nowe ubezpieczenia 663 363 333 infolinia 22 311 14 44

Jakie usługi wchodzą w skład assistance medycznego?

Wiedza o ubezpieczeniach

Polacy lubią korzystać z assistance. Tego rodzaju ubezpieczenie ma wykupione już ponad milion z nas. Niestety najbardziej troszczymy się o własne samochody. Jednak powoli zaczyna do nas docierać, że poza nimi są też inne, ważne rzeczy. Jedną z nich jest oczywiście zdrowie. Dodatkowa pomoc medyczna, poza publiczną służbą zdrowia, zawsze się przyda.

Co to jest medyczne assistance?

Assistance medyczne pomoże Ci w przypadku pogorszenia stanu zdrowia, gdy będziesz miał wypadek lub zachorujesz. Schemat działania tego rodzaju ubezpieczenia jest banalnie prosty. Jeżeli dojdzie do zdarzenia w nim wymienionego, to wystarczy, że zadzwonisz do ubezpieczyciela. Numer jest podany w polisie. Jest czynny całodobowo. Wtedy ubezpieczyciel jest odpowiedzialny za zorganizowanie Ci odpowiedniej pomocy. 

Ten rodzaj ubezpieczenia medycznego z roku na rok zyskuje coraz większą popularność. Nie będzie to niczym odkrywczym, jeżeli stwierdzimy, że Polskie społeczeństwo się starzeje w zastraszającym tempie. Często mieszkamy w różnych miastach, daleko od rodziny. Wtedy chęć wykupienia assistance medycznego jest jak najbardziej zrozumiała. Zdrowie zawsze może się zepsuć. Najczęściej w najmniej odpowiednim momencie. Nie zawsze możesz liczyć na pomoc sąsiadów, czy znajomym. Wtedy ubezpieczyciel wyciągnie do Ciebie pomocną dłoń. 

Medyczne assistance możesz wykupić bardzo często wtedy, gdy masz polisę zdrowotną. Coraz więcej ubezpieczycieli oferuje tę usługę w postaci samodzielnego produktu. Nawet niektóre banki dają możliwość skorzystania ze zorganizowanej pomocy medycznej. Zazwyczaj jest ona doliczana do opłat za osobisty rachunek bankowy. 

Jaki jest zakres medycznego assistance?

Tak samo, jak w przypadku tradycyjnego ubezpieczenia, musisz zapoznać się z ogólnymi warunkami ubezpieczenia. Jest w nich wymienione, w jakich przypadkach możesz skorzystać z medycznego assistance. Zazwyczaj są w nim takie usługi jak domowa wizyta lekarza, a nawet transport medyczny. Poza bezpośrednią interwencją, medyczne assistance może zawierać o wiele szerszy zakres usług medycznych. Mamy tutaj na myśli przede wszystkim, profilaktykę i diagnostykę. Czasami również takie ubezpieczenie obejmuje okres rekonwalescencji w domu. Jeżeli weźmiesz pod uwagę fakt, że placówki budżetowe, starają się jak najbardziej ograniczać czas hospitalizacji, to konieczność wykupienia medycznego assistance jest dla Ciebie jak najbardziej zrozumiała. 

Pomoc w powrocie do domu

Wyobraź sobie na przykład, że złamałeś nogę. Karetka zawiozła Cię do szpitala. Założono Ci gips. I co dalej? Jak sam wrócisz do domu? Nie masz gwarancji, że jakiś taksówkarz zdecyduje się, aby Cię przewieźć do domu. Natomiast specjalistyczny przewóz dla osoby z niepełnosprawnością generuje bardzo duże koszty. Dlatego o wiele lepszym rozwiązaniem jest wykupienie sobie assistance medycznego. Wtedy takie przygody nie będą Ci już spędzały snu z powiek. 

Wsparcie pielęgniarki

W ramach medycznego assistance możesz liczyć na pomoc pielęgniarki w domu. Pomoże Ci ona między innymi w wykonywaniu zabiegów, codziennych czynności. Przed chorobą, na przykład umycie się było czymś prostym. Teraz przestaje być wykonalne. Niezbędna jest dyskretna pomoc osoby trzeciej. Każdy ubezpieczyciel ma swoje medyczne assistance o trochę innym zakresie. Dlatego przed jego wykupieniem powinieneś bardzo dokładnie przeczytać ogólne warunki ubezpieczenia. Zachęcamy Cię również do skonsultowania się z pracownikiem towarzystwa ubezpieczeniowego. 

Zapraszamy do wizyty w jednym z naszych oddziałów w Warszawie:
Eurofinance – Ubezpieczenia majątkowe Bemowo Warszawa
Eurofinance – Ubezpieczenia majątkowe Ursynów Warszawa

Podobne wpisy

Ubezpieczenie jeździeckie – jak wybrać i co obejmuje?

Jeździectwo z roku na roku zyskuje na popularności i jest chętnie uprawiane również przez najmłodszych. Początkujący jeźdźcy nie są zazwyczaj świadomi ryzyka i możliwości ochrony, a dodatkowo nie wszystkie szkółki wymagają ubezpieczenia jeździeckiego. Jednak uprawiając jeździectwo, warto zaopatrzyć się w odpowiednią polisę. Ubezpieczenie NNW może być w tym wypadku niewystarczające. Nie każda polisa obejmuje jazdę...

Czytaj dalej...

Ubezpieczenie kota w ramach ubezpieczenia mieszkania

Kot czy pies to przyjaciel i wierny towarzysz, którego często traktujemy jak członka rodziny. Nic więc dziwnego, że chcemy zadbać jak najlepiej o jego los i zabezpieczyć go przed skutkami nieszczęśliwych zdarzeń. Skuteczną ochronę dla Twoich pupilów zagwarantuje Ci polisa mieszkaniowa obejmująca ubezpieczenie kota lub psa. Z artykułu dowiesz się, na czym polega i ile...

Czytaj dalej...

Ubezpieczenie tabletu i iPada – co warto wiedzieć?

Tablet, iPad oraz podobne urządzenia elektroniczne to coraz bardziej zaawansowane sprzęty, których wartość może sięgać wielu tysięcy złotych. Co więcej, są to urządzenia pełne cennych dla właściciela danych, których utrata może być szczególnie kłopotliwa. Nie może dziwić więc fakt, że popularnym sposobem na ochronę wartościowej elektroniki stało się ubezpieczenie tabletu czy iPada. Ubezpieczenie tabletu lub...

Czytaj dalej...

Umów się z mobilnym doradcą

Posiadamy mobilnych przedstawicieli handlowych, którzy docierają do klienta na terenie Warszawy Bemowa oraz okolic. Spotkanie z naszym specjalistą ułatwi Państwu dopasowanie oferty do indywidualnych potrzeb.

Preferowana godzina kontaktu

Wyrażam zgodę na wykonywanie połączeń głosowych przez Eurofinance sp. z o.o. w celu przedstawiania informacji o charakterze marketingowym, dotyczących produktów i usług świadczonych przez zakłady ubezpieczeń współpracujące z Eurofinance oraz promocji organizowanych przez Eurofinance
Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Eurofinance sp. z o.o. na podany numer telefonu lub adres e-mail informacji o charakterze marketingowym , dotyczących produktów i usług świadczonych przez zakłady ubezpieczeń współpracujące z Eurofinance oraz promocji organizowanych przez Eurofinance
Wiem, że mam prawo w dowolnym momencie wycofać zgodę. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania moich danych, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.