzystać w przyszłości na różnego rodzaju cele.

Co jest istotne w dobrym ubezpieczeniu na życie?

Podczas wybierania polisy na życie warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Przede wszystkim należy dokładnie zapoznać się z warunkami umowy, w tym z wysokością składki, okresem ubezpieczenia oraz wysokością sumy ubezpieczenia, która jest maksymalnym odszkodowaniem, jakie otrzymają beneficjenci. Ważne jest też, aby dokładnie przeanalizować rodzaj polisy, ponieważ istnieją różne warianty ochrony. Możliwe są między innymi polisy na życie typu „śmierć i trwałe uszkodzenie ciała”, „dobrobyt rodziny”, „inwestycyjne” czy „oszczędnościowo-inwestycyjne”. Każdy z tych wariantów ma swoje zalety i wady, dlatego warto dokładnie przeanalizować, jaki rodzaj polisy będzie dla nas najlepszy. Jeśli nie jesteśmy tego zrobić w stanie samodzielne, to możemy zwrócić się o pomoc do multiagencji Eurofinance, gdzie pomagamy klientom w wyborze najkorzystniejszego rozwiązania.

Innym ważnym czynnikiem, na który warto zwrócić uwagę podczas wybierania polisy na życie, jest zakres ubezpieczenia. Niektóre polisy oferują ochronę tylko w przypadku śmierci, podczas gdy inne uwzględniają także poważne choroby, niezdolność do wykonywania zawodu czy trwałe uszkodzenie ciała. Warto dokładnie przeanalizować, jakie rodzaje ochrony oferuje dana polisa i czy są one zgodne z naszymi potrzebami i oczekiwaniami.

Ostatnim ważnym czynnikiem, na który warto zwrócić uwagę, jest wysokość składki. Polisy na życie mogą mieć różną wysokość składki, a jej wysokość zależy przede wszystkim od wieku i stanu zdrowia osoby ubezpieczonej oraz od rodzaju ochrony i wysokości sumy ubezpieczenia. Warto więc dokładnie przeanalizować, jaką składkę będziemy w stanie regularnie opłacać i czy nie będzie ona dla nas zbyt obciążająca finansowo. Dobra polisa na życie to nie mit, ale świetny sposób na zabezpieczenie przyszłości swojej najbliższych oraz na ochronę przed różnego rodzaju ryzykami finansowymi.

Podobne wpisy

Polisa NNW dla dziecka – co pokrywa i obejmuje?

Nie ma ważniejszej rzeczy dla rodzica niż zdrowie i dobrostan dziecka. Polisa NNW dla dziecka to ten rodzaj zabezpieczenia, któremu przyglądamy się ze szczególną uwagą, aby zapewnić swoim pociechom maksymalnie skuteczną i dobrze działającą formę ochrony. Podpowiadamy, co warto wiedzieć o ubezpieczeniu NNW dla dzieci i jakie wydatki pokrywa polisa NNW dla dziecka. Jak działa...

Czytaj dalej...

Ubezpieczenie na wypadek nowotworu – co warto wiedzieć?

Liczba chorych w Polsce, u których zdiagnozowano nowotwór, z roku na rok rośnie. Dla większości z nich diagnoza onkologiczna jest ogromnym zaskoczeniem. Decyzja o zakupie ubezpieczenia na wypadek nowotworu jest rozsądna i praktyczna. Dzięki takiej polisie ubezpieczony może poczuć się bezpiecznie i spokojnie patrzeć na to, co przyniesie przyszłość. Ubezpieczenie na wypadek nowotworu pomoże uzyskać...

Czytaj dalej...

Co daje ubezpieczenie kredytu gotówkowego?

Ciężko przewidzieć różne sytuacje życiowe, a niestety w wielu przypadkach nawet trudno im zapobiec. Kredytobiorcy mają możliwość zabezpieczenia się przed taką ewentualnością w celu niedopuszczenia do nagłego pogorszenia się ich kondycji finansowej. Ubezpieczenie kredytu gotówkowego pozwala ograniczyć ryzyko na wypadek braku spłaty zobowiązania w rezultacie zaistniałych zdarzeń losowych. Polisa jest korzystna dla kredytobiorcy zwłaszcza wtedy,...

Czytaj dalej...

Umów się z mobilnym doradcą

Posiadamy mobilnych przedstawicieli handlowych, którzy docierają do klienta na terenie Warszawy Bemowa oraz okolic. Spotkanie z naszym specjalistą ułatwi Państwu dopasowanie oferty do indywidualnych potrzeb.

Preferowana godzina kontaktu

Wyrażam zgodę na wykonywanie połączeń głosowych przez Eurofinance sp. z o.o. w celu przedstawiania informacji o charakterze marketingowym, dotyczących produktów i usług świadczonych przez zakłady ubezpieczeń współpracujące z Eurofinance oraz promocji organizowanych przez Eurofinance
Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Eurofinance sp. z o.o. na podany numer telefonu lub adres e-mail informacji o charakterze marketingowym , dotyczących produktów i usług świadczonych przez zakłady ubezpieczeń współpracujące z Eurofinance oraz promocji organizowanych przez Eurofinance
Wiem, że mam prawo w dowolnym momencie wycofać zgodę. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania moich danych, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.