nowe ubezpieczenia 663 363 333 infolinia 22 311 14 44

Jak wyglądają ubezpieczenia na wypadek śmierci?

Życie

Dlaczego warto ubezpieczyć się na wypadek śmierci? Jak wyglądają tego rodzaju polisy? Na co powinieneś zwrócić uwagę przy zawieraniu takiej umowy z ubezpieczycielem? Dowiedz się więcej o ubezpieczeniu na wypadek śmierci.

Dlaczego dobrze jest wykupić ubezpieczenie na wypadek śmierci?

Gdy wykupisz ubezpieczenie na wypadek śmierci, to tym samym udzielisz wsparcia pozostawionym bliskim. Muszą oni pokryć koszty pogrzebu, stypy oraz czeka ich jeszcze wiele innych wydatków. Zasiłek pogrzebowy nie jest w stanie pokryć tych wszystkich opłat. Wynosi obecnie około czterech tysięcy złotych, a koszty pochowania osoby bliskiej przez cały czas się zwiększają. Wiele osób wykupuje ubezpieczenie na wypadek śmierci właśnie po to, aby rodzina mogła z niego w całości pokryć koszty pogrzebu.

Czasami banki wymagają posiadania takiego ubezpieczenia. Dzieje się tak w przypadku brania kredytu hipotecznego. Dla banku to zbyt duże ryzyko zawierać taką umowę, z osobą, która nie ma tego rodzaju polisy. Ubezpieczenie jest gwarancją spłaty kredytu w momencie śmierci kredytobiorcy.

Co ciekawe, nie zawsze pieniądze z polisy trafiają w ręce rodziny. To zależy od woli osoby, która wykupiła polisę. Ma ona prawo wybrać, dla kogo przeznaczy odszkodowanie z ubezpieczenia. Wcale nie musi się kierować więzami krwi, ani tym, że ktoś jest jej współmałżonkiem. Nie każdy ma dobre relacje z rodziną. Ubezpieczenie na wypadek śmierci jest również bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób, które pozostają w związkach nieformalnych lub nie dysponują dużym majątkiem. Wtedy nie mają możliwości przekazać dużej sumy pieniędzy partnerowi, czy rodzinie.

Kto może wykupić polisę na wypadek śmierci?

Tego rodzaju ubezpieczenie może wykupić każdy. Najważniejsze jest to, abyś miał ukończone 18 lat. Górna granica to 65 lat. Warto tutaj również wspomnieć o tym, że aby wykupić ubezpieczenie na wypadek śmierci nie możesz być przewlekle chory. W praktyce oznacza to, że nie możesz przyjmować żadnych leków na stałe i chorować dłużej niż miesiąc.

Do zawarcia umowy ubezpieczenia konieczne jest wcześniejsze wypełnienie ankiety medycznej. Znajdują się w niej pytania o przebyte choroby, wagę oraz o nałogi. Zdecydowana większość zakładów ubezpieczeniowych sprawdza, czy podane przez Ciebie informacje są zgodne z tymi, które znajdują się w bazie NFZ. Jeżeli ubezpieczyciel ma wątpliwości, co do Twojego stanu zdrowia, to zawsze może poprosić Cię o wykonanie dodatkowych badań. Jednak taka prośba musi być czymś uzasadniona, na przykład wielomiesięcznym przebywaniem na zwolnieniu lekarskim lub przyjmowaniem silnych leków przeciwbólowych. Pozytywne jest to, że gdy badanie lekarskie nie wykaże niczego niepokojącego, to będziesz mógł wykupić ubezpieczenie zdrowotne na wypadek śmierci. Bardzo rzadko jest tak, że towarzystwo ubezpieczeniowe całkowicie odmawia możliwości zawarcia takiej umowy. Czasami proponuje wyższą składkę lub konieczność wykonywania częstszych badań lekarskich. Może również zaoferować niższą sumę ubezpieczenia.

Kiedy najlepiej wykupić ubezpieczenie na wypadek śmierci?

Im wcześniej wykupisz ubezpieczenie na wypadek śmierci, tym mniej będzie Cię ono kosztowało. W ten sposób unikniesz też konieczności robienia dodatkowych badań lekarskich. Im będziesz starszy, tym gorsze warunki ubezpieczenia może Ci zaproponować towarzystwo. Przy tego rodzaju polisach kluczowy jest moment przystąpienia, czy tak zwany wiek wstępu. To logiczne, ponieważ wraz z wiekiem rośnie ryzyko choroby lub śmierci.

Zapraszamy do naszych oddziałów!

Eurofinance – ubezpieczenia na życie Ursynów Warszawa
Eurofinance – ubezpieczenia na życie Bemowo Warszawa

Podobne wpisy

Ubezpieczenie grupowe – jak działa i co obejmuje?

Ubezpieczenie grupowe to jeden z popularniejszych produktów na rynku ubezpieczeń. Jego atrakcyjność wynika przede wszystkim z korzyści, jakie oferuje ubezpieczonym. Jak działa ubezpieczenie grupowe, co obejmuje, jakie są jego zalety? Czy rozwiązanie to ma istotne wady, które warto wziąć pod uwagę? Co to jest ubezpieczenie grupowe? Ubezpieczenie grupowe to forma polisy, która obejmuje wybrane osoby...

Czytaj dalej...

Polisa NNW dla dziecka – co pokrywa i obejmuje?

Nie ma ważniejszej rzeczy dla rodzica niż zdrowie i dobrostan dziecka. Polisa NNW dla dziecka to ten rodzaj zabezpieczenia, któremu przyglądamy się ze szczególną uwagą, aby zapewnić swoim pociechom maksymalnie skuteczną i dobrze działającą formę ochrony. Podpowiadamy, co warto wiedzieć o ubezpieczeniu NNW dla dzieci i jakie wydatki pokrywa polisa NNW dla dziecka. Jak działa...

Czytaj dalej...

Ubezpieczenie na wypadek nowotworu – co warto wiedzieć?

Liczba chorych w Polsce, u których zdiagnozowano nowotwór, z roku na rok rośnie. Dla większości z nich diagnoza onkologiczna jest ogromnym zaskoczeniem. Decyzja o zakupie ubezpieczenia na wypadek nowotworu jest rozsądna i praktyczna. Dzięki takiej polisie ubezpieczony może poczuć się bezpiecznie i spokojnie patrzeć na to, co przyniesie przyszłość. Ubezpieczenie na wypadek nowotworu pomoże uzyskać...

Czytaj dalej...

Umów się z mobilnym doradcą

Posiadamy mobilnych przedstawicieli handlowych, którzy docierają do klienta na terenie Warszawy Bemowa oraz okolic. Spotkanie z naszym specjalistą ułatwi Państwu dopasowanie oferty do indywidualnych potrzeb.

Preferowana godzina kontaktu

Wyrażam zgodę na wykonywanie połączeń głosowych przez Eurofinance sp. z o.o. w celu przedstawiania informacji o charakterze marketingowym, dotyczących produktów i usług świadczonych przez zakłady ubezpieczeń współpracujące z Eurofinance oraz promocji organizowanych przez Eurofinance
Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Eurofinance sp. z o.o. na podany numer telefonu lub adres e-mail informacji o charakterze marketingowym , dotyczących produktów i usług świadczonych przez zakłady ubezpieczeń współpracujące z Eurofinance oraz promocji organizowanych przez Eurofinance
Wiem, że mam prawo w dowolnym momencie wycofać zgodę. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania moich danych, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.