nowe ubezpieczenia 663 363 333 infolinia 22 311 14 44

Ubezpieczenie onkologiczne – co obejmuje jego zakres?

Zdrowie

Poważna choroba, jaką jest nowotwór, może spotkać każdego z nas. Nawet co czwarty Polak może zachorować na raka. Koszty terapii i zakupu leków są często wysokie i przewyższają możliwości finansowe chorego. W tym szczególnym czasie niezbędne jest wsparcie, również to finansowe, które może zapewnić ubezpieczenie onkologiczne.

Co obejmuje ubezpieczenie onkologiczne?

Ubezpieczenie onkologiczne najczęściej wchodzi w skład pakietu ubezpieczeniowego. Polisa działa w sytuacji, kiedy u ubezpieczonego zostanie zdiagnozowany nowotwór. Wówczas otrzymuje jednorazowo ustaloną kwotę świadczenia, ale wsparcie finansowe może być również wypłacane w ratach. Wysokość świadczenia determinuje zakres ochrony polisy. Większość funkcjonujących na rynku ubezpieczeniowym towarzystw oferuje ubezpieczenie na wypadek zdiagnozowania nowotworu złośliwego, ale polisa swoim zakresem może objąć również niezłośliwe guzy mózgu oraz nowotwory in situ. Niektóre warianty ubezpieczenia onkologicznego mogą łączyć się z usługami medycznymi.

Kto może skorzystać z takiego ubezpieczenia?

Do ubezpieczenia onkologicznego mogą przystąpić osoby pełnoletnie. Górną granicę wiekową determinuje konkretna oferta towarzystwa ubezpieczeniowego. Przed zawarciem umowy ubezpieczyciel może poprosić o wypełnienie ankiety medycznej, a jej wyniki będą decydować o warunkach polisy.

Na co, oprócz odszkodowania, może liczyć ubezpieczony?

Forma świadczenia, którą wypłaca towarzystwo ubezpieczeniowe, uzależniona jest od wybranych opcji dodatkowych, czyli rozszerzeń polisy. Elementy dodatkowe będą wpływać na wysokość składki. Ubezpieczenie onkologiczne może zapewnić:

  • wypłatę świadczenia na dowolny cel,
  • pokrycie kosztów zakupu leków,
  • dodatkowe konsultacje medyczne.

Osoby, które zdecydowały się na zakup pakietu Assistance medyczny mogą skorzystać również z:

  • transportu medycznego,
  • wsparcia psychologa,
  • wizyt domowych,
  • opieki nad dziećmi w czasie hospitalizacji,
  • opieki nad zwierzętami w trakcie hospitalizacji,
  • dowozu leków do miejsca zamieszkania,
  • pomocy w zorganizowaniu rehabilitacji.

W ramach ubezpieczenia onkologicznego można się również zdecydować na dodatkowe wsparcie na wypadek konieczności leczenia za granicą. Wówczas ubezpieczony może liczyć na wypłatę wysokiego świadczenia, które pomoże pokryć koszty terapii zagranicznej oraz związanych z tym innych wydatków.

Ubezpieczenia onkologiczne – dlaczego warto je wykupić?

W naszym kraju na nowotwory zapada rocznie ponad 100 tysięcy osób, a ze względu na niewydolny system ochrony zdrowia chorzy często nie mogą liczyć na szybką pomoc. Polska wypada również słabo pod kątem dostępności nowoczesnych leków i terapii antynowotworowych. W takiej sytuacji posiadanie odpowiedniego ubezpieczenia jest doskonałym rozwiązaniem. Główną zaletą takiej polisy jest dopasowanie jej do indywidualnej diagnozy i rodzaju leczenia. Ubezpieczony ma dostęp do konkretnych świadczeń z krótkim terminem realizacji, korzysta z usługi Assistance medyczny oraz ma możliwość otrzymania finansowania potrzeb okołomedycznych. Polisa onkologiczna zapewnia transport medyczny, dostęp do leków, a nawet pomoc logistyczną w czasie przebiegu leczenia.

