667 693 611

Ubezpieczenie
majątkowe we
Wrocławiu

Skontaktuj się z Eurofinance i skorzystaj
z naszej oferty!

Podaj dane kontaktowe, a my przygotujemy najlepszą ofertę

Wiem, że mam prawo w dowolnym momencie wycofać zgodę. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania moich danych, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Informacja o przetwarzaniu danych osobowych

Ubezpieczenie
majątkowe we
Wrocławiu

Skontaktuj się z Eurofinance i skorzystaj
z naszej oferty!

Ubezpieczenia majątkowe

Co obejmują?

Ubezpieczenia majątkowe w potocznym rozumieniu obejmują ochroną nieruchomości oraz elementy ruchome, które się w nich znajdują. W ten sposób możesz się zabezpieczyć przed finansowymi skutkami niespodziewanych zdarzeń, takich jak pożar, zalanie, kradzież czy dewastacja. W rozszerzonym wariancie ubezpieczenie majątkowe obejmują również ubezpieczenia komunikacyjne oraz OC w życiu prywatnym.

Ubezpieczenia dotyczą domów, mieszkań, ale również części przyległych, tj. garażu, piwnicy, basenu, elementów małej architektury, ogrodzenia czy budynków gospodarczych. Dzięki temu możesz wybrać polisę, która będzie spełniać wszystkie Twoje wymagania.

Wybierz ubezpieczenie majątkowe we Wrocławiu z Eurofinance

Dlaczego warto skorzystać z naszego wsparcia? Jako multiagencja korzystamy z możliwości, jakie dają oferty kilkunastu towarzystw ubezpieczeniowych. W ten sposób znajdziemy dla Ciebie najodpowiedniejsze rozwiązanie, które będzie chronić Twój majątek. Sprawdź, co zyskasz:

Oszczędność

Z Eurofinance wybierzesz najkorzystniejszą polisę majątkową dostępną na rynku.

Czas

Zamiast wertować kilkanaście ofert samodzielnie, otrzymasz propozycję szytą na miarę Twoich potrzeb.

Pewność

Sięgamy tylko po oferty sprawdzonych firm ubezpieczeniowych, abyś miał pewność, że Twój majątek jest chroniony.

Pomoc

Wystąpiła szkoda? Potrzebujesz wsparcia w sprawach ubezpieczeniowych. Czekamy na Ciebie.

Co warto wiedzieć o ubezpieczeniach majątkowych?

Ubezpieczenie majątkowe - co to jest?

Celem ubezpieczenia majątkowe, zgodnie z definicją prawną, jest zrekompensowanie strat związanych z posiadanym przez ubezpieczonego mieniem. Innymi słowy, jest to ubezpieczenie od strat, które wywołać może pożar, zalanie, kradzież czy dewastacja. Przedmiotem ubezpieczenia może być każdy rodzaj mienia, które da się ocenić w pieniądzu, a jego ubezpieczenie nie jest sprzeczne z innymi przepisami prawa. Umowę na ubezpieczenie majątkowe zawiera się na 12 miesięcy z możliwością jej przedłużenia. W Polsce ubezpieczonych jest ponad 10 mln nieruchomości, a w 2016 roku TU wypłaciły Polakom ponad 1 mld złotych zadośćuczynienia.

Jak wybrać ubezpieczenie majątkowe?

Wybór ubezpieczenia majątkowego nierzadko oznacza, że musimy przeanalizować kilkanaście-kilkadziesiąt propozycji, które mają dla nas towarzystwa ubezpieczeniowe. Każda z ofert ma swoje OWU (ogólne warunki ubezpieczenia), które również powinniśmy przeczytać. Istnieje jednak prostszy sposó - wizyta w Eurofinance. Doradzimy Ci, jakie ubezpieczenie majątkowe we Wrocławiu wybrać. Skontaktuj się z nami, aby podjąć jak najkorzystniejszą decyzję bez wielu godzin wertowania ofert towarzystw ubezpieczeniowych.

Ile kosztuje ubezpieczenie majątkowe?

Koszt składki na ubezpieczenia majątkowe nie jest wysoki. W podstawowej wersji roczny koszt wynosi kilkaset złotych. Wysokość składki zależy od kilku czynników, m.in. zakresu ochrony, wyłączeń odpowiedzialności, sumy ubezpieczenia oraz tego, jakie towarzystwo ubezpieczeniowe wybierzemy. W ogólnym rozrachunku nie jest to ubezpieczenia drogie - w podstawowym zakresie może nas kosztować ok. 100 zł rocznie.

Co wchodzi w skład ubezpieczenia majątkowego?

Ubezpieczenie majątkowe z definicji dzieli się na ubezpieczenie mienia, ubezpieczenia komunikacyjne oraz OC w życiu prywatnym. Przyjrzymy się jednak ubezpieczeniu mienia.

Ile powinna wynosić suma ubezpieczenia majątkowego?

Suma ubezpieczenia majątkowego powinna odzwierciedlać realną wartość nieruchomości i ruchomości, które ubezpieczamy. Jeśli zdecydujemy się na niższą sumę ubezpieczenia, to w przypadku całkowitej szkody (np. spłonie nasz dom) otrzymamy zadośćuczynienie w wysokości sumy ubezpieczenia, a nie wartości nieruchomości. Równie niekorzystnym działaniem jest tzw. nadubezpieczenie, czyli ubezpieczenie nieruchomości na wyższą kwotę, niż wynosi jego wartość. Nie tylko płacimy wówczas wyższą składkę, ale i nie zyskujemy wyższej kwoty, gdy utracimy nasz majątek. Ubezpieczyciel wypłaci nam sumę tylko do wartości nieruchomości. Podobnie będzie w sytuacji, gdy zawrzemy kilka polis majątkowych - zadośćuczynienie otrzymamy tylko raz do wartości nieruchomości.

Dowiedz się więcej - ostatnie artykuły

Jak wygląda ubezpieczenie OC autobusu?

Pojazdy przeznaczone do przewozu większej liczby osób są objęte tym samymi obowiązkami ubezpieczeniowymi, co samochody...

Czytaj dalej >
Jak najkorzystniej wybrać grupowe ubezpieczenie na życie?

Jesteś przedsiębiorcą i chcesz ubezpieczyć swoich pracowników poza obowiązkowymi składkami na ZUS i ochronę zdrowia?...

Czytaj dalej >
Czy możliwe jest ubezpieczenie dzieł sztuki?

Dzieło sztuki to wyjątkowa pozycja w naszym majątku. Ma nie tylko wartość pieniężną, ale również...

Czytaj dalej >