nowe ubezpieczenia 663 363 333 infolinia 22 311 14 44

Ubezpieczenie samochodu NNW – czy warto?

Motoryzacja

ubezpieczenia nnwObowiązkowe ubezpieczenie OC chroni kierowców od finansowych skutków kolizji drogowych. Gdy spowodujemy wypadek, druga strona może od naszego ubezpieczyciela domagać się zwrotu kosztów naprawy czy leczenia. Co jednak w sytuacji, gdy jako kierowca doznamy uszczerbku na zdrowiu? Tu pomoże ubezpieczenie NNW samochodu. Czym ono jest? Tego dowiesz się z poniższego tekstu.

Co to jest ubezpieczenie NNW?

Ubezpieczenie NNW to inaczej polisa od następstw nieszczęśliwych wypadków, którą możemy podpisać na 12 miesięcy. W przeciwieństwie do OC, NNW nie jest obowiązkowym ubezpieczeniem. Ponadto wbrew obiegowej opinii czy nazewnictwie, ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków nie dotyczy bezpośrednio szkód samochodu. Obejmuje natomiast osoby, które się w nim znajdują lub do niego wsiadają/wysiadają z niego. Jeśli chcemy ubezpieczyć samochód od niespodziewanych szkód (np. zalania, pożaru czy wypadku, gdy niemożliwe jest wykrycie sprawcy), to powinniśmy zainteresować się polisą AC.

Warunki komunikacyjnego NNW

Polisa NNW umożliwia pokrycie kosztów leczenia (w tym np. leków i hospitalizacji) oraz rehabilitacji osób, które przebywały w pojeździe w trakcie wypadku (w kraju lub za granicą). Dotyczy to zarówno pasażerów (którzy mogą również starać się o odszkodowanie z OC sprawcy czy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych), jak i kierowcy. W tym przypadku nie ma znaczenia, kto jest sprawcą zdarzenia.

Aby jednak polisa mogła zdziałać, muszą być spełnione pewne warunki. Jednym z nich jest np. liczba pasażerów, która nie może być wyższa niż ta wpisana w dowodzie rejestracyjnym pojazdu. Ponadto osoby, które przebywają w pojeździe, muszą mieć zapięte pasy. Poza tym uczestnicy wypadku muszą doznać trwałego uszczerbku na zdrowiu (wyrażony w procentach), aby móc ubiegać się o zadośćuczynienie z tytułu ubezpieczenia NNW. Jakie świadczenia może obejmować ta polisa? Są to m.in. koszty:

  • pomocy medycznej,
  • rehabilitacji, rekonwalescencji,
  • pobytu w szpitalu,
  • długotrwałej nieobecności w pracy,
  • leków.

Innym powodem uruchomienia środków jest śmierć kierowcy lub pasażera. Wówczas odszkodowanie otrzymają najbliżsi. Środki z NNW mogą również posłużyć do transportu zwłok oraz organizacji pogrzebu.

Oczywiście każde towarzystwo ubezpieczeniowe dokładnie precyzuje warunki uruchamiające środki z polisy. Niektórzy ubezpieczyciela w wariantach rozszerzonych oferują np. zwrot kosztów za operację plastyczną, jeśli jej przeprowadzenie wynika z obrażeń, których doznaliśmy w wypadku. W związku z tym warto sprawdzić kilka ofert, aby wybrać z niej najkorzystniejszą dla siebie – zarówno pod względem warunków, jak i ostatecznego kosztu.

Skontaktuj się z nami i poznaj najlepsze oferty na ubezpieczenie komunikacyjne już teraz!
Sprawdź

Czy warto wykupić ubezpieczenie NNW? Ile ono kosztuje?