Co warto wziąć pod uwagę przy wyborze polisy?

Ubezpieczenie onkologiczne to swego rodzaju koło ratunkowe na wypadek zachorowania na nowotwór. Jest wsparciem w finansowaniu leczenia i zabiegów, ale dodatkowo może ułatwić również dostęp do najlepszych specjalistów. Najważniejszym kryterium wyboru jest suma ubezpieczenia. Kwota musi być na tyle wysoka, by móc pokryć koszty leczenia oraz dodatkowe zobowiązania finansowe. Warto również sprawdzić zakres ochrony polisy. W Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia znajdziemy listę chorób, które są objęte polisą. Im dłuższa lista schorzeń, tym lepszą ochronę gwarantuje ubezpieczenie onkologiczne. Koszt ubezpieczenia, a więc wysokość składki, powinien być dopasowany do możliwości finansowych ubezpieczonego. Składka ubezpieczenia w żadnym wypadku nie może być obciążeniem dla domowego budżetu. Sumę ubezpieczenia onkologicznego można w przyszłości modyfikować.

Sprawdź i dowiedz się więcej o dostępnych w naszej ofercie ubezpieczeniach medycznych oraz polisach na życie.

Podobne wpisy

Ubezpieczenie za pobyt w szpitalu – ile, gdzie i jak uzyskać?

Ubezpieczenie za pobyt w szpitalu to niezwykle ważny element zabezpieczenia finansowego w przypadku sytuacji, gdy w wyniku problemów zdrowotnych trafiamy pod skrzydła ochrony zdrowia. Pobyt w szpitalu może wiązać się z wysokimi kosztami leczenia, które mogą znacznie obciążyć domowy budżet. Jak kupić ubezpieczenie, które nas uchroni przed takimi wydatkami? Co to jest ubezpieczenie za pobyt...

Czytaj dalej...

Odszkodowanie za szwy – jak uzyskać i ile może wynosić?

Odszkodowanie za szwy to świadczenie pieniężne, które jest wypłacane na skutek przerwania ciągłości powłok skórnych i wynikającej z tego tytułu konieczności interwencji chirurgicznej. Uzyskanie odszkodowania za szwy jest możliwe w ramach doznanego uszczerbku na zdrowiu. Wysokość świadczenia determinuje w dużej mierze skala urazu, a także jego wpływ na ogólny stan zdrowia osoby ubezpieczonej. W jakich...

Czytaj dalej...

Jak uzyskać odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu?

Stwierdzony trwały uszczerbek na zdrowiu uprawnia osoby ubezpieczone do uzyskania odszkodowania. Dotyczy to zarówno powszechnego ubezpieczenia, jak i polisy na życie oraz NNW. Jak wygląda procedura przyznania zadośćuczynienia w przypadku produktów komercyjnych? Odpowiadamy.  Czym jest trwały uszczerbek na zdrowiu? Trwały uszczerbek na zdrowiu definiuje się jako trwałe uszkodzenie organu, narządu lub układu, który można wyrazić...

Czytaj dalej...

Umów się z mobilnym doradcą

Posiadamy mobilnych przedstawicieli handlowych, którzy docierają do klienta na terenie Warszawy Bemowa oraz okolic. Spotkanie z naszym specjalistą ułatwi Państwu dopasowanie oferty do indywidualnych potrzeb.

Preferowana godzina kontaktu

Wyrażam zgodę na wykonywanie połączeń głosowych przez Eurofinance sp. z o.o. w celu przedstawiania informacji o charakterze marketingowym, dotyczących produktów i usług świadczonych przez zakłady ubezpieczeń współpracujące z Eurofinance oraz promocji organizowanych przez Eurofinance
Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Eurofinance sp. z o.o. na podany numer telefonu lub adres e-mail informacji o charakterze marketingowym , dotyczących produktów i usług świadczonych przez zakłady ubezpieczeń współpracujące z Eurofinance oraz promocji organizowanych przez Eurofinance
Wiem, że mam prawo w dowolnym momencie wycofać zgodę. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania moich danych, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.