+48 22 311 14 44

Jak wyglądają ubezpieczenia na wypadek śmierci?

Życie

Dlaczego warto ubezpieczyć się na wypadek śmierci? Jak wyglądają tego rodzaju polisy? Na co powinieneś zwrócić uwagę przy zawieraniu takiej umowy z ubezpieczycielem? Dowiedz się więcej o ubezpieczeniu na wypadek śmierci.

Dlaczego dobrze jest wykupić ubezpieczenie na wypadek śmierci?

Gdy wykupisz ubezpieczenie na wypadek śmierci, to tym samym udzielisz wsparcia pozostawionym bliskim. Muszą oni pokryć koszty pogrzebu, stypy oraz czeka ich jeszcze wiele innych wydatków. Zasiłek pogrzebowy nie jest w stanie pokryć tych wszystkich opłat. Wynosi obecnie około czterech tysięcy złotych, a koszty pochowania osoby bliskiej przez cały czas się zwiększają. Wiele osób wykupuje ubezpieczenie na wypadek śmierci właśnie po to, aby rodzina mogła z niego w całości pokryć koszty pogrzebu.

Czasami banki wymagają posiadania takiego ubezpieczenia. Dzieje się tak w przypadku brania kredytu hipotecznego. Dla banku to zbyt duże ryzyko zawierać taką umowę, z osobą, która nie ma tego rodzaju polisy. Ubezpieczenie jest gwarancją spłaty kredytu w momencie śmierci kredytobiorcy.

Co ciekawe, nie zawsze pieniądze z polisy trafiają w ręce rodziny. To zależy od woli osoby, która wykupiła polisę. Ma ona prawo wybrać, dla kogo przeznaczy odszkodowanie z ubezpieczenia. Wcale nie musi się kierować więzami krwi, ani tym, że ktoś jest jej współmałżonkiem. Nie każdy ma dobre relacje z rodziną. Ubezpieczenie na wypadek śmierci jest również bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób, które pozostają w związkach nieformalnych lub nie dysponują dużym majątkiem. Wtedy nie mają możliwości przekazać dużej sumy pieniędzy partnerowi, czy rodzinie.

Kto może wykupić polisę na wypadek śmierci?

Tego rodzaju ubezpieczenie może wykupić każdy. Najważniejsze jest to, abyś miał ukończone 18 lat. Górna granica to 65 lat. Warto tutaj również wspomnieć o tym, że aby wykupić ubezpieczenie na wypadek śmierci nie możesz być przewlekle chory. W praktyce oznacza to, że nie możesz przyjmować żadnych leków na stałe i chorować dłużej niż miesiąc.

Do zawarcia umowy ubezpieczenia konieczne jest wcześniejsze wypełnienie ankiety medycznej. Znajdują się w niej pytania o przebyte choroby, wagę oraz o nałogi. Zdecydowana większość zakładów ubezpieczeniowych sprawdza, czy podane przez Ciebie informacje są zgodne z tymi, które znajdują się w bazie NFZ. Jeżeli ubezpieczyciel ma wątpliwości, co do Twojego stanu zdrowia, to zawsze może poprosić Cię o wykonanie dodatkowych badań. Jednak taka prośba musi być czymś uzasadniona, na przykład wielomiesięcznym przebywaniem na zwolnieniu lekarskim lub przyjmowaniem silnych leków przeciwbólowych. Pozytywne jest to, że gdy badanie lekarskie nie wykaże niczego niepokojącego, to będziesz mógł wykupić ubezpieczenie zdrowotne na wypadek śmierci. Bardzo rzadko jest tak, że towarzystwo ubezpieczeniowe całkowicie odmawia możliwości zawarcia takiej umowy. Czasami proponuje wyższą składkę lub konieczność wykonywania częstszych badań lekarskich. Może również zaoferować niższą sumę ubezpieczenia.

Kiedy najlepiej wykupić ubezpieczenie na wypadek śmierci?

Im wcześniej wykupisz ubezpieczenie na wypadek śmierci, tym mniej będzie Cię ono kosztowało. W ten sposób unikniesz też konieczności robienia dodatkowych badań lekarskich. Im będziesz starszy, tym gorsze warunki ubezpieczenia może Ci zaproponować towarzystwo. Przy tego rodzaju polisach kluczowy jest moment przystąpienia, czy tak zwany wiek wstępu. To logiczne, ponieważ wraz z wiekiem rośnie ryzyko choroby lub śmierci.

Zapraszamy do naszych oddziałów!

Eurofinance – ubezpieczenia na życie Ursynów Warszawa
Eurofinance – ubezpieczenia na życie Bemowo Warszawa

Podobne wpisy

Rezygnacja z polisy na życie w praktyce

Jak wygląda wypowiedzenie umowy ubezpieczenia na życie w praktyce? Zazwyczaj większość z nas, gdy podpisuje jakąkolwiek umowę, to nie myśli o jej rozwiązywaniu. Dopiero, gdy okoliczności się zmienią, to nagle okazuje się, że te warunki wcale nie były takie atrakcyjne. To samo dotyczy podpisywania umów o ubezpieczenie na życie. Czy są sytuacje, gdy warto zrezygnować...

Czytaj dalej...

Ile kosztuje ubezpieczenie na życie?

Decyzję o wykupieniu polisy na życie podejmujemy zazwyczaj tylko raz. W związku z tym jest to niezwykle istotny krok, który zaważy na przyszłości ubezpieczonego, jak i jego bliskich. Trudno jednak w takich chwilach nie myśleć o kosztach. Ile kosztuje ubezpieczenie na życie? W jaki sposób możemy opłacać składkę? Wyjaśniamy. Od czego zależy wysokość składki ubezpieczeniowej?...

Czytaj dalej...

Czy możliwe jest ubezpieczenie od wojny i jej skutków?

Groźba wystąpienia działań wojennych na terenie naszego kraju czy ościennych jeszcze do niedawna wydawała się niewielka. Straszna rzeczywistość jest jednak taka, że musimy wziąć pod uwagę, jak produkty ubezpieczeniowe, które posiadamy, chronią nas przed skutkami wojny lub ataków terrorystycznych.  Ubezpieczenie od wojny w ramach polisy turystycznej Jednym z podstawowych produktów, który może nas chronić od...

Czytaj dalej...