+48 22 311 14 44

Jakie korzyści daje ubezpieczenie działki budowlanej?

Nieruchomości

Koszt ubezpieczenia domu w budowie nie jest duży. Na pewno mniejszy niż straty, które możesz ponieść. Dom w trakcie budowy jest narażony między innymi na pożar, silną wichurę lub powódź. Dom w stanie surowym, zamkniętym, możesz również ubezpieczyć od kradzieży z włamaniem. Wtedy możesz liczyć na przykład na wypłatę odszkodowania, gdy ktoś ukradnie Ci drzwi lub elementy stałe budynku. 

Zobacz, jak zabezpieczyć Twoją działkę na czas budowy

Jesteś już w trakcie budowy? A może właśnie kupiłeś projekt domu i chcesz rozpocząć realizowanie takiej inwestycji? Zastanów się nad tym, w jaki sposób mógłbyś się zabezpieczyć na wszelki wypadek, gdy już będziesz budował swój upragniony dom. Pod wpływem działania sił przyrody, postawione na budowie ściany mogą na przykład się przewrócić. Dlatego warto byłoby na poważnie zastanowić się nad tym, jakie korzyści może dać Ci ubezpieczenie działki budowlanej? Jaki jest zakres ochrony w przypadku takiej polisy? Jakie koszty musisz ponieść, aby wykupić ubezpieczenie działki budowlanej? 

Co to jest ubezpieczenie działki budowlanej? 

W naszym kraju coraz bardziej popularne są ubezpieczenia majątkowe. To znaczy takie, które zapewniają ochronę mieniu osoby ubezpieczającej. O ile ubezpieczenie domu, stało się raczej czymś powszechnych, to ubezpieczenie działki budowlanej, nadal budzi zaskoczenie. A szkoda, bo zagwarantuje Ci ochronę budowanego domu, jeszcze zanim się do niego wprowadzisz. Na pewno, jeżeli jesteś inwestorem, to powinieneś się zastanowić nad wykupieniem tego rodzaju ubezpieczenia. 

Celem ubezpieczenia działki budowlanej jest ochrona budowanego obiektu przed wieloma nieprzyjemnymi wydarzeniami. Taki ubezpieczenie oznacza, że podpisujesz umowę ubezpieczeniową z wybranym zakładem ubezpieczeniowym. W dużym stopniu, to od Ciebie zależy, jaki będzie miała ona zakres. Ubezpieczenie trwa od momentu podpisania polisy ubezpieczeniowej do chwili, gdy budynek zostanie już odebrany przed nadzór techniczny. Dopiero wtedy będziesz mógł w nim na spokojnie zamieszkać. 

Jaki jest zakres ubezpieczenia działki budowlanej? 

Ubezpieczenie działki budowlanej, będzie najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie, jeżeli właśnie budujesz na przykład dom jednorodzinny. Bez względu na to, czy zaczynasz budowę od stanu zerowego, czy od stanu surowego zamkniętego, to możesz ubezpieczyć działkę budowlaną. Taka ochrona może mieć naprawdę szeroki zakres. Ubezpieczenie działki budowlanej może obejmować: skutki zdarzeń losowych i kradzież z włamaniem.

O ile ubezpieczenie działki budowlanej na każdym etapie budowy może odnosić się do skutków zdarzeń losowych, w tym spowodowanych niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, to ubezpieczenie od kradzieży z włamaniem, możesz wykupić jedynie, gdy dom jest w stanie zamkniętym, surowym. W praktyce oznacza to, że musi mieć wszystkie otwory zewnętrzne zamknięte. Musi mieć po prostu zamontowane okna i drzwi. Konieczne jest również posiadanie pełnego zadaszenia.   

Jakie korzyści jeszcze zapewnia Ci ubezpieczenie działki budowlanej?

Ubezpieczenie działki budowlanej gwarantuje Ci głównie ochronę od zdarzeń losowych. Są to wszystkie te sytuacje, których nie jesteś w stanie wcześniej przewidzieć, ani się przed nimi ustrzec. Możesz jednak wykupić ubezpieczenie działki budowlanej i w ten sposób w razie zdarzenia losowego, zapewnić sobie odpowiednie odszkodowanie. Mamy tutaj na myśli między innymi takie sytuacje jak: uderzenie pioruna, pożar, wichura, silny wiatr, grad, czy ulewa. 

Zapraszamy do jednego z naszych warszawskich oddziałów:
Eurofinance – Ubezpieczenia majątkowe Bemowo Warszawa
Eurofinance – Ubezpieczenia majątkowe Ursynów Warszawa

Podobne wpisy

Czy ubezpieczenie mieszkania od wszystkich ryzyk jest opłacalne?

Zadaniem ubezpieczenia mieszkania od wszystkich ryzyk jest jego ochrona przed każdym możliwym niekorzystnym zdarzeniem. Wyjątek stanowią te wymienione w dokumencie OWU. Wynika to stąd, że są to wyłączenia odpowiedzialności. Jakie są zalety oraz ograniczenia w przypadku tego rodzaju polisy? Jaki jest jej przeciętny koszt?  Jak dzielą się polisy ubezpieczeniowe mieszkania? Ubezpieczenia mieszkaniowe dzielą się na...

Czytaj dalej...

Kiedy warto ubezpieczyć mieszkanie deweloperskie?

Inwestowanie w nieruchomości jest pełne pułapek, a wiele z nich może być bardzo kosztownych. Dlatego też warto posiadać ubezpieczenie mieszkania w stanie deweloperskim. Zapewni Ci ono spokój ducha i bezpieczeństwo finansowe na wypadek najgorszego. Jak ubezpieczyć mieszkanie w stanie deweloperskim? Podczas budowy lub przebudowy nieruchomości dobrze jest uzupełnić luki w standardowej polisie ubezpieczeniowej, wykupując dodatkowe...

Czytaj dalej...

Czy można ubezpieczyć mieszkanie komunalne?

Co to jest mieszkanie komunalne? Mieszkanie komunalne, zwane inaczej mieszkaniem socjalnym, to nieruchomość będąca własnością gminy, którą przyznaje się osobom w trudnej sytuacji życiowej i materialnej. Lokal komunalny traktowany jest jako forma pomocy socjalnej. Mieszkania socjalne zapewniają stabilność, w której ludzie mogą pozostać przez dłuższy czas. Czynsze są bardziej przystępne cenowo, a umowy najmu bezpieczniejsze...

Czytaj dalej...