nowe ubezpieczenia 663 363 333 infolinia 22 311 14 44

Ubezpieczenie jeździeckie – jak wybrać i co obejmuje?

Wiedza o ubezpieczeniach

Jeździectwo z roku na roku zyskuje na popularności i jest chętnie uprawiane również przez najmłodszych. Początkujący jeźdźcy nie są zazwyczaj świadomi ryzyka i możliwości ochrony, a dodatkowo nie wszystkie szkółki wymagają ubezpieczenia jeździeckiego. Jednak uprawiając jeździectwo, warto zaopatrzyć się w odpowiednią polisę. Ubezpieczenie NNW może być w tym wypadku niewystarczające. Nie każda polisa obejmuje jazdę konną, ponieważ definicja sportów ekstremalnych różni się w zależności od oferty wybranego towarzystwa ubezpieczeniowego.

Ubezpieczenie jeździeckie – więcej niż polisa NNW

Osoby uprawiające wyczynowo jeździectwo znają dobrze możliwe zagrożenia. Upadek z konia może skończyć się niegroźną kontuzją, ale w niektórych sytuacjach konsekwencje są znacznie poważniejsze. Polisa NNW może nie obejmować swoim zakresem takiego wypadku, ponieważ większość towarzystw ubezpieczeniowych uznaje jeździectwo za sport wysokiego ryzyka. Z tego powodu niezbędne jest wykupienie ubezpieczenia jeździeckiego. Ubezpieczenie jazda konna może mieć zarówno charakter indywidualny, jak i grupowy.

Ubezpieczenie jeździeckie – na jakich zasadach działa?

Głównym celem ubezpieczenia jeździeckiego jest ochrona jeźdźca przed następstwami nieszczęśliwych wypadków. Ubezpieczyciel w ramach ubezpieczenia jazda konna pokrywa koszty leczenia, operacji, hospitalizacji oraz ewentualnej rehabilitacji. Osoba poszkodowana może dodatkowo otrzymać świadczenie pieniężne z tytułu uszczerbku na zdrowiu oraz niezdolności do pracy. Ubezpieczenie jeździeckie dedykowane jest dla dzieci oraz dla dorosłych bez względu na poziom ich umiejętności. Tego typu polisa chroni osobę ubezpieczoną nie tylko w trakcie pobytu w stajni czy na terenie ośrodka jeździeckiego. Ochrona w ramach tego ubezpieczenia działa na zasadach zwykłej polisy NNW i przysługuje przez całą dobę. Przed wyborem polisy ubezpieczeniowej warto przeanalizować dostępne warianty u różnych ubezpieczycieli, a następnie dopasować ofertę do swoich potrzeb i możliwości finansowych. Wysokość składki uzależniona jest od wybranej sumy ubezpieczenia.

Ubezpieczenie jeździeckie – wyczynowe czy amatorskie?

Ubezpieczenie wyczynowe przeznaczone jest dla osób trenujących wyczynowo sporty jeździeckie. Zakres ochrony obejmuje także udział w zawodach jeździeckich. Ubezpieczenie amatorskie dedykowane jest dla osób jeżdżących amatorsko czy rekreacyjnie, z mniejszą regularnością.

Ubezpieczenie jazda konna dla dzieci

Polisa NNW dla dziecka, najczęściej w ramach tzw. ubezpieczenia szkolnego, obejmuje zdarzenia, do których doszło w godzinach zajęć oraz poza nimi. W wielu sytuacjach nie podlega jej jednak uprawianie niektórych sportów, w tym jazdy konnej. Zawodowe uprawianie sportu przez dzieci wymaga zakupu specjalnego ubezpieczenia jeździeckiego. W tego typu polisie dodatkowej osobą ubezpieczającą jest rodzic bądź opiekun, a osobą ubezpieczoną – dziecko.

