Wśród ofert ubezpieczeniowych spotykamy rozszerzenie polisy o tzw. Assistance. Co to za ubezpieczenie? W jakich sytuacjach znajduje zastosowanie? Co obejmuje Assistance? To jeden z tych produktów ubezpieczeniowych, który zdejmuje z nas stres i koszty związane z nagłą awarią samochodu lub sytuacjami wymagającymi usług fachowca w domu czy mieszkaniu. Z poniższego tekstu dowiesz się więcej na ten temat.
Co obejmuje Assistance komunikacyjne?
Poza obowiązkowym OC i nieobowiązkowymi AC i NNW możemy również skorzystać z Assistance pojazdu. To produkt, który gwarantuje nam “ratunek”, gdy znajdziemy się w trudnej sytuacji na drodze. Ubezpieczenie Assistance gwarantuje, iż ubezpieczyciel pokryje koszty wezwania i usług fachowca, gdy:
- zabraknie nam paliwa w trakcie jazdy, nie możemy jej kontynuować i nie mamy dostępu do stacji benzynowej,
- auto ulega awarii na drodze i jest unieruchomione,
- zgubiliśmy kluczyki do samochodu i nie mamy możliwości skorzystania zapasowych,
- zatrzasnęliśmy kluczyki w pojeździe,
- rozładuje się nam akumulator,
- samochód został zdewastowany, wskutek czego jazda nim jest niebezpieczna.
W ramach Assistance pojazdu ubezpieczyciel zapewnia nam nie tylko pomoc drogową, holowanie czy usługę fachowca, ale także – w wariancie rozszerzonym – zaproponuje nam samochód zastępczy. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które często podróżują i dla których brak samochodu może oznaczać poważne trudności w wykonywaniu obowiązków służbowych. Poza tym ubezpieczyciel w ramach polisy zaoferuje pobyt w hotelu dla kierowcy oraz współpasażerów aż do momentu, kiedy otrzymamy pojazd zastępczy lub naprawiony zostanie nasz samochód. Należy przy tym pamiętać, iż w OWU (ogólnych warunkach ubezpieczyciela) znajdziemy dokładny wykaz oraz roczny limit usług, z których możemy skorzystać w ramach Assistance pojazdu.
Ile kosztuje Assistance pojazdu?
Kierowcy, którzy wykupują droższe warianty ubezpieczenia AC wraz z obowiązkowym OC często mogą liczyć na darmowe Assistance – w podstawowym wariancie. W ramach regularnej oferty towarzystwa proponują ubezpieczenie Assistance od ok. 100 zł rocznie. Warianty z holowaniem i obejmujące nie tylko nasz kraj, ale i Europę, będą odpowiednio droższe.
Co to jest Home Assistance?
Ubezpieczenie Assistance nie musi dotyczyć jedynie pojazdów mechanicznych. Może również wchodzić w skład polisy majątkowej. Możemy je więc włączyć do ubezpieczenia mieszkania lub domu. Na czym polega w tym wariancie? Podpisując z nami umowę, ubezpieczyciel deklaruje, iż w razie wystąpienia awarii (np. instalacji elektrycznej czy hydraulicznej) wezwie do naszej nieruchomości odpowiedniego fachowca i opłaci jego usługi. Home Assistance może obejmować takie zdarzenia jak:
- awaria sprzętu RTV, AGD i tym podobnych,
- usterki instalacji,
- serwis informatyczny,
- opieka nad dziećmi,
- awaria roweru,
- wsparcie w sytuacjach nagłych, np. pożaru domu. Ubezpieczyciel zapewni wówczas hotel oraz dozór nieruchomości,
- udzielenie informacji (np. o dojeździe do najbliższej stacji benzynowej lub warsztatu)
- opieka nad zwierzętami w trakcie nieobecności właściciela,
- pomoc medyczna – dowóz leków, transport medyczny, wizyta pielęgniarki itp. – usługa może występować również w ramach dodatkowego ubezpieczenia zdrowotnego,
- inne prace naprawcze (np. malowanie ścian po zalaniu mieszkania),
- pomoc prawna (w ograniczonym zakresie – w tej sytuacji lepiej sprawdza się ochrona prawna w życiu prywatnym).
W ramach ubezpieczenia Assistance możemy skorzystać z powyższych usług w ciągu roku tyle razy, ile określi w umowie towarzystwo ubezpieczeniowe. Warto o tym pamiętać – druga lub trzecia interwencja elektryka oznacza, że musimy tę usługę pokryć z własnej kieszeni. Zaletą Home Assistance jest to, że zorganizowanie wykwalifikowanej osoby leży po stronie ubezpieczyciela. W umowie powinien widnieć stosowny zapis, który gwarantuje, iż fachowiec przybędzie na miejsce w określonym czasie, np. 24 godzin. Dodanie ubezpieczenia Assistance do polisy majątkowej nieznacznie podnosi jej koszt – o kilkadziesiąt złotych w skali roku. Jest to więc atrakcyjna oferta, dzięki której możemy zaoszczędzić sobie stresu oraz pieniędzy.
Chcesz wiedzieć więcej? Skontaktuj się z najbliższym oddziałem Eurofinance! Nasi agenci ubezpieczeniowi chętnie udzielą Ci wszystkich informacji.
Opublikowano dnia: 27.04.2021 11:38
Podobne wpisy
Ubezpieczenie taksówki – ile kosztuje ubezpieczenie taxi?
Prowadzenie działalności jako taksówkarz to odpowiedzialne zajęcie, które wiąże się z codziennym kontaktem z klientami, jak również z wysokim ryzykiem na drodze. Właśnie dlatego ubezpieczenie taksówki to nie tylko obowiązek, ale też inwestycja w bezpieczeństwo kierowcy, pasażerów i samochodu. W tym artykule podpowiadamy, czym różni się ubezpieczenie taxi od standardowego OC. Czym jest ubezpieczenie taxi?...
Czytaj dalej...Jak działa ubezpieczenie opon?
Usterka opony może przydarzyć się każdemu kierowcy - niezależnie od doświadczenia za kierownicą czy modelu samochodu. Wystarczy najechać na gwóźdź, wjechać w dziurę w jezdni czy złapać kapcia w nieodpowiednim momencie, by podróż zamieniła się w niemały koszmar. Naprawa lub wymiana opony bywa kosztowna, a nieprzewidziane wydatki nie są mile widziane. Dlatego warto rozważyć dodatkową...
Czytaj dalej...Ubezpieczenie OCP – czym jest i co obejmuje?
W branży transportowej liczy się nie tylko terminowość dostaw, ale także bezpieczeństwo przewożonych ładunków. Nawet najlepiej zorganizowany transport może napotkać trudności - kradzież, wypadek, uszkodzenie towaru czy niesprzyjające warunki atmosferyczne mogą narazić przewoźnika na duże straty finansowe i wizerunkowe. Dlatego tak ważne jest odpowiednie zabezpieczenie działalności poprzez ubezpieczenie OCP, czyli Odpowiedzialności Cywilnej Przewoźnika. Czym jest...
Czytaj dalej...