nowe ubezpieczenia 663 363 333 infolinia 22 311 14 44

Kiedy warto ubezpieczyć mieszkanie deweloperskie?

Nieruchomości

Inwestowanie w nieruchomości jest pełne pułapek, a wiele z nich może być bardzo kosztownych. Dlatego też warto posiadać ubezpieczenie mieszkania w stanie deweloperskim. Zapewni Ci ono spokój ducha i bezpieczeństwo finansowe na wypadek najgorszego.

Jak ubezpieczyć mieszkanie w stanie deweloperskim?

Podczas budowy lub przebudowy nieruchomości dobrze jest uzupełnić luki w standardowej polisie ubezpieczeniowej, wykupując dodatkowe ubezpieczenie. Podmioty takie jak właściciele nieruchomości, deweloperzy, wykonawcy, kredytodawcy czy architekci mogą posiadać ubezpieczenie związane z konkretnym projektem budowlanym. Istnieją różne rodzaje polis ubezpieczeniowych, które można wykupić w celu zabezpieczenia nieruchomości stanie budowy. Obejmują one ochronę przed kradzieżą, pokrycie roszczeń osób trzecich z tytułu szkód związanych z projektem oraz ochronę materiałów budowlanych.

Co to jest ubezpieczenie od ryzyka budowlanego?

Ubezpieczenie od ryzyka budowlanego obejmuje nieruchomości w trakcie budowy lub remontu. Wykonawcy, właściciele nieruchomości lub deweloperzy często wykupują polisy ubezpieczeniowe od ryzyka budowlanego, gdy projekt jest już w trakcie realizacji. Polisa ta zapewnia ochronę w przypadku kradzieży lub wandalizmu narzędzi lub sprzętu budowlanego.

Niektóre polisy obejmują również materiały budowlane i sprzęt przechowywany poza terenem budowy. Standardowe pokrycie polisy wiąże się zazwyczaj z kosztami remontu oraz wymiany materiałów budowlanych uszkodzonych w wyniku pożaru, działania czynników atmosferycznych lub wandalizmu. Polisa może też pokrywać koszty związane z opóźnieniami w budowie spowodowanymi m.in. uszkodzeniem mienia.

Polisa na ryzyko dewelopera dostosowywana jest właściwie do każdego projektu. Jeden z przykładów stanowi ubezpieczenie obejmujące określone elementy, takie jak rusztowania lub usuwanie i utylizacja gruzu.

Chroń swoje nieruchomości! Skontaktuj się z nami już teraz!
Sprawdź

Ubezpieczenie dla wykonawcy

Wykonawcom oferowane są polisy ubezpieczeniowych dla firm, które chronią ich przed ryzykiem związanym z realizacją projektów. Wśród tych polis znajdują się: ogólna polisa odpowiedzialności cywilnej, polisa odszkodowawcza dla pracowników, polisa od ryzyka budowlanego oraz polisa nieruchomości komercyjnych. Wykonawca może wybrać tę, która najlepiej pasują do konkretnego projektu jest kompatybilna z charakterem realizowanego projektu.

Kontrahent zazwyczaj posiada ogólną polisę odpowiedzialności cywilnej. Obejmuje ona roszczenia osób trzecich, takie jak obrażenia ciała podczas budowy, koszty leczenia lub szkody majątkowe związane z pracą wykonawcy. 

Ubezpieczenie budowlane 

Ubezpieczenie budowy to ogólny termin określający różne polisy ubezpieczeniowe, które zapewniają ochronę podczas realizacji projektów budowlanych.  Jaką polisę wybrać na czas budowy? Wykonawcy zazwyczaj wykupują ogólne ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej i odszkodowań pracowniczych, ale polisy budowlane mogą być dostosowane do indywidualnych projektów. Czynniki decydujące o rodzaju wymaganej polisy to m.in. rodzaj ubezpieczenia wykupywanego przez osobę fizyczną lub firmę oraz rola danej osoby w projekcie  (np. właściciel nieruchomości, wykonawca, rodzaj ubezpieczanego mienia). 

Podsumowanie

Istnieje wiele opcji ubezpieczenia, które chronią właścicieli nieruchomości, deweloperów oraz wykonawców przed ryzykiem związanym z projektami budowlanymi. Poziom i szczegóły polis różnią się w zależności od projektu. Jeśli jako wykonawca lub potencjalny nabywca zastanawiasz się nad rodzajem ubezpieczenia nieruchomości będącej w stanie realizacji, zgłoś się do najbliższego oddziału Eurofinance, a my wybierzemy dla Ciebie ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.

Zobacz nasze oddziały:

Eurofinance – ubezpieczenia majątkowe Bemowo Warszawa
Eurofinance – Ubezpieczenia majątkowe Ursynów Warszawa

Podobne wpisy

Dwa ubezpieczenia nieruchomości – rozwiązanie bez korzyści

W Polsce każdy właściciel nieruchomości może wykupić ubezpieczenie, które chroni go przed finansowymi skutkami różnego rodzaju szkód. Jednakże, czy w Polsce można otrzymać dwa odszkodowania w przypadku ubezpieczenia nieruchomości? Czy wykupienie dwóch polis jest korzystne finansowo? Wyjaśniamy. Czy można mieć dwa ubezpieczenia mieszkania? Zgodnie z polskim prawem, każdy właściciel nieruchomości ma prawo uzyskać w razie...

Czytaj dalej...

Jakie korzyści daje ubezpieczenie działki budowlanej?

Koszt ubezpieczenia domu w budowie nie jest duży. Na pewno mniejszy niż straty, które możesz ponieść. Dom w trakcie budowy jest narażony między innymi na pożar, silną wichurę lub powódź. Dom w stanie surowym, zamkniętym, możesz również ubezpieczyć od kradzieży z włamaniem. Wtedy możesz liczyć na przykład na wypłatę odszkodowania, gdy ktoś ukradnie Ci drzwi...

Czytaj dalej...

Czy ubezpieczenie mieszkania od wszystkich ryzyk jest opłacalne?

Zadaniem ubezpieczenia mieszkania od wszystkich ryzyk jest jego ochrona przed każdym możliwym niekorzystnym zdarzeniem. Wyjątek stanowią te wymienione w dokumencie OWU. Wynika to stąd, że są to wyłączenia odpowiedzialności. Jakie są zalety oraz ograniczenia w przypadku tego rodzaju polisy? Jaki jest jej przeciętny koszt?  Jak dzielą się polisy ubezpieczeniowe mieszkania? Ubezpieczenia mieszkaniowe dzielą się na...

Czytaj dalej...

Umów się z mobilnym doradcą

Posiadamy mobilnych przedstawicieli handlowych, którzy docierają do klienta na terenie Warszawy Bemowa oraz okolic. Spotkanie z naszym specjalistą ułatwi Państwu dopasowanie oferty do indywidualnych potrzeb.

Preferowana godzina kontaktu

Wyrażam zgodę na wykonywanie połączeń głosowych przez Eurofinance sp. z o.o. w celu przedstawiania informacji o charakterze marketingowym, dotyczących produktów i usług świadczonych przez zakłady ubezpieczeń współpracujące z Eurofinance oraz promocji organizowanych przez Eurofinance
Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Eurofinance sp. z o.o. na podany numer telefonu lub adres e-mail informacji o charakterze marketingowym , dotyczących produktów i usług świadczonych przez zakłady ubezpieczeń współpracujące z Eurofinance oraz promocji organizowanych przez Eurofinance
Wiem, że mam prawo w dowolnym momencie wycofać zgodę. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania moich danych, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.