nowe ubezpieczenia 663 363 333 infolinia 22 311 14 44

Na czym polega ubezpieczenie od utraty pracy?

Wiedza o ubezpieczeniach

Trudna sytuacja ekonomiczna w wielu branżach sprawiła, że ryzyko utraty pracy dotyk coraz więcej Polaków. W wielu gospodarstwach domowych brak dochodu jednej z osób może być niezwykle trudną sytuacją, szczególnie w kontekście dużych zobowiązań takich jak kredyt hipoteczny. Jak możemy się chronić przed skutkami takiego zdarzenia? Czy ubezpieczenie od utraty pracy będzie najlepszym rozwiązaniem?

Czym jest ubezpieczenie od utraty pracy?

Polisa zabezpieczająca przed skutkami utraty dochodów to rozwiązanie, które przede wszystkim stosowane jest podczas zawierania umów na kredyt hipoteczny. Oferują je więc banki, które jednocześnie udzielają stosownego kredytu. Ubezpieczenie od utraty pracy będzie gwarantowało wypłatę świadczeń w określonej wysokości przez ustalony wcześniej czas (np. 12 miesięcy) w sytuacji, w której ubezpieczony straci główne źródło dochodu. Najczęściej może się stać z powodu rozwiązania stosunku pracy, likwidacji lub upadłości przedsiębiorstwa czy w momencie utraty zdolności do wykonywania zawodu. Banki w ten sposób chcą zabezpieczyć płynność finansową swoją klientów, która ma bezpośredni wpływ na to, jak spłacają swoje zobowiązania.

Nie oznacza to jednak, że możemy tylko w ten sposób zabezpieczyć swoje gospodarstwo domowe przed nagłymi sytuacji związanymi z rynkiem pracy. Towarzystwa ubezpieczeniowe proponują ubezpieczenie na życie i od utraty pracy, które spełnia kilka funkcji. Przede wszystkim gwarantuje najbliższym wypłatę odszkodowania w razie śmierci ubezpieczonego. Poza tym firma zobowiązuje się do odszkodowania w razie utraty pracy lub gdy ubezpieczony utraci zdolność do jej wykonywania. Wówczas firma wypłaci stosowną rentę, której wysokość i okres obowiązywania będzie wcześniej określony w umowie ubezpieczeniowej. W zależności od firmy i indywidualnych warunków może to być jednak jednorazowa wypłata lub wypłata w formie ratalnej.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru polisy?

W przypadku ubezpieczeń powiązanych z kredytem hipotecznym nasze możliwości są ograniczone do oferty danego banku. Jeśli jednak chcemy sami zabezpieczyć swój byt, to podstawowym krokiem będzie weryfikacja, czy i w jaki sposób dana polisa będzie jednocześnie ubezpieczeniem od utraty pracy. Musimy dokładnie przestudiować warunki umowy, aby mieć pewność, że faktycznie będziemy chronieni. Inną kwestią jest wysokość sumy ubezpieczenia, która jest jednocześnie kwotą, jaką otrzymają beneficjenci lub sam ubezpieczony.

Od czego zależy wysokość składki ubezpieczeniowej w polisie na życie?

Każde towarzystwo ubezpieczeniowe ma w swojej ofercie kilka wariantów oferty, dlatego wysokość składki może być bardzo różna. Wpływ na jej wysokość mają przede wszystkim: suma ubezpieczenia, zakres ochrony, wyłączenia odpowiedzialności, wiek i wykonywany zawód ubezpieczonego. Kosz składki rozpoczyna się od kilkudziesięciu złotych miesięcznie, istnieje jednak możliwość opłacenia składki kwartalnie czy rocznie.

Ubezpieczenie od utraty pracy w ramach kredytu hipotecznego czy polisy na życie jest ważnym rozwiązaniem dla osób, które chcą mieć pewność, że w razie braku dochodu uzyskają wsparcie finansowe. Dlatego też warto rozważyć taką, zwłaszcza jeśli jesteśmy odpowiedzialni za utrzymanie rodziny lub spłacamy kredyt hipoteczny. Szukasz tego typu zabezpieczenia? Zgłoś się do Eurofinance, aby uzyskać najkorzystniejszą ofertę polisy na życie.

Podobne wpisy

Czym zajmuje się i jak funkcjonuje towarzystwo ubezpieczeniowe?

Zakup ubezpieczenia komunikacyjnego, majątkowego lub na życie to ważna decyzja w życiu każdego z nas. Oferty tego typu posiadają towarzystwa ubezpieczeniowe, które zgodnie z obowiązującym prawem prowadzą działalność w naszym kraju. Czy jednak jedynym sposobem na zabezpieczanie majątku jest wizyta w towarzystwie ubezpieczeniowym?  Czym jest towarzystwo ubezpieczeniowe? Towarzystwo ubezpieczeniowe to firma zajmująca się oferowaniem polis...

Czytaj dalej...

Czym jest ubezpieczenie od rezygnacji z lotu?

Na udane wakacje czy pobyt zagraniczny składa się kilka czynników. Jednym z nich jest nasze dobre samopoczucie - w końcu nikt nie chce wyjeżdżać np. w chorobie czy z myślą, że zostania w kraju niezwykle istotne sprawy (np. śmierć i związany z nią pogrzeb bliskiej osoby). W takiej sytuacji bardzo przydatne jest ubezpieczenie od rezygnacji...

Czytaj dalej...

Czy możemy ubezpieczyć nieruchomość od przepięcia?

Jednym z zagrożeń, które może spowodować straty w majątku w mieszkaniu lub domu, jest przepięcie sieci elektrycznej. Na czym polega to zjawisko i kiedy występuje? Jak możemy chronić swój majątek przed finansowymi skutkami przepięć i ile będzie to nas kosztować? Wyjaśniamy. Czym jest przepięcie? Co może je spowodować? Inaczej mówiąc, przepięcie to nagły skok napięcia...

Czytaj dalej...

Umów się z mobilnym doradcą

Posiadamy mobilnych przedstawicieli handlowych, którzy docierają do klienta na terenie Warszawy Bemowa oraz okolic. Spotkanie z naszym specjalistą ułatwi Państwu dopasowanie oferty do indywidualnych potrzeb.

Preferowana godzina kontaktu


Wiem, że mam prawo w dowolnym momencie wycofać zgodę. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania moich danych, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.