nowe ubezpieczenia 663 363 333 infolinia 22 311 14 44

Ubezpieczenie samochodu NNW – czy warto?

Motoryzacja

ubezpieczenia nnwObowiązkowe ubezpieczenie OC chroni kierowców od finansowych skutków kolizji drogowych. Gdy spowodujemy wypadek, druga strona może od naszego ubezpieczyciela domagać się zwrotu kosztów naprawy czy leczenia. Co jednak w sytuacji, gdy jako kierowca doznamy uszczerbku na zdrowiu? Tu pomoże ubezpieczenie NNW samochodu. Czym ono jest? Tego dowiesz się z poniższego tekstu.

Co to jest ubezpieczenie NNW?

Ubezpieczenie NNW to inaczej polisa od następstw nieszczęśliwych wypadków, którą możemy podpisać na 12 miesięcy. W przeciwieństwie do OC, NNW nie jest obowiązkowym ubezpieczeniem. Ponadto wbrew obiegowej opinii czy nazewnictwie, ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków nie dotyczy bezpośrednio szkód samochodu. Obejmuje natomiast osoby, które się w nim znajdują lub do niego wsiadają/wysiadają z niego. Jeśli chcemy ubezpieczyć samochód od niespodziewanych szkód (np. zalania, pożaru czy wypadku, gdy niemożliwe jest wykrycie sprawcy), to powinniśmy zainteresować się polisą AC.

Warunki komunikacyjnego NNW

Polisa NNW umożliwia pokrycie kosztów leczenia (w tym np. leków i hospitalizacji) oraz rehabilitacji osób, które przebywały w pojeździe w trakcie wypadku (w kraju lub za granicą). Dotyczy to zarówno pasażerów (którzy mogą również starać się o odszkodowanie z OC sprawcy czy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych), jak i kierowcy. W tym przypadku nie ma znaczenia, kto jest sprawcą zdarzenia.

Aby jednak polisa mogła zdziałać, muszą być spełnione pewne warunki. Jednym z nich jest np. liczba pasażerów, która nie może być wyższa niż ta wpisana w dowodzie rejestracyjnym pojazdu. Ponadto osoby, które przebywają w pojeździe, muszą mieć zapięte pasy. Poza tym uczestnicy wypadku muszą doznać trwałego uszczerbku na zdrowiu (wyrażony w procentach), aby móc ubiegać się o zadośćuczynienie z tytułu ubezpieczenia NNW. Jakie świadczenia może obejmować ta polisa? Są to m.in. koszty:

  • pomocy medycznej,
  • rehabilitacji, rekonwalescencji,
  • pobytu w szpitalu,
  • długotrwałej nieobecności w pracy,
  • leków.

Innym powodem uruchomienia środków jest śmierć kierowcy lub pasażera. Wówczas odszkodowanie otrzymają najbliżsi. Środki z NNW mogą również posłużyć do transportu zwłok oraz organizacji pogrzebu.

Oczywiście każde towarzystwo ubezpieczeniowe dokładnie precyzuje warunki uruchamiające środki z polisy. Niektórzy ubezpieczyciela w wariantach rozszerzonych oferują np. zwrot kosztów za operację plastyczną, jeśli jej przeprowadzenie wynika z obrażeń, których doznaliśmy w wypadku. W związku z tym warto sprawdzić kilka ofert, aby wybrać z niej najkorzystniejszą dla siebie – zarówno pod względem warunków, jak i ostatecznego kosztu.

Skontaktuj się z nami i poznaj najlepsze oferty na ubezpieczenie komunikacyjne już teraz!
Sprawdź

Czy warto wykupić ubezpieczenie NNW? Ile ono kosztuje?

