22 311 14 44

Czy warto wykupić ubezpieczenie podróży samolotem?

Oszczędzaj czas i pieniądze ubezpieczając się z Eurofinance Dowiedz się więcej
Podróże

Powracająca możliwość podróżowania liniami lotniczymi sprawiała, że wzrosło zainteresowanie produktami ubezpieczeniowymi dla turystów. Wśród ofert warto wymienić ubezpieczenie podróży samolotem, które jest elementem polisy turystycznej. Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze konkretnej oferty ubezpieczeniowej? Gdzie znajdziemy najlepsze ubezpieczenie podróży lotniczej?

Dlaczego korzystamy z usług linii lotniczych?

Podróżowanie samolotem to najszybszy i niezwykle bezpieczny środek transportu. Możemy dzięki niemu przemieszczać się na ogromne odległości w krótkim czasie. Niestety, linie lotnicze czasami nas zawodzą – loty zostają odwołane lub są znacząco opóźnione, do tego zdarza im się zgubić nasz bagaż. Nierzadko takie zdarzenia mogą zupełnie zrujnować nam szczegółowo planowany urlop. Dlatego warto wykorzystać możliwości, jakie daje ubezpieczenie podróży samolotem.

Ubezpieczenie turystyczne a ubezpieczenie podróży samolotem

Zgodnie z międzynarodowymi przepisami linie lotnicze mają obowiązek informowania o wszelkich opóźnieniach czy odwołaniach lotu oraz muszą zwracać określoną kwotę za bilety i dodatkowe koszty. Czasami jednak sytuacja jest na tyle skomplikowana, że linie nie chcą wypłacać żadnej sumy, gdyż uważają, że dopilnowały wszystkich swoich obowiązków. Czy wówczas musimy tylko tracić czas i pieniądze? Otóż nie. Ubezpieczenie podróży samolotem, które wchodzi w skład ubezpieczenia turystycznego, pozwoli nam uzyskać nie tylko poniesione koszty, ale również dodatkowe odszkodowanie. W zakres ubezpieczenia turystycznego wchodzi m.in.:

  • ochrona bagażu – zarówno przed jego zagubieniem w trakcie podróży (np. na lotnisku), jak i przed kradzieżą na innych etapach wyjazdu,
  • zwrot kosztów, gdy zrezygnujemy z wyjazdu,
  • zwrot kosztów hotelu, gdy nasz lot zostanie odwołany lub przesunięty, jak również zakup podstawowych środków (np. jedzenia, wody itp.),
  • zwrot kosztów i odszkodowanie za odwołany lot,
  • odszkodowanie za oczekiwanie za opóźniony lot.

Ważne oczywiście, aby w takiej sytuacji zachować wszystkie rachunki i poświadczenia o zaistniałej sytuacji. Bez nich nie możemy ubiegać się o zwrot kosztów i odszkodowanie. Koszt ubezpieczenia turystycznego zaczyna się od kilkudziesięciu złotych za dobę ochrony – dokładna kwota zależy od długości trwania polisy, kraju, do którego się wybieramy oraz od zakresu, jaki ubezpieczenie ma obejmować. Ubezpieczenie lotu samolotem może być również wykupione wraz z biletem lotniczym – oferta ta jest dostępna tylko w trakcie korzystania z oferty danej linii lotniczej.

Zakres ubezpieczenia turystycznego

To jednak nie wszystko. Ubezpieczenie podróży samolotem obejmuje także usługi związane z naszym zdrowiem. Ponieważ karta EKUZ pozwala na skorzystanie ze służby zdrowia w innych krajach tylko w ograniczonym zakresie (oraz tylko na terenie Unii Europejskiej), to dodatkowe ubezpieczenie medyczne jest praktycznym rozwiązaniem. W ramach polisy turystycznej otrzymamy zwrot kosztów leczenia do wyznaczonej kwoty (zazwyczaj jest 30-50 tysięcy euro), transport medyczny do kraju, a także pokrycie kosztów przewiezienia zwłok. Dokładny zakres ubezpieczenia turystycznego znajdziemy w OWU.

Podróż samolotem a ubezpieczenie na życie

Poza ubezpieczeniem turystycznym możemy również skorzystać z oferty polisy na życie, która w swoim zakresie gwarantuje odszkodowanie naszym bliskim, gdy nasza podróż samolotem skończy się tragicznie. Większość podstawowych propozycji ubezpieczenia na życie obejmuje skutki wypadków komunikacyjnych.

 

Osoby poszukujące ubezpieczenia podróży samolotem oraz ubezpieczenia na życie zachęcamy do kontaktu z Eurofinance. Nasi specjaliści znajdą najkorzystniejszą ofertę, która będzie odpowiadać wszystkim potrzebom.

Podobne wpisy

Jakie ubezpieczenie na narty wybrać?

Narciarstwo to sport, który mimo ogromnych zalet wiąże się z ryzykiem kontuzji lub zniszczenia sprzętu. Bez względu na to, czy uprawiamy je w Polsce, czy za granicą, warto uprzednio przemyśleć kwestię ochrony zdrowia oraz finansów w razie niespodziewanych zdarzeń. Służy do tego ubezpieczenie dla narciarzy. Na co zwrócić uwagę podczas podpisywania umowy tego typu?  Ubezpieczenie...

Czytaj dalej...

Jak wybrać dobre ubezpieczenie turystyczne przed wyjazdem na narty?

Narciarstwo to piękny sport, który uprawia coraz więcej Polaków. Nierzadko wybieramy się za granicę, co jednak obarczone jest pewnym ryzykiem - gdy ulegniemy wypadkowi, grożą nam wysokie koszty leczenie. Możemy się jednak przed nimi ustrzec poprzez zakup kompleksowego ubezpieczenia narciarskiego. Jakie usługi powinny się w nim znajdować? Co z punktu widzenia narciarza jest kluczowe? Odpowiedzi...

Czytaj dalej...

Jakie ubezpieczenie turystyczne kupić na wyjazd?

Ubezpieczenie turystyczne to obowiązkowy produkt dla każdej osoby, która się wybiera na wakacje. Często zapomina się o tej kwestii lub też jej załatwianie zostawia się na ostatnią chwilę. Tymczasem warto przyjrzeć się poszczególnym ofertom, aby wybrać najlepszą, możliwie najtańszą i przede wszystkim taką, która zapewni spokój i bezpieczeństwo na wypadek przykrych i niespodziewanych zdarzeń losowych....

Czytaj dalej...

Umów się z mobilnym doradcą

Posiadamy mobilnych przedstawicieli handlowych, którzy docierają do klienta na terenie Warszawy Bemowa oraz okolic. Spotkanie z naszym specjalistą ułatwi Państwu dopasowanie oferty do indywidualnych potrzeb.

Preferowana godzina kontaktu


Wiem, że mam prawo w dowolnym momencie wycofać zgodę. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania moich danych, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.