nowe ubezpieczenia 663 363 333 infolinia 22 311 14 44

Wybieramy ubezpieczenie zdrowotne w Gdańsku – na co zwrócić uwagę?

Zdrowie

Korzystanie z państwowego systemu ochrony zdrowia nie należy do łatwych i przyjemnych. Aby zadbać o zdrowie, nierzadko musimy sięgnąć do kieszeni i udać się prywatnie do specjalisty, na rehabilitację lub szybciej wykonać niezbędne badania. Nie jest to finansowo rozsądne rozwiązanie – może nas kosztować kilkaset złotych miesięcznie. Możemy jednak uniknąć takich wydatków i wykorzystać możliwości, jakie daje prywatne ubezpieczenie zdrowotne w Gdańsku.

 

Dlaczego warto skorzystać z dodatkowego ubezpieczenia medycznego?

Zalet tego rozwiązania jest sporo – przede wszystkim unikamy w ten sposób kolejek do najbardziej obleganych lekarzy. Za kwotę kilkudziesięciu złotych miesięcznie możemy bez dodatkowych kosztów rozpocząć leczenie lub zasięgnąć konsultacji. Do tego nie musimy płacić za badania, na których nam zależy (zarówno tkanek, jak i za badania obrazowe). To jeden z najlepszych sposobów na omijanie wszelkich wad, jakie niesie ze sobą korzystanie z państwowego systemu ochrony zdrowia. Poza tym dużą zaletą prywatnego ubezpieczenia jest fakt, iż oferują je nowoczesne podmioty, które ułatwiają dostęp do rejestracji, zarządzania wizytami poprzez wygodne aplikacje internetowe. Nie oznacza to jednak, że dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne w Gdańsku zwolni nas z opłacania składek na NFZ. Ten obowiązek nie znika, ale nadal możemy korzystać z jego zalet – płatne zwolnienia lekarskie czy dostęp do refundowanych leków. Ponadto usługi na NFZ mogą być pomocna w sytuacji, gdy dojdzie do nagłego zdarzenia i będziemy zmuszeni wezwać pogotowie, a także wówczas, gdy chcemy skorzystać z bardzo specjalistycznych terapii, np. leczenia onkologicznego.

 

Jak wybrać najkorzystniejszą ofertę?

W wypadku miasta takiego jak Gdańsk podstawą do rozważenia oferty jest mapa specjalistów, badań i usług dostępna w ramach danej propozycji. Dlatego przed podjęciem decyzji musimy dokładnie zastanowić się nad swoimi potrzebami. Do jakich konkretnych specjalistów chcemy chodzić regularnie? Jakie badania mogą nam zlecać? Jakie są potrzeby w tym zakresie naszej rodziny? Czy dana firma zagwarantuje nam dostęp np. do endokrynologa w naszej okolicy, czy będziemy zmuszeni podróżować? Odpowiedzi na te pytania pozwolą nam szybciej wybrać taki podmiot, który zapewni nam najkorzystniejszą i najszerszą ochronę.

 

Jeśli nie otrzymaliśmy oferty dodatkowego ubezpieczenia w zakładzie pracy, do wyboru mamy dwa rodzaje podmiotów: sieci placówek medycznych oraz towarzystwa ubezpieczeniowe. Różnice między ich ofertami mogą być znaczne, ponadto TU umożliwiają włączenie do ubezpieczenia większej liczby osób (nawet do 10). Placówki medyczne natomiast mogą dysponować pełniejszą mapą specjalistów. Cena abonamentów/pakietów nie będzie się znacząco różnić. Więcej na ten temat poniżej.

 

Ile kosztuje prywatne ubezpieczenie zdrowotne w Gdańsku?

W zależności od zakresu usług, jaki nas interesuje, prywatne ubezpieczenie medyczne w Gdańsku może nas kosztować (w wypadku jednej osoby) od kilkunastu (najtańsze oferty zaczynają się już od 30 zł/miesiąc) do ponad 150 zł miesięcznie. Oferty obejmujące niemal wszystkie dostępne usługi mogą kosztować więcej niż 200 zł. Cena może również zależeć od tego, czy zdecydujemy się na płatność co miesiąc, czy np. wpłacimy całą sumę z góry. Wówczas możemy liczyć, iż zapłacimy nieco mniej.