Wykup dodatkowej ochrony, szczególnie takiej, która pozwala uniknąć poważnych kosztów leczenia, to zawsze dobra decyzja. Prywatne wizyty czy długa rehabilitacja, których możemy potrzebować do uzyskania zdrowia, mogą znacząco uszczuplić nasz budżet. Poza tym po wypadku może wystąpić czasowa niezdolność do wykonywania pracy, co również może zrekompensować ubezpieczenie NNW. W 2019 roku Policja zanotowała 454455 kolizji i 30 288 wypadków drogowych. Chociaż liczby te z roku na rok są coraz mniejsze, dodatkowe zabezpieczenie ma sens, zwłaszcza w przypadku kierowców młodocianych czy w podeszłym wieku.

Ile kosztuje NNW? W porównaniu do składki za OC, rocznie za to ubezpieczenie zapłacimy znacznie mniej. W podstawowym wariancie cena NNW rozpoczyna się od kilkudziesięciu złotych rocznie. Im wyższy zakres ochrony czy suma ubezpieczenia, tym oczywiście rośnie składka.

Po najkorzystniejsze ubezpieczenia samochodu NNW zapraszamy do kontaktu z naszymi agentami. W Eurofinance korzystamy z ofert kilkunastu towarzystw ubezpieczeniowych, dzięki czemu masz pewność, że będziesz chroniony zgodnie ze swoimi oczekiwaniami.

Podobne wpisy

Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu elektrycznego?

Samochody elektryczne zdobywają coraz większą popularność. Rosnąca świadomość ekologiczna, postęp technologiczny sprawiają, że coraz więcej kierowców decyduje się na zakup pojazdu zasilanego energią elektryczną. Jednak jednym z aspektów, który budzi zainteresowanie potencjalnych nabywców, jest koszt ubezpieczenia takiego pojazdu. Ile więc zapłacimy za ubezpieczenie samochodu elektrycznego? Co wpływa na koszt ubezpieczenia samochodu elektrycznego? Koszt ubezpieczenia samochodu...

Czytaj dalej...

Autocasco a Assistance – jakie są różnice?

Dobrowolne ubezpieczenia komunikacyjne cieszą się coraz większą popularnością, a do najchętniej wybieranych należą Autocasco i Assistance. Z tego powodu towarzystwa ubezpieczeniowe proponują swoim klientom rozbudowaną ofertę nieobowiązkowych polis komunikacyjnych. Ze względu na podobne brzmienie nazw obu polis wielu klientów myli je ze sobą. Autocasco odróżnia od Assistance wyższa średnia składka. Kolejną cechą odmienną jest to,...

Czytaj dalej...

Ile wynosi kara za brak OC w 2024?

OC to obowiązkowe ubezpieczenie, które musi posiadać każdy kierowca. Zadaniem tego produktu jest ochrona interesów uczestników ruchu drogowego w sytuacji, gdy dochodzi do stłuczki, wypadku lub innego zdarzenia. Co jednak w sytuacji, gdy kierowca nie ma wykupionego OC? Jaka grozi kara za brak w 2024 roku? Dlaczego OC jest obowiązkowe? Zgodnie z zapisami Ustawy z...

Czytaj dalej...

Umów się z mobilnym doradcą

Posiadamy mobilnych przedstawicieli handlowych, którzy docierają do klienta na terenie Warszawy Bemowa oraz okolic. Spotkanie z naszym specjalistą ułatwi Państwu dopasowanie oferty do indywidualnych potrzeb.

Preferowana godzina kontaktu

Wyrażam zgodę na wykonywanie połączeń głosowych przez Eurofinance sp. z o.o. w celu przedstawiania informacji o charakterze marketingowym, dotyczących produktów i usług świadczonych przez zakłady ubezpieczeń współpracujące z Eurofinance oraz promocji organizowanych przez Eurofinance
Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Eurofinance sp. z o.o. na podany numer telefonu lub adres e-mail informacji o charakterze marketingowym , dotyczących produktów i usług świadczonych przez zakłady ubezpieczeń współpracujące z Eurofinance oraz promocji organizowanych przez Eurofinance
Wiem, że mam prawo w dowolnym momencie wycofać zgodę. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania moich danych, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.