Ubezpieczenie jeździeckie podczas wyjazdu

Ubezpieczenie jazda konna na czas wyjazdu, np. w ramach wakacyjnego obozu jeździeckiego, dobrze wykupić jako ubezpieczenie turystyczne. Ochrona będzie obowiązywać również w sytuacji jednorazowej jazdy konnej w trakcie wypoczynku. Polisa ubezpieczeniowa może zapewnić leczenie w miejscu zakwaterowania, transport medyczny oraz pomoc finansową w razie nieszczęśliwego wypadku. Dzięki temu osoba ubezpieczona będzie posiadała odpowiednią opiekę podczas hospitalizacji, leczenia i rehabilitacji.

Ubezpieczenie jazda konna – dla właścicieli koni i ośrodków jeździeckich

Polisa dla posiadaczy koni obejmuje ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. Chroni właściciela nie tylko na wypadek choroby konia, ale również konsekwencji wypadków, kiedy koszty leczenia bywają ogromne. Właściciele ośrodków jeździeckich również potrzebują dopasowanej do ich potrzeb polisy. Ubezpieczenie jazda konna dla ośrodków jeździeckich powinno obejmować odpowiedzialność cywilną oraz ochronę NNW. Tego typu polisa jest gwarancją pomocy w razie strat finansowych, spowodowanych przez wypadek, oraz zabezpieczeniem w razie zaistnienia nieszczęśliwego wypadku na terenie ośrodka.

Podobne wpisy

Ubezpieczenie kota w ramach ubezpieczenia mieszkania

Kot czy pies to przyjaciel i wierny towarzysz, którego często traktujemy jak członka rodziny. Nic więc dziwnego, że chcemy zadbać jak najlepiej o jego los i zabezpieczyć go przed skutkami nieszczęśliwych zdarzeń. Skuteczną ochronę dla Twoich pupilów zagwarantuje Ci polisa mieszkaniowa obejmująca ubezpieczenie kota lub psa. Z artykułu dowiesz się, na czym polega i ile...

Czytaj dalej...

Ubezpieczenie tabletu i iPada – co warto wiedzieć?

Tablet, iPad oraz podobne urządzenia elektroniczne to coraz bardziej zaawansowane sprzęty, których wartość może sięgać wielu tysięcy złotych. Co więcej, są to urządzenia pełne cennych dla właściciela danych, których utrata może być szczególnie kłopotliwa. Nie może dziwić więc fakt, że popularnym sposobem na ochronę wartościowej elektroniki stało się ubezpieczenie tabletu czy iPada. Ubezpieczenie tabletu lub...

Czytaj dalej...

Ubezpieczenie cargo – czym jest?

Ubezpieczenie cargo to polisa przygotowana z myślą o firmach transportowych, handlowych i produkcyjnych, które są narażone na wysokie straty w związku z wypadkami i niefortunnymi zdarzeniami w czasie przewozu mienia. Uszkodzenie towarów, ich kradzież czy utrata to sytuacje wcale nie tak rzadkie, a ryzyko szkód podczas transportu gwałtownie wzrasta. Wyjaśniamy, jak działa cargo, przed czym...

Czytaj dalej...

Umów się z mobilnym doradcą

Posiadamy mobilnych przedstawicieli handlowych, którzy docierają do klienta na terenie Warszawy Bemowa oraz okolic. Spotkanie z naszym specjalistą ułatwi Państwu dopasowanie oferty do indywidualnych potrzeb.

Preferowana godzina kontaktu

Wyrażam zgodę na wykonywanie połączeń głosowych przez Eurofinance sp. z o.o. w celu przedstawiania informacji o charakterze marketingowym, dotyczących produktów i usług świadczonych przez zakłady ubezpieczeń współpracujące z Eurofinance oraz promocji organizowanych przez Eurofinance
Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Eurofinance sp. z o.o. na podany numer telefonu lub adres e-mail informacji o charakterze marketingowym , dotyczących produktów i usług świadczonych przez zakłady ubezpieczeń współpracujące z Eurofinance oraz promocji organizowanych przez Eurofinance
Wiem, że mam prawo w dowolnym momencie wycofać zgodę. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania moich danych, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.