+48 22 311 14 44

Jakie możliwości daje ubezpieczenie laptopa?

Mienie ruchome

Zniszczenie lub kradzież laptopa to spory kłopot. Nowy komputer to wydatek kilku tysięcy złotych, a ewentualna naprawa również nie należy do najtańszych. A sprzęt jest nam niezbędny – możemy go używać do pracy, ale może być to również sprzęt gamingowy wysokiej klasy. Bez względu na przeznaczenie, musimy o niego zadbać i go ubezpieczyć przed skutkami niespodziewanych zdarzeń. Dowiedz się, jak wybrać najkorzystniejszą ofertę.

Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie laptopa?

Komputery osobiste są skarbnicą ważnych danych – zdjęć czy dokumentów, ale również np. danych logowania czy poufnych informacji, w tym również należących do naszego pracodawcy. Zachowanie wszelkich środków ostrożności (np. silne hasła) nie uchroni nas jednak przed kradzieżą laptopa, pożarem czy powodzią. Jednocześnie sami możemy być niezdarni i np. zalać urządzenie napojem lub przypadkowo zrzucić je ze stołu czy biurka. 

Poza tym zniszczenie takiego sprzętu może nie być efektem naszych działań, ale np. przepięcia w niesprawnej instalacji elektrycznej. Z tego względu ubezpieczenie laptopa ma sens, szczególnie gdy mówimy o sprzęcie wartym kilka tysięcy złotych. 

Ubezpieczenie na laptopa – gdzie możemy je wykupić?

Na rynku ubezpieczeń istnieją 3 sposoby na ubezpieczenie laptopa. Pierwszy z nich dotyczy urządzeń nowych, które kupujemy w sklepie elektronicznym. Bardzo często możemy wówczas skorzystać z przedłużenia gwarancji, na przykład do 5 lat. W niektórych wypadkach sklep zaoferuje dodatkową ochronę, np. od zalania, kradzieży albo pożaru. Musimy jednak pamiętać, że sklep (a właściwie to ubezpieczyciel, który współpracuje ze sklepem) nie zwróci nam pieniędzy, jeśli wykaże, że uszkodzenie laptopa wynikło z naszej winy. Poza tym przedłużenie gwarancji zapewnia nam naprawę urządzenia, gdy te ulegnie awarii. 

Kolejna opcja dotyczy przedsiębiorców. Jeśli w ramach pracy zdalnej zabieramy ze sobą laptopa do domu, to warto wspomnieć przełożonemu o możliwości ubezpieczenia sprzętu. Ubezpieczenie elektroniki firmy dotyczy sytuacji, w których to pracownik uszkodzi laptopa lub zostanie on skradziony. Jako użytkownik nie ponosimy żadnych kosztów – to ubezpieczenie laptopa opłaca pracodawca. 

Trzecie rozwiązanie odnosi się nie tylko do laptopa, ale do każdego urządzenia, które posiadamy. Mowa o polisie majątkowej, która obejmuje mieszkanie lub dom – możemy ją wykupić w towarzystwie ubezpieczeniowym. Więcej o jej warunkach poniżej. 

Zakres ubezpieczenia laptopa

Ochrona majątku nie kończy się jedynie na jego elementach stałych, takich jak ściany, dach, ogrodzenie, basen czy garaż. W ofertach towarzystw znajdziemy rozszerzenie odpowiedzialności o tak zwane ruchomości. Do tej grupy należą m.in. meble, biżuteria, dzieła sztuki, sprzęt AGD oraz elektronika. Polisa będzie nas chronić od finansowych skutków działania żywiołów, np. pożaru, powodzi, huraganu i tym podobnych. Będzie to także ubezpieczenie laptopa od kradzieży. Warunek jest jednak jeden – szkoda związana z laptopem musi wydarzyć się na terenie nieruchomości. Nie otrzymamy więc odszkodowania za laptopa, który zostanie nam skradziony z samochodu lub zgubiony w komunikacji miejskiej. 

Ile kosztuje ubezpieczenie na laptopa?

W przypadku polisy majątkowej włącznie w jej zakres sprzętu elektronicznego nie wpływa znacząco na składkę. Ubezpieczenie laptopa od kradzieży i zniszczenia będzie nasz kosztować kilkaset złotych – umowę z towarzystwem zawiera się na 12 miesięcy, a płatności dokonujemy tylko raz. Faktyczna kwota zależy od parametrów nieruchomości – jej wartości, lokalizacji oraz zakresu ochrony. Ponadto ceny wahają się w zależności od tego, które towarzystwo ubezpieczeniowe wybierzemy. Nie musimy jednak tej decyzji podejmować całkowicie samodzielnie, ponieważ w Eurofinance pomagamy osobom, które chcą wykupić ubezpieczenie laptopa, ale analizę oferty chcą pozostawić profesjonalistom. 

Podobne wpisy

Kiedy warto wykupić ubezpieczenie roweru?

W Polsce powstaje coraz więcej dróg rowerowych. Spotykamy je w dużych miastach, jak i poza głównymi trasami. Popularność rowerowego stylu życia, związanego z postawą proekologiczną, również rośnie. Rowerzyści są więc uczestnikami ruchu drogowego, co niestety niesie ze sobą ryzyko wypadków i kolizji. Efektem tych zdarzeń mogą być poważne konsekwencje finansowe. Można się jednak przed nimi...

Czytaj dalej...

Z czego składa się ubezpieczenie sprzętu sportowego?

Ubezpieczenie sprzętu sportowego to świetne, niedrogie rozwiązanie, gdy regularnie uprawiamy sport. Chroni nas od konsekwencji takich zdarzeń jak zniszczenie czy kradzież sprzętu. Bez ubezpieczenia musimy liczyć się z poważnymi wydatkami - w poniższym tekście dowiesz się, jak ich uniknąć.  Jak definiujemy sprzęt sportowy? Mówiąc o sprzęcie sportowym, najczęściej myślimy o tym w wydaniu zimowym, czyli...

Czytaj dalej...

Co obejmuje ubezpieczenie instrumentów muzycznych?

Pozwalają realizować hobby, ale również zarabiać na życie. Instrumenty muzyczne, bo o nich mowa, służą swoim właścicielom nierzadko przez dziesiątki lat. To niezwykle cenne przedmioty, które należy chronić przed kradzieżą czy zniszczeniem. Ryzyko wystąpienia takiego zdarzenia jednak istnieje, dlatego dobrym rozwiązaniem jest ubezpieczenie instrumentu muzycznego.  Ubezpieczenie instrumentu - zakres Ubezpieczenie instrumentów muzycznych to coraz popularniejszy...

Czytaj dalej...