 

Na co warto zwrócić uwagę?

W wypadku umów z placówkami medycznymi czy towarzystwami ubezpieczeniowymi ważnym punktem są tak zwane karencje. Każdy podmiot chroni swój interes, dlatego karencja np. na usługi ginekologiczne związane z ciążą może wynieść nawet kilka miesięcy, podobnie w ramach leczenia poważnych chorób czy planowanych operacji. Zasady te musimy znać wcześniej, aby mieć świadomość, w których sytuacjach nie możemy wykorzystać ubezpieczenia i obniżyć koszty leczenia czy konsultacji.

 

Nie wiesz, jak wybrać najkorzystniejsze dodatkowe ubezpieczenie medyczne w Gdańsku? Skontaktuj się z naszym biurem! Pomożemy Ci w tej ważnej decyzji bez konieczności wielogodzinnego wertowania ofert. Znajdziemy idealną pod każdym względem propozycję dla Ciebie i Twoich najbliższych.

Podobne wpisy

Ubezpieczenie onkologiczne – co obejmuje jego zakres?

Poważna choroba, jaką jest nowotwór, może spotkać każdego z nas. Nawet co czwarty Polak może zachorować na raka. Koszty terapii i zakupu leków są często wysokie i przewyższają możliwości finansowe chorego. W tym szczególnym czasie niezbędne jest wsparcie, również to finansowe, które może zapewnić ubezpieczenie onkologiczne. Co obejmuje ubezpieczenie onkologiczne? Ubezpieczenie onkologiczne najczęściej wchodzi w...

Czytaj dalej...

Odszkodowanie za szwy – jak uzyskać i ile może wynosić?

Odszkodowanie za szwy to świadczenie pieniężne, które jest wypłacane na skutek przerwania ciągłości powłok skórnych i wynikającej z tego tytułu konieczności interwencji chirurgicznej. Uzyskanie odszkodowania za szwy jest możliwe w ramach doznanego uszczerbku na zdrowiu. Wysokość świadczenia determinuje w dużej mierze skala urazu, a także jego wpływ na ogólny stan zdrowia osoby ubezpieczonej. W jakich...

Czytaj dalej...

Jak uzyskać odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu?

Stwierdzony trwały uszczerbek na zdrowiu uprawnia osoby ubezpieczone do uzyskania odszkodowania. Dotyczy to zarówno powszechnego ubezpieczenia, jak i polisy na życie oraz NNW. Jak wygląda procedura przyznania zadośćuczynienia w przypadku produktów komercyjnych? Odpowiadamy.  Czym jest trwały uszczerbek na zdrowiu? Trwały uszczerbek na zdrowiu definiuje się jako trwałe uszkodzenie organu, narządu lub układu, który można wyrazić...

Czytaj dalej...

Umów się z mobilnym doradcą

Posiadamy mobilnych przedstawicieli handlowych, którzy docierają do klienta na terenie Warszawy Bemowa oraz okolic. Spotkanie z naszym specjalistą ułatwi Państwu dopasowanie oferty do indywidualnych potrzeb.

Preferowana godzina kontaktu

Wyrażam zgodę na wykonywanie połączeń głosowych przez Eurofinance sp. z o.o. w celu przedstawiania informacji o charakterze marketingowym, dotyczących produktów i usług świadczonych przez zakłady ubezpieczeń współpracujące z Eurofinance oraz promocji organizowanych przez Eurofinance
Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Eurofinance sp. z o.o. na podany numer telefonu lub adres e-mail informacji o charakterze marketingowym , dotyczących produktów i usług świadczonych przez zakłady ubezpieczeń współpracujące z Eurofinance oraz promocji organizowanych przez Eurofinance
Wiem, że mam prawo w dowolnym momencie wycofać zgodę. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania moich danych, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.