nowe ubezpieczenia 663 363 333 infolinia 22 311 14 44

W czym może pomóc doradca ubezpieczeniowy?

Wiedza o ubezpieczeniach

Wybór produktu ubezpieczeniowego nie jest taki prosty, jak się może pozornie wydawać. W Polsce obecnych jest co najmniej kilkadziesiąt podmiotów, które oferują polisy. Każda z nich ma co najmniej kilka wariantów i wiele dodatkowych możliwości, w których bardzo łatwo się zgubić. Wówczas z pomocą przyjdzie doradca ubezpieczeniowy.

Jak pracuje doradca ubezpieczeniowy?

Zadaniem doradcy ubezpieczeniowego jest odszukanie lub dopasowanie oferty, która będzie spełniać wszelkie wymagania klienta. Ponadto doradca udziela niezbędnych informacji i odpowiadać na wszelkie wątpliwości klientów. Czy każdy może nim zostać? Tak, o ile spełni pewne warunki, według których doradca ubezpieczeniowy to osoba o nieposzlakowanej opinii, poza tym niekarana i z pełną zdolność do czynności prawnych. Spełnienie tych wymogów pozwala uzyskać wpis do Rejestru Agentów Ubezpieczeniowych, który prowadzi Komisja Nadzoru Finansowego.

Rynek ubezpieczeń w Polsce

Polskie prawo dzieli rynek ubezpieczeń na dwa działy. Pierwszy obejmuje podmioty, które oferują ubezpieczenia na życie (w tym również posagowe i polisy na życie z funduszem inwestycyjnym). Do działu II zaliczamy ubezpieczenia majątkowe, komunikacyjne i osobowe. W Polsce 2020 roku Polska Izba Ubezpieczeń w I dziale wykazała 26 podmiotów, a w II 33. Suma składek odprowadzonych przez te podmioty w 2020 roku wyniosła ponad 39 miliardów złotych.

Dlaczego potrzebujesz wsparcia doradcy?

Wymienione wyżej liczby udowadniają, jak wielki jest rynek ubezpieczeń w Polsce oraz jak cenna jest wiedza na jego temat. Szczególnie dotyczy to aspektu prawnego polis, które wykupujemy. Przeciętny obywatel nie ma możliwości, aby samodzielnie dokładnie przeanalizować umowę i wyciągnąć z niej prawidłowe wnioski. Nie ma to znaczenia w przypadku obowiązkowego OC, w wypadku którego jedynym kryterium jest cena. Zupełnie inaczej sprawa wygląda, gdy:

  1. Chcemy ubezpieczyć życie. Oferta tego typu może być bardzo zróżnicowana – wysokością składki, karencjami, dodatkowymi usługami czy sumą ubezpieczenia. Ponadto możemy skorzystać z polisy na życie, która będzie inwestycyjna lub posagowa. Podejmujemy taką decyzję zazwyczaj raz w życiu, stąd warto najpierw dokładnie przeanalizować dostępne opcje. Często też możemy natrafić na nieuczciwe podmioty, które pod płaszczykiem bardzo atrakcyjnej oferty (np. niskiej składki i znacznej sumy ubezpieczenia) skrywają mało korzystne ubezpieczenie (np. z bardzo wąskim zakresem).
  2. Gdy natomiast zależy nam na ubezpieczeniu mienia (np. domu lub mieszkania), to musimy bardzo uważnie przyjrzeć się zakresowi takiej polisy. Może ona obejmować tylko podstawowe ryzyka (np. pożar, zalanie) i znajdzie zastosowania w przypadku rzadszych zdarzeń. Podobnie jest w przypadku przedmiotu polisy, która może być tańsza, ale obejmie jedynie mury nieruchomości.

Doradca ubezpieczeniowy pomoże więc zrozumieć, na co należy zwrócić uwagę podczas wyboru konkretnej oferty. W Eurofinance ponadto mamy dostęp do propozycji kilkunastu towarzystw, dzięki czemu jeszcze lepiej możemy dobrać ofertę do wymagań i potrzeb każdego klienta.

Zobacz nasze oddziały:

Eurofinance – ubezpieczenia Ursynów Warszawa Eurofinance – ubezpieczenia Bemowo Warszawa

Podobne wpisy

Ubezpieczenie kota w ramach ubezpieczenia mieszkania

Kot czy pies to przyjaciel i wierny towarzysz, którego często traktujemy jak członka rodziny. Nic więc dziwnego, że chcemy zadbać jak najlepiej o jego los i zabezpieczyć go przed skutkami nieszczęśliwych zdarzeń. Skuteczną ochronę dla Twoich pupilów zagwarantuje Ci polisa mieszkaniowa obejmująca ubezpieczenie kota lub psa. Z artykułu dowiesz się, na czym polega i ile...

Czytaj dalej...

Ubezpieczenie tabletu i iPada – co warto wiedzieć?

Tablet, iPad oraz podobne urządzenia elektroniczne to coraz bardziej zaawansowane sprzęty, których wartość może sięgać wielu tysięcy złotych. Co więcej, są to urządzenia pełne cennych dla właściciela danych, których utrata może być szczególnie kłopotliwa. Nie może dziwić więc fakt, że popularnym sposobem na ochronę wartościowej elektroniki stało się ubezpieczenie tabletu czy iPada. Ubezpieczenie tabletu lub...

Czytaj dalej...

Ubezpieczenie cargo – czym jest?

Ubezpieczenie cargo to polisa przygotowana z myślą o firmach transportowych, handlowych i produkcyjnych, które są narażone na wysokie straty w związku z wypadkami i niefortunnymi zdarzeniami w czasie przewozu mienia. Uszkodzenie towarów, ich kradzież czy utrata to sytuacje wcale nie tak rzadkie, a ryzyko szkód podczas transportu gwałtownie wzrasta. Wyjaśniamy, jak działa cargo, przed czym...

Czytaj dalej...

Umów się z mobilnym doradcą

Posiadamy mobilnych przedstawicieli handlowych, którzy docierają do klienta na terenie Warszawy Bemowa oraz okolic. Spotkanie z naszym specjalistą ułatwi Państwu dopasowanie oferty do indywidualnych potrzeb.

Preferowana godzina kontaktu

Wyrażam zgodę na wykonywanie połączeń głosowych przez Eurofinance sp. z o.o. w celu przedstawiania informacji o charakterze marketingowym, dotyczących produktów i usług świadczonych przez zakłady ubezpieczeń współpracujące z Eurofinance oraz promocji organizowanych przez Eurofinance
Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Eurofinance sp. z o.o. na podany numer telefonu lub adres e-mail informacji o charakterze marketingowym , dotyczących produktów i usług świadczonych przez zakłady ubezpieczeń współpracujące z Eurofinance oraz promocji organizowanych przez Eurofinance
Wiem, że mam prawo w dowolnym momencie wycofać zgodę. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania moich danych, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.