+48 22 311 14 44

Urodzenie dziecka a ubezpieczenie na życie

Życie

Narodziny potomka to jedna z najważniejszych chwil w życiu. Jeśli jesteśmy ubezpieczeni, możemy być jednocześnie uprawnieni do uzyskania środków z polisy. Jak wygląda świadczenie za urodzenie dziecka? W jakim produktach ubezpieczeniowych możemy się go spodziewać?

Polisa grupowa a urodzenie dziecka

Jako pracownicy większych firm często spotykamy oferty ubezpieczenia grupowego, którego przedmiotem jest nasze życie oraz zdrowie. W wielu wypadkach nie brakuje w nich świadczenia za urodzenie dziecka, bez względu na to, czy ubezpieczonym jest kobieta, czy mężczyzna. W produktach tego typu gwarantowana suma za takie wydarzenie może nie być wysoka, niemniej są to środki, które zawsze mogą być pomocne podczas kompletowania wyprawki, niezbędnych akcesoriów czy np. przystosowania pomieszczenia dla potrzeb noworodka. Ze względu na specyfikę ubezpieczeń grupowych jako pojedynczy pracownik nie mamy jednak wpływu na sumę ubezpieczenia czy wysokość innych świadczeń, o czym warto pamiętać. Nie zmienia to faktu, że taka możliwość to ciekawy benefit, który firmy mogą zaoferować swoim aktualnym oraz przyszłym pracownikom. 

Urodzenie dziecka a ubezpieczenie na życie

W przypadku prywatnych polis na życie również możemy natrafić na dodatkowe świadczenia, które obejmują nie tylko narodziny dziecka, ale np. zachorowanie bliskiej osoby, jej śmierć, czy pobyt w szpitalu. Aby jednak otrzymać jakiekolwiek pieniądze, musimy wybrać odpowiednią ofertę. Wiąże się to z analizą co najmniej kilkunastu propozycji towarzystw ubezpieczeniowych, a także samych wariantów polisy. 

 

Kluczową kwestią są nie tylko sam zakres polisy czy wysokość składki ubezpieczeniowej, ale obecność tzw. karencji. Karencja to inaczej czasowe ograniczenie finansowej odpowiedzialności firmy za wystąpienie danej okoliczności. Gdy mówimy o polisach na życie, karencja dotyczące urodzenia dziecka może wynosić nawet 12 miesięcy. Oznacza to, że kobieta, która jest w ciąży nawet jeśli zostanie objęta polisą (wykupi ją sama lub zrobi to jej partner) nie będzie uprawniona do uzyskania żadnego świadczenia z polisy. Jeśli jednak dziecko pojawi się po wygaśnięciu karencji, to ubezpieczona osoba będzie mogła otrzymać stosowne środki, które zazwyczaj wynoszą kilka tysięcy złotych. Podobna karencja, choć już krótsza, może występować w dodatkowych ubezpieczeniach zdrowotnych. Oznacza to, że kobieta będąca w ciąży nie będzie mogła liczyć na zwrot kosztów badań ginekologicznych i prywatnej opieki w tym zakresie.

Jak wybrać dobrą polisę?

Zakres ubezpieczenia na życie to jeden z kluczowych elementów polisy, którą wykupujemy nierzadko tylko raz w życiu. Stąd warto dokładnie przemyśleć, jak umowa powinna być skonstruowana. W tym celu najkorzystniej skontaktować się ze specjalistą, który doradzi i pomoże wybrać najkorzystniejszą propozycję. W Eurofinance wspieramy naszych klientów nie tylko w sprawach dotyczących ubezpieczenia na życie, ale również w polisach majątkowych i komunikacyjnych. Dzięki nam wybierzesz ubezpieczenie, które będzie idealne pod każdym względem. 

 

Zobacz nasze oddziały:

Eurofinance – ubezpieczenia na życie Ursynów Warszawa
Eurofinance – ubezpieczenia Bemowo Warszawa

Podobne wpisy

Rezygnacja z polisy na życie w praktyce

Jak wygląda wypowiedzenie umowy ubezpieczenia na życie w praktyce? Zazwyczaj większość z nas, gdy podpisuje jakąkolwiek umowę, to nie myśli o jej rozwiązywaniu. Dopiero, gdy okoliczności się zmienią, to nagle okazuje się, że te warunki wcale nie były takie atrakcyjne. To samo dotyczy podpisywania umów o ubezpieczenie na życie. Czy są sytuacje, gdy warto zrezygnować...

Czytaj dalej...

Jak wyglądają ubezpieczenia na wypadek śmierci?

Dlaczego warto ubezpieczyć się na wypadek śmierci? Jak wyglądają tego rodzaju polisy? Na co powinieneś zwrócić uwagę przy zawieraniu takiej umowy z ubezpieczycielem? Dowiedz się więcej o ubezpieczeniu na wypadek śmierci. Dlaczego dobrze jest wykupić ubezpieczenie na wypadek śmierci? Gdy wykupisz ubezpieczenie na wypadek śmierci, to tym samym udzielisz wsparcia pozostawionym bliskim. Muszą oni pokryć...

Czytaj dalej...

Ile kosztuje ubezpieczenie na życie?

Decyzję o wykupieniu polisy na życie podejmujemy zazwyczaj tylko raz. W związku z tym jest to niezwykle istotny krok, który zaważy na przyszłości ubezpieczonego, jak i jego bliskich. Trudno jednak w takich chwilach nie myśleć o kosztach. Ile kosztuje ubezpieczenie na życie? W jaki sposób możemy opłacać składkę? Wyjaśniamy. Od czego zależy wysokość składki ubezpieczeniowej?...

Czytaj dalej...