22 311 14 44

Jak wybrać dobre ubezpieczenie turystyczne przed wyjazdem na narty?

Oszczędzaj czas i pieniądze ubezpieczając się z Eurofinance Dowiedz się więcej
Podróże

ubezpieczenie turystyczne na wyjazd nartyNarciarstwo to piękny sport, który uprawia coraz więcej Polaków. Nierzadko wybieramy się za granicę, co jednak obarczone jest pewnym ryzykiem – gdy ulegniemy wypadkowi, grożą nam wysokie koszty leczenie. Możemy się jednak przed nimi ustrzec poprzez zakup kompleksowego ubezpieczenia narciarskiego. Jakie usługi powinny się w nim znajdować? Co z punktu widzenia narciarza jest kluczowe? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz poniżej.

Ryzyko na stoku

Choć jazda na nartach czy snowboardzie to czysta przyjemność, to prędkość i spora liczba uprawiających te sporty w tym samym miejscu i czasie sprawia, że ryzyko wypadku jest spore. Wystarczy na chwilę stracić kontrolę lub wpaść pod mniej wprawnego narciarza i nieszczęście gotowe. Niestety, narciarstwo wiąże się z poważnymi urazami, od zwichnięć i skręceń, przez złamania czy urazy kręgosłupa, po wstrząśnienie mózgu i inne poważne konsekwencje neurologiczne. Z tego powodu każdy narciarz powinien być ubezpieczony na wypadek takich zdarzeń, zwłaszcza gdy wybiera się za granicę.

Czy karta EKUZ wystarczy?

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego, którą każdy z nas może otrzymać za darmo, to podstawowy dokument uprawniający do darmowej opieki lekarskiej w danym europejskim kraju. Co jednak ważne, EKUZ obejmuje tylko najpilniejsze potrzeby, w związku z czym np. transport helikopterem ze stoku będzie dodatkowo płatny (jest tak np. w Czechach czy Austrii). Jednocześnie leczenie odbędzie się w ramach krajowej ochrony zdrowia danego państwa, co nie zawsze jest korzystne. Karta EKUZ nie gwarantuje również transportu medycznego do Polski czy usług rehabilitacyjnych. Z tego powodu ubezpieczenie turystyczne pod kątem wyjazdu narciarskiego to konieczność, aby nie wrócić z upragnionego urlopu z rachunkiem na kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Jak wybrać ubezpieczenie na wyjazd narciarski?

Z uwagi na popularność wyjazdów na białe szaleństwo polskie towarzystwa ubezpieczeniowe oferują polisy turystyczne z myślą o narciarzach czy snowboardzistach. Wśród nich warto wymienić takie usługi jak:

Ubezpieczenie kosztów leczenia i akcji ratowniczej

To najważniejszy element ubezpieczenia dla narciarza. Koszty leczenia i akcji ratowniczej za granicą są ogromne, w związku z czym wysokość ubezpieczenia powinna wynosić co najmniej 50000 euro.

Assistance

Medyczny Assistance w trakcie wyjazdu zagranicznego na narty to podstawa – dzięki niemu możemy skorzystać z transportu do kraju, ale również w niektórych wypadkach umożliwia przyjazd bliskiej osoby do szpitala, w którym się znajdujemy.

OC dla narciarza

OC kojarzymy głównie z obowiązkowym ubezpieczeniem samochodu, jednak warto o nim pamiętać przed wyjazdem w góry. Dlaczego? OC chroni nas przed finansowymi następstwami wypadków, których jesteśmy sprawcami. Biorąc pod uwagę, jak wysokie mogą być koszty rehabilitacji czy czasowej niezdolności do podjęcia pracy osoby, z którą się np. zderzymy na stoku, to ubezpieczenie OC powinno być wręcz naszym obowiązkiem. Ubezpieczenie to pokryje wszelkie koszty i roszczenia, z którymi może wystąpić poszkodowana osoba.

NNW na stoku

Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków pozwala uzyskać odszkodowanie za trwały uszczerbek na zdrowiu. Wypadki na stoku często oznaczają złamania i inne urazy, które znacząco wpływają na nasze zdrowie i np. możliwość podjęcia pracy.

Ochrona sprzętu narciarskiego

Wiele towarzystw ubezpieczeniowych oferuje dodatkową ochronę bagażu i sprzętu sportowego. Ma to swoje uzasadnienie – sprzęt narciarski jest drogi i jego wartość może wynieść nawet kilkanaście tysięcy złotych. Tu najczęściej chronią przed jego kradzieżą, dewastacją lub zniszczeniem w trakcie wypadków.

Szukasz najkorzystniejszego ubezpieczenia przed wyjazdem na narty? W Eurofinance doradzimy, która oferta najlepiej odpowiada Twoim potrzebom – nie zwlekaj, skontaktuj się z nami jeszcze dziś.

Podobne wpisy

Jakie ubezpieczenie na narty wybrać?

Narciarstwo to sport, który mimo ogromnych zalet wiąże się z ryzykiem kontuzji lub zniszczenia sprzętu. Bez względu na to, czy uprawiamy je w Polsce, czy za granicą, warto uprzednio przemyśleć kwestię ochrony zdrowia oraz finansów w razie niespodziewanych zdarzeń. Służy do tego ubezpieczenie dla narciarzy. Na co zwrócić uwagę podczas podpisywania umowy tego typu?  Ubezpieczenie...

Czytaj dalej...

Czy warto wykupić ubezpieczenie podróży samolotem?

Powracająca możliwość podróżowania liniami lotniczymi sprawiała, że wzrosło zainteresowanie produktami ubezpieczeniowymi dla turystów. Wśród ofert warto wymienić ubezpieczenie podróży samolotem, które jest elementem polisy turystycznej. Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze konkretnej oferty ubezpieczeniowej? Gdzie znajdziemy najlepsze ubezpieczenie podróży lotniczej? Dlaczego korzystamy z usług linii lotniczych? Podróżowanie samolotem to najszybszy i niezwykle bezpieczny środek...

Czytaj dalej...

Jakie ubezpieczenie turystyczne kupić na wyjazd?

Ubezpieczenie turystyczne to obowiązkowy produkt dla każdej osoby, która się wybiera na wakacje. Często zapomina się o tej kwestii lub też jej załatwianie zostawia się na ostatnią chwilę. Tymczasem warto przyjrzeć się poszczególnym ofertom, aby wybrać najlepszą, możliwie najtańszą i przede wszystkim taką, która zapewni spokój i bezpieczeństwo na wypadek przykrych i niespodziewanych zdarzeń losowych....

Czytaj dalej...

Umów się z mobilnym doradcą

Posiadamy mobilnych przedstawicieli handlowych, którzy docierają do klienta na terenie Warszawy Bemowa oraz okolic. Spotkanie z naszym specjalistą ułatwi Państwu dopasowanie oferty do indywidualnych potrzeb.

Preferowana godzina kontaktu


Wiem, że mam prawo w dowolnym momencie wycofać zgodę. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania moich danych, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.