nowe ubezpieczenia 663 363 333 infolinia 22 311 14 44

Czym jest rodzinne ubezpieczenie na życie?

Życie

Polisa na życie to produkt, dzięki któremu możemy zabezpieczyć byt najbliższych, gdy nas zabraknie, gdy poważnie zachorujemy lub gdy z innego powodu nie będziemy mogli zapewnić dochodu (np. utrata zdolności do wykonywania pracy). Ubezpieczyciela umożliwiają jednak nie tylko wykupienie polisy na jedną osobę, ale i na całą rodzinę. Jak wygląda rodzinne ubezpieczenie na życie? Odpowiadamy.

Czym jest rodzinne ubezpieczenie na życie?

Polisa na życie to forma zabezpieczenia finansowego, którego przedmiotem jest zdrowia oraz życie ubezpieczonych. Oznacza to, że gdy wystąpi zdarzenie obecne w zakresie ubezpieczenia (np. śmierć właściciela polisy), to towarzystwo ubezpieczone zgodnie z warunkami umowy wypłaci wskazanym osobom lub instytucjom odszkodowania z tego tytułu. Zgodnie z zasadami beneficjentami umowy ubezpieczeniowej mogą być zarówno bliscy, jak i osoby niespokrewnione, a także podmioty posiadające osobowość prawną, czyli np. bank (gdy mamy kredyt hipoteczny), związek wyznaniowy czy fundację charytatywną. 

W przypadku rodzinnego ubezpieczenia na życie umowa obejmuje wskazane osoby, którymi mogą być dzieci czy współmałżonek/współmałżonka. W praktyce pozwala to znacznie taniej ubezpieczyć kilka osób, niż gdybyśmy zdecydowali się na wykupowanie pojedynczych polis dla każdego członka rodziny. Zakres takiego produktu może być bardzo szeroki lub węższy. W tym drugim możemy spodziewać się, iż odszkodowanie będzie przyznawane tylko w razie śmierci osoby objętej ubezpieczeniem (również wskutek wypadku komunikacyjnego). Alternatywą będzie polisa, która zagwarantuje środki w razie poważnego zachorowania, pobytu w szpitalu czy utraty zdolności do wykonywania pracy. 

Produkt jest najczęściej ograniczony wiekiem osoby, która może przystąpić do ubezpieczenia. Niektóre towarzystwa wyznaczają górną granicę przed 60. rokiem życia, ale tu możemy spotkać się z różnymi zasadami. Warto również pamiętać, iż suma ubezpieczenia będzie najwyższa w przypadku osoby, która wykupiła polisę, a niższa w przypadku osób włączonych w umowę. Przykładowo śmierć ubezpieczonego może oznaczać odszkodowanie w wysokości ćwierć miliona złotych, ale w wypadku partnera może to oznaczać 1/5 tej kwoty. 

Ile kosztuje rodzinna polisa na życie?

Wysokość stawki za rodzinne ubezpieczenie na życie zależy od wielu czynników. Przede wszystkim kluczowa jest suma ubezpieczeń dla poszczególnych osób, a także zakres samego produktu. Znaczenie ma również liczba zgłoszonych osób, a także ewentualne dodatkowe usługi, wśród których warto wymienić NNW czy dodatkowy pakiet medyczny. Najczęściej jednak towarzystwa ubezpieczenie proponują rodzinne ubezpieczenie na życie, których składka miesięczna waha się od kilkudziesięciu do około 200 zł. Wiele zależy również od wybranej firmy, gdyż każde towarzystwo ubezpieczeniowe nieco inaczej oblicza ryzyko w trakcie zawierania umowy. Ponadto umowy mogą się różnić szczegółami, które wpływają na ostateczną wysokość składki. 

Szukasz korzystnego rodzinnego ubezpieczenie na życie? Chcesz chronić przyszłość finansową swoich bliskich, gdyby doszło do nieszczęścia, ale masz trudności z wyborem oferty? Zgłoś się do Eurofinance, gdzie pomożemy Ci podjąć decyzję – zaproponujemy kilka wariantów zgodnie z Twoimi możliwościami i oczekiwaniami, a umowę podpiszesz już w naszym biurze, bez konieczności odwiedzania agenta ubezpieczeniowego danej firmy. 

Planujesz wykupić ubezpieczenie na życie w Warszawie? Skontaktuj się  z naszym agentem, który pomoże Ci dobrać  najbardziej optymalną ofertę dostępną na rynku. 

Zobacz nasze oddziały:
Eurofinance – ubezpieczenia na życie Ursynów Warszawa
Eurofinance – ubezpieczenia Bemowo Warszawa

Podobne wpisy

Polisa NNW dla dziecka – co pokrywa i obejmuje?

Nie ma ważniejszej rzeczy dla rodzica niż zdrowie i dobrostan dziecka. Polisa NNW dla dziecka to ten rodzaj zabezpieczenia, któremu przyglądamy się ze szczególną uwagą, aby zapewnić swoim pociechom maksymalnie skuteczną i dobrze działającą formę ochrony. Podpowiadamy, co warto wiedzieć o ubezpieczeniu NNW dla dzieci i jakie wydatki pokrywa polisa NNW dla dziecka. Jak działa...

Czytaj dalej...

Ubezpieczenie na wypadek nowotworu – co warto wiedzieć?

Liczba chorych w Polsce, u których zdiagnozowano nowotwór, z roku na rok rośnie. Dla większości z nich diagnoza onkologiczna jest ogromnym zaskoczeniem. Decyzja o zakupie ubezpieczenia na wypadek nowotworu jest rozsądna i praktyczna. Dzięki takiej polisie ubezpieczony może poczuć się bezpiecznie i spokojnie patrzeć na to, co przyniesie przyszłość. Ubezpieczenie na wypadek nowotworu pomoże uzyskać...

Czytaj dalej...

Co daje ubezpieczenie kredytu gotówkowego?

Ciężko przewidzieć różne sytuacje życiowe, a niestety w wielu przypadkach nawet trudno im zapobiec. Kredytobiorcy mają możliwość zabezpieczenia się przed taką ewentualnością w celu niedopuszczenia do nagłego pogorszenia się ich kondycji finansowej. Ubezpieczenie kredytu gotówkowego pozwala ograniczyć ryzyko na wypadek braku spłaty zobowiązania w rezultacie zaistniałych zdarzeń losowych. Polisa jest korzystna dla kredytobiorcy zwłaszcza wtedy,...

Czytaj dalej...

Umów się z mobilnym doradcą

Posiadamy mobilnych przedstawicieli handlowych, którzy docierają do klienta na terenie Warszawy Bemowa oraz okolic. Spotkanie z naszym specjalistą ułatwi Państwu dopasowanie oferty do indywidualnych potrzeb.

Preferowana godzina kontaktu

Wyrażam zgodę na wykonywanie połączeń głosowych przez Eurofinance sp. z o.o. w celu przedstawiania informacji o charakterze marketingowym, dotyczących produktów i usług świadczonych przez zakłady ubezpieczeń współpracujące z Eurofinance oraz promocji organizowanych przez Eurofinance
Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Eurofinance sp. z o.o. na podany numer telefonu lub adres e-mail informacji o charakterze marketingowym , dotyczących produktów i usług świadczonych przez zakłady ubezpieczeń współpracujące z Eurofinance oraz promocji organizowanych przez Eurofinance
Wiem, że mam prawo w dowolnym momencie wycofać zgodę. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania moich danych, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.