91 851 11 99

Ubezpieczenie
majątkowe w Szczecinie

Skontaktuj się z oddziałem Eurofinance w
Szczecinie i poznaj nową ofertę!

Podaj dane kontaktowe, a my przygotujemy najlepszą ofertę

Wiem, że mam prawo w dowolnym momencie wycofać zgodę. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania moich danych, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Informacja o przetwarzaniu danych osobowych

Ubezpieczenie
majątkowe w Szczecinie

Skontaktuj się z oddziałem Eurofinance w
Szczecinie i poznaj nową ofertę!

Ubezpieczenia majątkowe

Co zawierają?

Ubezpieczenia majątkowe najczęściej kojarzymy z polisą na mieszkanie, dom czy budynki gospodarcze, której zadaniem jest chronić nas od finansowych skutków takich zdarzeń jak pożar, zalanie czy akt wandalizmu. W ten sposób mamy pewność, że mimo wystąpienia szkody towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaci kwotę, która pozwoli nam np. odbudować domu czy kupić nowy sprzęt w miejsce skradzionego.

Jednocześnie polisa majątkowa obejmuje OC w życiu prywatnym, czyli ochronę na wypadek szkód wyrządzonych osobom trzecim. Dzięki temu zadośćuczynienie osobie trzeciej wypłaci towarzystwo ubezpieczeniowe - nie będziemy musieli sięgać do własnego portfela. To niedrogi sposób na ochronę swoich interesów, nieruchomości oraz ruchomych elementów majątku.

Sprawdź ubezpieczenie majątkowe w Eurofinance w Szczecinie

Jeśli szukasz polisy, która będzie chronić Cię przed skutkami niespodziewanych sytuacji, to czekamy właśnie na Ciebie. W Eurofinance podpowiemy, jak wybrać najlepsze ubezpieczenie majątkowe bez potrzeby wertowania kilkunastu ofert i żmudnego porównywania warunków.

Oszczędność

Z nami szybko wybierzesz najkorzystniejszą polisę - zarówno pod względem zakresu ochrony, jak i wysokości składki.

Bezpieczeństwo

Twoje finanse będą bezpieczne dzięki ubezpieczeniu, które chroni Twój majątek od skutków niespodziewanych szkód.

Pewność

Jesteśmy obecni na rynku kilkanaście lat i współpracujemy tylko ze sprawdzonymi towarzystwami ubezpieczeniowymi.

Pomoc

Wystąpiła szkoda i chcesz uzyskać zadośćuczynienie? Służymy wsparciem w każdej sytuacji.

Co warto wiedzieć o ubezpieczeniach majątkowych?

Czym jest ubezpieczenie majątkowe?

Przedmiotem ubezpieczenia majątkowego, zgodnie z definicją prawną, jest rekompensata strat w majątku, które możesz ponieść w wyniku niespodziewanych zdarzeń. Najczęściej polisa tego typu obejmuje ubezpieczenie ścian/murów i wyposażenia od następstw pożaru, wichury, zalania, kradzieży oraz dewastacji. Towarzystwo ubezpieczeniowe zobowiązuje się w ramach polisy do wypłaty zadośćuczynienia w określonej sumie. W związku z tym ubezpieczenie majątkowe może dotyczyć tylko to, czego wartość da się wyrazić w pieniądzu.

Jak wybrać korzystne ubezpieczenie majątkowe?

Aby wyłonić najlepszą z możliwych polis majątkowych, musisz przeanalizować kilka-kilkanaście ofert, ponieważ każda z nich różni się zakresem odpowiedzialności (od podstawowej do polis typu all-risk) oraz oczywiście kwotą składki ubezpieczeniowej. Możesz również skorzystać z doradztwa profesjonalistów z Eurofinance. Czekamy na Ciebie! Z naszą pomocą w ciągu jednego spotkania lub rozmowy znajdziesz idealną ofertę, która będzie chronić Twój majątek.

Czy ubezpieczenie majątkowe jest drogie?

W porównaniu do innych produktów ubezpieczeniowych, objęcie polisą mienia nie naraża Cię na znaczne koszty. Biorąc pod uwagę wszystkie aspekty ceny składki ubezpieczeniowej, tj. zakres odpowiedzialności i wyłączenia, sumę ubezpieczenia i dodatkowe usługi, rocznie wynosi ona od stu do kilkuset złotych.

Czym jest suma ubezpieczenia? Jak ją określić?

Suma ubezpieczenia to kwota, która powinna być bezpośrednio powiązana z wartością nieruchomości i ruchomości, które obejmuje polisa. Aby ją wyznaczyć, szczególnie w wypadku wieloskładnikowego majątku, dobrze jest skorzystać z usługi profesjonalnego rzeczoznawcy. W ten sposób dowiesz się, jaką wartość ma Twój majątek - to podstawa do wyznaczenia sumy ubezpieczenia. W przypadku nieruchomości wysoce niekorzystne są próby wyznaczania sumy ubezpieczenia wyższej, niż wartość domu czy mieszkania. W przypadku całkowitej straty nie otrzymasz kwoty wyższej, niż faktyczna wartość nieruchomości. W przypadku niższej sumy korzyść jest niewielka - to niższa składka ubezpieczeniowa. Jednak w razie szkody TU wypłaci kwotę do sumy ubezpieczenia, a nie faktycznej wartości nieruchomości, co naraża Cię na straty

Co wchodzi w skład ubezpieczenia majątkowego?

Plisy majątkowe obejmują ubezpieczenia od następstw huraganów, pożarów, powodzi, uderzenia pioruna, włamania z rabunkiem oraz dewastacji. Ponadto ubezpieczenia majątkowe obejmują takie OC w życiu prywatnym, czyli pokrycie szkód wyrządzonych osobom trzecim przez ubezpieczonego. W przypadku ubezpieczenia nieruchomości np. domu polisa obejmuje nie tylko sam budynek, ale również inne elementy: basen, garaż, małą architekturę czy ogrodzenie. Warto przy tym pamiętać, iż TU stosują tzw. wyłączenia odpowiedzialności. Są to okoliczności, w których towarzystwo nie wypłaci zadośćuczynienia - np. gdy szkoda powstała wskutek rażącego niedbalstwa.

Dowiedz się więcej - ostatnie artykuły

Jak wygląda ubezpieczenie OC autobusu?

Pojazdy przeznaczone do przewozu większej liczby osób są objęte tym samymi obowiązkami ubezpieczeniowymi, co samochody...

Czytaj dalej >
Jak najkorzystniej wybrać grupowe ubezpieczenie na życie?

Jesteś przedsiębiorcą i chcesz ubezpieczyć swoich pracowników poza obowiązkowymi składkami na ZUS i ochronę zdrowia?...

Czytaj dalej >
Czy możliwe jest ubezpieczenie dzieł sztuki?

Dzieło sztuki to wyjątkowa pozycja w naszym majątku. Ma nie tylko wartość pieniężną, ale również...

Czytaj dalej >