nowe ubezpieczenia 663 363 333 infolinia 22 311 14 44

Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu elektrycznego?

Motoryzacja

Samochody elektryczne zdobywają coraz większą popularność. Rosnąca świadomość ekologiczna, postęp technologiczny sprawiają, że coraz więcej kierowców decyduje się na zakup pojazdu zasilanego energią elektryczną. Jednak jednym z aspektów, który budzi zainteresowanie potencjalnych nabywców, jest koszt ubezpieczenia takiego pojazdu. Ile więc zapłacimy za ubezpieczenie samochodu elektrycznego?

Co wpływa na koszt ubezpieczenia samochodu elektrycznego?

Koszt ubezpieczenia samochodu elektrycznego może różnić się w zależności od kilku kluczowych czynników. Warto zrozumieć, że ubezpieczyciele uwzględniają różne aspekty przy kalkulacji składki ubezpieczeniowej. W wypadku obowiązkowego ubezpieczenia OC czynnikiem sprzyjającym (tj. obniżającymi wysokość składki) jest obecność nowoczesnych technologii. Samochody elektryczne są zazwyczaj wyposażone w liczne systemy bezpieczeństwa, takie jak systemy wspomagania kierowcy, kamery, czujniki czy systemy autonomicznego hamowania. Te zaawansowane technologie mogą wpływać na obniżenie ryzyka wypadków, co z kolei może wpłynąć na niższą składkę ubezpieczeniową.

Skontaktuj się z nami pod wskazanym adresem, a my dostosujemy dla Ciebie ofertę ubezpieczeń komunikacyjnych szytą na miarę Twoich potrzeb!

Jednocześnie to, co jest komfortem, podnosi wartość składki za ubezpieczenie AC, które jest już nieobowiązkowe i chroni przed skutkami szkód, które kierowca sam wywołał lub są efektem działania sił natury. Samochody elektryczne są wyposażone w zaawansowaną technologię, która może być kosztowna w naprawie. Baterie, silniki elektryczne i inne komponenty wymagają specjalistycznych, drogich części zamiennych, co może podnosić koszty napraw. Ubezpieczyciele uwzględniają te aspekty przy kalkulacji składki za AC

Ponadto na koszt ubezpieczeń wpływa m.in.:

  • Lokalizacja, w której użytkowany jest samochód elektryczny, również ma znaczenie. W większych miastach ryzyko wypadków i kradzieży może być wyższe, co wpływa na wyższą składkę ubezpieczeniową.
  • Wiek i staż kierowcy.
  • Dostępne zniżki.

Koszt ubezpieczenia samochodu elektrycznego w Polsce

Finalna kwota za ubezpieczenie “elektryka” może różnić się w zależności od wielu czynników, takich jak marka i model pojazdu, wiek i doświadczenie kierowcy, lokalizacja czy wybrany zakres ochrony. Średnia składka ubezpieczeniowa OC dla samochodu elektrycznego może wynosić od kilkuset do tysiąca złotych rocznie. AC będzie w tych wypadkach znacznie droższe.

Przykładowo, ubezpieczenie OC (odpowiedzialności cywilnej) dla popularnych modeli samochodów elektrycznych, takich jak Nissan Leaf czy Tesla Model 3, może kosztować od 600 do 1500 złotych rocznie. Natomiast ubezpieczenie AC (autocasco) może wynosić od 2000 do 6000 złotych rocznie, w zależności od wartości pojazdu i wybranego zakresu ochrony.

Gdzie warto ubezpieczyć samochód elektryczny?

Posiadanie ubezpieczenia samochodu elektrycznego to nie tylko obowiązek prawny, ale również rozsądna decyzja finansowa. Koszt polisy może różnić się w zależności od wielu czynników, takich jak wartość pojazdu, koszty napraw, lokalizacja czy styl jazdy. Mimo że składka ubezpieczeniowa dla samochodów elektrycznych może być wyższa niż dla pojazdów spalinowych, istnieje wiele sposobów na jej obniżenie. Warto porównać oferty różnych ubezpieczycieli, zwrócić uwagę na zakres ochrony, skorzystać z dostępnych rabatów oraz zainstalować dodatkowe zabezpieczenia. Dzięki odpowiedniemu ubezpieczeniu możemy cieszyć się pełnym bezpieczeństwem podczas użytkowania naszego samochodu elektrycznego. Nie wiesz, jak wybrać najlepszą ofertę? Zgłoś się do Eurofinance, aby uzyskać korzystną propozycję dla swojego pojazdu.

Podobne wpisy

Autocasco a Assistance – jakie są różnice?

Dobrowolne ubezpieczenia komunikacyjne cieszą się coraz większą popularnością, a do najchętniej wybieranych należą Autocasco i Assistance. Z tego powodu towarzystwa ubezpieczeniowe proponują swoim klientom rozbudowaną ofertę nieobowiązkowych polis komunikacyjnych. Ze względu na podobne brzmienie nazw obu polis wielu klientów myli je ze sobą. Autocasco odróżnia od Assistance wyższa średnia składka. Kolejną cechą odmienną jest to,...

Czytaj dalej...

Ile wynosi kara za brak OC w 2024?

OC to obowiązkowe ubezpieczenie, które musi posiadać każdy kierowca. Zadaniem tego produktu jest ochrona interesów uczestników ruchu drogowego w sytuacji, gdy dochodzi do stłuczki, wypadku lub innego zdarzenia. Co jednak w sytuacji, gdy kierowca nie ma wykupionego OC? Jaka grozi kara za brak w 2024 roku? Dlaczego OC jest obowiązkowe? Zgodnie z zapisami Ustawy z...

Czytaj dalej...

Czy polisa OC przechodzi na nowego właściciela samochodu?

Jednym z najważniejszych obowiązków każdego kierowcy jest posiadanie ważnej polisy OC. Dzięki temu ubezpieczeniu można uniknąć wielu finansowych kłopotów w przypadku wypadku, kolizji lub innych nieprzewidzianych zdarzeń na drodze. Co dzieje się z polisą OC, po zakupie samochodu używanego? Czy przechodzi ona na nowego właściciela? Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna, dlatego warto wyjaśnić...

Czytaj dalej...

Umów się z mobilnym doradcą

Posiadamy mobilnych przedstawicieli handlowych, którzy docierają do klienta na terenie Warszawy Bemowa oraz okolic. Spotkanie z naszym specjalistą ułatwi Państwu dopasowanie oferty do indywidualnych potrzeb.

Preferowana godzina kontaktu

Wyrażam zgodę na wykonywanie połączeń głosowych przez Eurofinance sp. z o.o. w celu przedstawiania informacji o charakterze marketingowym, dotyczących produktów i usług świadczonych przez zakłady ubezpieczeń współpracujące z Eurofinance oraz promocji organizowanych przez Eurofinance
Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Eurofinance sp. z o.o. na podany numer telefonu lub adres e-mail informacji o charakterze marketingowym , dotyczących produktów i usług świadczonych przez zakłady ubezpieczeń współpracujące z Eurofinance oraz promocji organizowanych przez Eurofinance
Wiem, że mam prawo w dowolnym momencie wycofać zgodę. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania moich danych, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.