+48 22 311 14 44

Czym dokładnie jest ubezpieczenie na życie i zdrowie? Jak wygląda standardowa oferta?

Życie

Towarzystwa ubezpieczeniowe budują swoją ofertę zgodnie z oczekiwaniami swoich obecnych i potencjalnych klientów. Dlatego często spotykamy produkty łączone, takie jak ubezpieczenie na życie i zdrowie. Czym się charakteryzuje? Kiedy warto je wybrać i jak podjąć decyzję, w której firmie podpisać umowę? Więcej na ten temat poniżej. 

Podstawowe informacje

Ubezpieczenie życia i zdrowia to oferta skierowana do osób, które chcą całościowo zadbać o siebie i swoich bliskich. Nie chodzi tu jedynie o uposażenie rodziny po śmierci ubezpieczonego, ale również na uzyskaniu dodatkowego wsparcia w trakcie problemów zdrowotnych. Podstawą jest jednak ubezpieczenie życia. Na co musimy zwrócić uwagę podczas analizy tej części ubezpieczenia? Przede wszystkim kluczowa jest suma ubezpieczenia. To jednocześnie maksymalne odszkodowanie, jakie uzyskają łącznie wszyscy uposażeni. Sumę ubezpieczenia wyznaczamy samodzielnie, towarzystwa zazwyczaj dają nam możliwość ubezpieczenia się na kwotę w zakresie od 10 tysięcy do nawet miliona złotych. Wiąże się to jednak z tym, iż im wyższa suma ubezpieczenia, tym wyższa składka ubezpieczeniowa. Ponadto w razie wysokiej sumy ubezpieczenia towarzystwo ubezpieczeniowe może wysłać nas na dodatkowe badania lekarskie, które są kluczowe w ocenie ryzyka zawarcia umowy opiewającej na taką kwotę. 

W ubezpieczeniu życia i zdrowia ważne jest również wyznaczenie beneficjentów, czyli osoby, które nabędą prawo do odszkodowania w razie śmierci osoby ubezpieczonej (może to być również instytucja, np. bank lub organizacja charytatywna). Ponadto przed podpisaniem umowy należy dokładnie zapoznać się z wszelkimi wyłączeniami odpowiedzialności. To zdarzenia, które nie będą uprawniały uposażonych do uzyskania zadośćuczynienia za śmierć bliskiej osoby. Najczęściej dotyczą one takich okoliczności, jak samobójstwo ubezpieczonego, spowodowanie wypadku pod wpływem alkoholu czy środków odurzających, ale także gdy do śmierci ubezpieczonego przyczynił się jeden z beneficjentów. 

Dodatkowe ubezpieczenie zdrowia

W ramach ubezpieczenia zdrowotnego i na życie możemy uzyskać dodatkowe środki finansowe, które będą przeznaczone na leczenie. W zależności od wybranego towarzystwa ubezpieczeniowego i szczegółowych warunków umowa pozwala otrzymanie pieniędzy natychmiast po diagnozie. Dotyczy to takich chorób jak nowotwór, cukrzyca, udar i inne schorzenia (szczegółowa lista powinna znajdować się w ogólnych warunkach ubezpieczenia). 

To jedna z możliwości ochrony zdrowia. Drugą jest dodatkowy pakiet wizyt i badań u specjalistów, z których możemy korzystać w ramach określonych limitów i dodatkowej, miesięcznej opłat. W ten sposób zyskujemy prywatną opiekę medyczną – nie musimy płacić za wizyty u wybranych specjalistów, korzystanie z rehabilitacji czy przeprowadzanie badań obrazowych i laboratoryjnych. Ubezpieczenie życia i zdrowia w tym kontekście może również objąć innych członków rodziny, jeśli tego zechcemy. 

Ile kosztuje ubezpieczenie zdrowotne i na życie?

Większość towarzystw ubezpieczeniowych w ramach ubezpieczenia życia i zdrowia proponuje różnorodne pakiety, np. dotyczące konkretnych schorzeń i potrzeb, które mogą się w związku z nimi pojawić. Nie oznacza to jednak, że musimy je wybierać – równie dobrze możemy skorzystać tylko z ubezpieczenia na życie. Z tego powodu ostateczna kwota, jaką miesięcznie (lub w innym odstępie czasu) będziemy uiszczać, jest trudna do określenia z góry. Możliwości kombinacji pakietów jest wiele, do tego dochodzą wewnętrzne stawki każdego towarzystwa ubezpieczeniowego, czyli jednym słowem musimy przeanalizować sporo ofert i przekalkulować, która z nich jest najkorzystniejsza. 

Czy to oznacza, że ubezpieczenie życia i zdrowia musimy wybierać sami? Dla osób, które potrzebują wsparcia, najlepszym rozwiązaniem będzie wizyta w multiagencji. W Eurofinance mamy do dyspozycji co najmniej kilkanaście propozycji różnych towarzystw ubezpieczeniowych. Wystarczy, że poświęcisz kilkanaście-kilkadziesiąt minut na rozmowę z naszym agentem, a ten znajdzie dla Ciebie najlepszą ofertę. 

Planujesz wykupić ubezpieczenie na życie? Skontaktuj się  z naszym agentem, który pomoże Ci dobrać  najbardziej optymalną ofertę dostępną na rynku. 

Zobacz nasze oddziały:
Eurofinance – ubezpieczenia na życie Gdańsk
Eurofinance – ubezpieczenia na życie Lublin
Eurofinance – ubezpieczenia na życie Ursynów Warszawa
Eurofinance – ubezpieczenia Bemowo Warszawa
Eurofinance – ubezpieczenia na życie Szczecin
Eurofinance – ubezpieczenia na życie Wrocław