+48 22 311 14 44

Jakie usługi wchodzą w skład assistance medycznego?

Wiedza o ubezpieczeniach

Polacy lubią korzystać z assistance. Tego rodzaju ubezpieczenie ma wykupione już ponad milion z nas. Niestety najbardziej troszczymy się o własne samochody. Jednak powoli zaczyna do nas docierać, że poza nimi są też inne, ważne rzeczy. Jedną z nich jest oczywiście zdrowie. Dodatkowa pomoc medyczna, poza publiczną służbą zdrowia, zawsze się przyda.

Co to jest medyczne assistance?

Assistance medyczne pomoże Ci w przypadku pogorszenia stanu zdrowia, gdy będziesz miał wypadek lub zachorujesz. Schemat działania tego rodzaju ubezpieczenia jest banalnie prosty. Jeżeli dojdzie do zdarzenia w nim wymienionego, to wystarczy, że zadzwonisz do ubezpieczyciela. Numer jest podany w polisie. Jest czynny całodobowo. Wtedy ubezpieczyciel jest odpowiedzialny za zorganizowanie Ci odpowiedniej pomocy. 

Ten rodzaj ubezpieczenia medycznego z roku na rok zyskuje coraz większą popularność. Nie będzie to niczym odkrywczym, jeżeli stwierdzimy, że Polskie społeczeństwo się starzeje w zastraszającym tempie. Często mieszkamy w różnych miastach, daleko od rodziny. Wtedy chęć wykupienia assistance medycznego jest jak najbardziej zrozumiała. Zdrowie zawsze może się zepsuć. Najczęściej w najmniej odpowiednim momencie. Nie zawsze możesz liczyć na pomoc sąsiadów, czy znajomym. Wtedy ubezpieczyciel wyciągnie do Ciebie pomocną dłoń. 

Medyczne assistance możesz wykupić bardzo często wtedy, gdy masz polisę zdrowotną. Coraz więcej ubezpieczycieli oferuje tę usługę w postaci samodzielnego produktu. Nawet niektóre banki dają możliwość skorzystania ze zorganizowanej pomocy medycznej. Zazwyczaj jest ona doliczana do opłat za osobisty rachunek bankowy. 

Jaki jest zakres medycznego assistance?

Tak samo, jak w przypadku tradycyjnego ubezpieczenia, musisz zapoznać się z ogólnymi warunkami ubezpieczenia. Jest w nich wymienione, w jakich przypadkach możesz skorzystać z medycznego assistance. Zazwyczaj są w nim takie usługi jak domowa wizyta lekarza, a nawet transport medyczny. Poza bezpośrednią interwencją, medyczne assistance może zawierać o wiele szerszy zakres usług medycznych. Mamy tutaj na myśli przede wszystkim, profilaktykę i diagnostykę. Czasami również takie ubezpieczenie obejmuje okres rekonwalescencji w domu. Jeżeli weźmiesz pod uwagę fakt, że placówki budżetowe, starają się jak najbardziej ograniczać czas hospitalizacji, to konieczność wykupienia medycznego assistance jest dla Ciebie jak najbardziej zrozumiała. 

Pomoc w powrocie do domu

Wyobraź sobie na przykład, że złamałeś nogę. Karetka zawiozła Cię do szpitala. Założono Ci gips. I co dalej? Jak sam wrócisz do domu? Nie masz gwarancji, że jakiś taksówkarz zdecyduje się, aby Cię przewieźć do domu. Natomiast specjalistyczny przewóz dla osoby z niepełnosprawnością generuje bardzo duże koszty. Dlatego o wiele lepszym rozwiązaniem jest wykupienie sobie assistance medycznego. Wtedy takie przygody nie będą Ci już spędzały snu z powiek. 

Wsparcie pielęgniarki

W ramach medycznego assistance możesz liczyć na pomoc pielęgniarki w domu. Pomoże Ci ona między innymi w wykonywaniu zabiegów, codziennych czynności. Przed chorobą, na przykład umycie się było czymś prostym. Teraz przestaje być wykonalne. Niezbędna jest dyskretna pomoc osoby trzeciej. Każdy ubezpieczyciel ma swoje medyczne assistance o trochę innym zakresie. Dlatego przed jego wykupieniem powinieneś bardzo dokładnie przeczytać ogólne warunki ubezpieczenia. Zachęcamy Cię również do skonsultowania się z pracownikiem towarzystwa ubezpieczeniowego. 

Zapraszamy do wizyty w jednym z naszych oddziałów w Warszawie:
Eurofinance – Ubezpieczenia majątkowe Bemowo Warszawa
Eurofinance – Ubezpieczenia majątkowe Ursynów Warszawa

Podobne wpisy

Jak nie płacić za odholowanie samochodu?

Awaria samochodu na trasie to koszmar każdego kierowcy. Wraz z rozwojem techniki motoryzacyjnej coraz rzadziej jesteśmy w stanie sami dokonać szybkiej naprawy i ruszać dalej w drogę. Konieczne wydaje się wówczas wezwanie lawety i przejazd do warsztatu samochodowego, aby sprawdzić, co tak naprawdę się wydarzyło. Czy jesteśmy w stanie uniknąć kosztów odholowania samochodu? Jeśli tak,...

Czytaj dalej...

Jak ubezpieczyć się od skutków poważnych chorób?

Podstawową funkcją ubezpieczenia na życie jest ochrona bytu osób bliskich ubezpieczonego. Zgodnie z umową, po śmierci właściciela polisy, towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaca beneficjentom wcześniej ustaloną kwotę. Nie oznacza to jednak, że polisa na życie ma tylko jedno zastosowanie. Może również chronić przed skutkami ciężkich chorób. Jak wygląda ubezpieczenie od ciężkiej choroby? Ubezpieczenia od choroby jest rozszerzeniem,...

Czytaj dalej...

Co to jest ubezpieczenie komunikacyjne?

Zakup pojazdu mechanicznego wiąże się z wieloma obowiązkami. Jednym z nich jest wykupienie ubezpieczenia komunikacyjnego, które jest niezbędne, abyśmy mogli zgodnie z prawem poruszać się po polskich drogach. Co to jest ubezpieczenie komunikacyjne? Czym jest ubezpieczenie komunikacyjne - co to jest? Jak wskazuje sama nazwa, ubezpieczenia komunikacyjne dotyczą ryzyka poruszania się pojazdami mechanicznymi, czyli samochodami...

Czytaj dalej...