nowe ubezpieczenia 663 363 333 infolinia 22 311 14 44

Dobra polisa na życie, czyli jaka?

Życie

Polisa na życie to rodzaj umowy ubezpieczeniowej, która w razie śmierci osoby ubezpieczonej przewiduje wypłatę określonej kwoty świadczenia jej najbliższym. Dlaczego warto skorzystać z takiego rozwiązania w Polsce?

Bezpieczeństwo finansowe

Po pierwsze, dobra polisa na życie to gwarancja bezpieczeństwa finansowego dla bliskich. W razie niespodziewanej śmierci osoby ubezpieczonej rodzina otrzymuje świadczenie, które może pomóc jej w przetrwaniu trudnych chwil. Ma to szczególne uzasadnienie w przypadku osób, które są głównym żywicielem rodziny i odpowiadają za większość dochodu w gospodarstwie domowym. Wtedy otrzymanie świadczenia może nie tylko umożliwić pokrycie kosztów związanych z pochówkiem, ale także na zapewnienie utrzymania najbliższych – spłaty zobowiązań (np. kredytów) czy utrzymania poziomu życia.

Długoterminowe zabezpieczenie

Po drugie, ubezpieczenie na życie to dobry sposób na zabezpieczenie kredytów i pożyczek. Osoby, które chętnie korzystają z różnego rodzaju kredytów (np. hipotecznych) i pożyczek, muszą mieć świadomość, że nagła śmierć lub utrata zdolności do wykonywania zawodu nie sprawi, że zobowiązania znikną. Obciążone nimi będą pośrednio lub bezpośrednio najbliżsi ubezpieczonego. Ubezpieczenie na życie może więc zabezpieczyć te zobowiązania. Dzięki temu osoby spłacające kredyt nie muszą się obawiać, że zadłużenie spadnie na ich barki i obciąży ich dochód – zamiast tego mogą skorzystać z odszkodowania, które otrzymają jako beneficjenci.

Spokojne jutro

Po trzecie, dobra polisa na życie umożliwia planowanie przyszłości. Dzięki temu rodzice mogą zapewnić swoim dzieciom (np. polisa posagowa) odpowiednie świadczenia na przyszłość, takie jak studia czy wkład na własne mieszkanie. Ubezpieczenie na życie może być także dobrym sposobem na inwestowanie pieniędzy. Niektóre polisy oferują możliwość oszczędzania i gromadzenia kapitału (tzw. polisy inwestycyjne), który można wykorzystać w przyszłości na różnego rodzaju cele.

Co jest istotne w dobrym ubezpieczeniu na życie?

Podczas wybierania polisy na życie warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Przede wszystkim należy dokładnie zapoznać się z warunkami umowy, w tym z wysokością składki, okresem ubezpieczenia oraz wysokością sumy ubezpieczenia, która jest maksymalnym odszkodowaniem, jakie otrzymają beneficjenci. Ważne jest też, aby dokładnie przeanalizować rodzaj polisy, ponieważ istnieją różne warianty ochrony. Możliwe są między innymi polisy na życie typu „śmierć i trwałe uszkodzenie ciała”, „dobrobyt rodziny”, „inwestycyjne” czy „oszczędnościowo-inwestycyjne”. Każdy z tych wariantów ma swoje zalety i wady, dlatego warto dokładnie przeanalizować, jaki rodzaj polisy będzie dla nas najlepszy. Jeśli nie jesteśmy tego zrobić w stanie samodzielne, to możemy zwrócić się o pomoc do multiagencji Eurofinance, gdzie pomagamy klientom w wyborze najkorzystniejszego rozwiązania.

Innym ważnym czynnikiem, na który warto zwrócić uwagę podczas wybierania polisy na życie, jest zakres ubezpieczenia. Niektóre polisy oferują ochronę tylko w przypadku śmierci, podczas gdy inne uwzględniają także poważne choroby, niezdolność do wykonywania zawodu czy trwałe uszkodzenie ciała. Warto dokładnie przeanalizować, jakie rodzaje ochrony oferuje dana polisa i czy są one zgodne z naszymi potrzebami i oczekiwaniami.

Ostatnim ważnym czynnikiem, na który warto zwrócić uwagę, jest wysokość składki. Polisy na życie mogą mieć różną wysokość składki, a jej wysokość zależy przede wszystkim od wieku i stanu zdrowia osoby ubezpieczonej oraz od rodzaju ochrony i wysokości sumy ubezpieczenia. Warto więc dokładnie przeanalizować, jaką składkę będziemy w stanie regularnie opłacać i czy nie będzie ona dla nas zbyt obciążająca finansowo. Dobra polisa na życie to nie mit, ale świetny sposób na zabezpieczenie przyszłości swojej najbliższych oraz na ochronę przed różnego rodzaju ryzykami finansowymi.

Podobne wpisy

Czy polisa na życie jest niezbędna przy kredycie hipotecznym?

Kredyt hipoteczny to zobowiązanie finansowe, które zwykle wiąże się z długim okresem spłaty. Aby zabezpieczyć się przed nieprzewidzianymi sytuacjami, takimi jak śmierć lub trwała niezdolność do pracy czy utrata źródła dochodu, banki często wymagają od kredytobiorcy wykupienia polisy na życie. Czy w związku z tym ubezpieczenie na życie jest obowiązkowe przy kredycie hipotecznym? Czy polisa...

Czytaj dalej...

Polisa na życie a długi zmarłego

Ubezpieczenie na życie to popularny sposób na zapewnienie bytu najbliższym w razie śmierci ubezpieczonego. Jest to umowa, w której towarzystwo ubezpieczeniowe zobowiązuje się do wypłaty określonej sumy pieniędzy w momencie śmierci osoby ubezpieczonej. Pozwala to zabezpieczyć bliskich przed finansowymi trudnościami w przypadku ich śmierci. Jednym z takich problemów są długi, które pozostawiają po sobie zmarli....

Czytaj dalej...

Jak wygląda ubezpieczenie na życie dla małżeństw?

Ubezpieczenie na życie dla małżeństw to rodzaj polisy, który umożliwia ochronę finansową w przypadku śmierci jednego z partnerów. Ubezpieczenie to zapewnia wypłatę świadczenia pieniężnego dla pozostałego partnera po śmierci męża lub żony. Kiedy możemy skorzystać z takiej oferty i z czym się to wiąże? Kluczowe elementy polisy dla małżeństw Istotnymi elementami polisy ubezpieczenia na życie...

Czytaj dalej...

Umów się z mobilnym doradcą

Posiadamy mobilnych przedstawicieli handlowych, którzy docierają do klienta na terenie Warszawy Bemowa oraz okolic. Spotkanie z naszym specjalistą ułatwi Państwu dopasowanie oferty do indywidualnych potrzeb.

Preferowana godzina kontaktu

Wyrażam zgodę na wykonywanie połączeń głosowych przez Eurofinance sp. z o.o. w celu przedstawiania informacji o charakterze marketingowym, dotyczących produktów i usług świadczonych przez zakłady ubezpieczeń współpracujące z Eurofinance oraz promocji organizowanych przez Eurofinance
Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Eurofinance sp. z o.o. na podany numer telefonu lub adres e-mail informacji o charakterze marketingowym , dotyczących produktów i usług świadczonych przez zakłady ubezpieczeń współpracujące z Eurofinance oraz promocji organizowanych przez Eurofinance
Wiem, że mam prawo w dowolnym momencie wycofać zgodę. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania moich danych, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.