Wykup dodatkowej ochrony, szczególnie takiej, która pozwala uniknąć poważnych kosztów leczenia, to zawsze dobra decyzja. Prywatne wizyty czy długa rehabilitacja, których możemy potrzebować do uzyskania zdrowia, mogą znacząco uszczuplić nasz budżet. Poza tym po wypadku może wystąpić czasowa niezdolność do wykonywania pracy, co również może zrekompensować ubezpieczenie NNW. W 2019 roku Policja zanotowała 454455 kolizji i 30 288 wypadków drogowych. Chociaż liczby te z roku na rok są coraz mniejsze, dodatkowe zabezpieczenie ma sens, zwłaszcza w przypadku kierowców młodocianych czy w podeszłym wieku.

Ile kosztuje NNW? W porównaniu do składki za OC, rocznie za to ubezpieczenie zapłacimy znacznie mniej. W podstawowym wariancie cena NNW rozpoczyna się od kilkudziesięciu złotych rocznie. Im wyższy zakres ochrony czy suma ubezpieczenia, tym oczywiście rośnie składka.

Po najkorzystniejsze ubezpieczenia samochodu NNW zapraszamy do kontaktu z naszymi agentami. W Eurofinance korzystamy z ofert kilkunastu towarzystw ubezpieczeniowych, dzięki czemu masz pewność, że będziesz chroniony zgodnie ze swoimi oczekiwaniami.

Podobne wpisy

Czy polisa OC przechodzi na nowego właściciela samochodu?

Jednym z najważniejszych obowiązków każdego kierowcy jest posiadanie ważnej polisy OC. Dzięki temu ubezpieczeniu można uniknąć wielu finansowych kłopotów w przypadku wypadku, kolizji lub innych nieprzewidzianych zdarzeń na drodze. Co dzieje się z polisą OC, po zakupie samochodu używanego? Czy przechodzi ona na nowego właściciela? Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna, dlatego warto wyjaśnić...

Czytaj dalej...

Ubezpieczenie motoru od kradzieży

Ubezpieczenie motoru od kradzieży to ważny produkt ubezpieczeniowy dla każdego motocyklisty. Zabezpiecza on przed stratami finansowymi w przypadku kradzieży pojazdu, której niestety nie da się całkowicie uniknąć. Jaki produkt należy wybrać, aby chronić swój majątek przed skutkami tego przestępstwa? Jak ubezpieczyć się przed kradzieżą? Ubezpieczenie motoru od kradzieży to ważny produkt ubezpieczeniowy dla każdego motocyklisty,...

Czytaj dalej...

Jak ubezpieczyć się od skutków zalania samochodu?

Zalanie samochodu jest jednym z najczęstszych nieprzewidywalnych zdarzeń, które może spotkać każdego kierowcę. W jaki sposób właściciele aut mogą chronić swoje finanse przed skutkami takiego zdarzenia?  Przyczyny i skutki zalania samochodu Najczęstszymi przyczynami zalania samochodu mogą być między innymi ulewne deszcze, powodzie, wylewy wód czy awarie instalacji wodociągowej. Konsekwencje zalania samochodu mogą być bardzo poważne...

Czytaj dalej...

Umów się z mobilnym doradcą

Posiadamy mobilnych przedstawicieli handlowych, którzy docierają do klienta na terenie Warszawy Bemowa oraz okolic. Spotkanie z naszym specjalistą ułatwi Państwu dopasowanie oferty do indywidualnych potrzeb.

Preferowana godzina kontaktu

Wyrażam zgodę na wykonywanie połączeń głosowych przez Eurofinance sp. z o.o. w celu przedstawiania informacji o charakterze marketingowym, dotyczących produktów i usług świadczonych przez zakłady ubezpieczeń współpracujące z Eurofinance oraz promocji organizowanych przez Eurofinance
Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Eurofinance sp. z o.o. na podany numer telefonu lub adres e-mail informacji o charakterze marketingowym , dotyczących produktów i usług świadczonych przez zakłady ubezpieczeń współpracujące z Eurofinance oraz promocji organizowanych przez Eurofinance
Wiem, że mam prawo w dowolnym momencie wycofać zgodę. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania moich danych, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.