nowe ubezpieczenia 663 363 333 infolinia 22 311 14 44

Ubezpieczenie za pobyt w szpitalu – ile, gdzie i jak uzyskać?

Zdrowie

Ubezpieczenie za pobyt w szpitalu to niezwykle ważny element zabezpieczenia finansowego w przypadku sytuacji, gdy w wyniku problemów zdrowotnych trafiamy pod skrzydła ochrony zdrowia. Pobyt w szpitalu może wiązać się z wysokimi kosztami leczenia, które mogą znacznie obciążyć domowy budżet. Jak kupić ubezpieczenie, które nas uchroni przed takimi wydatkami?

Co to jest ubezpieczenie za pobyt w szpitalu?

Choć bardzo wiele usług związanych w pobycie w polskim szpitalu jest bezpłatna dla osób odprowadzających składki, to nie zawsze jesteśmy w stanie zapewnić sobie odpowiedniej opieki w ramach ubezpieczenia z Narodowego Funduszu Zdrowia. Z tego względu możemy sięgnąć po dodatkowe, nieobowiązkowe ubezpieczenie za pobyt w szpitalu, które będzie elementem np. polisy na życie lub dodatkowego ubezpieczenia pracowniczego. Ubezpieczenie za pobyt w szpitalu zapewnia wsparcie finansowe w przypadku hospitalizacji. Może obejmować różne świadczenia, takie jak:

  • Ubezpieczyciel wypłaca ustaloną kwotę za każdy dzień spędzony w szpitalu.
  • Wypłata jednorazowego świadczenia w przypadku hospitalizacji.
  • Pokrycie kosztów leczenia, które nie są refundowane przez NFZ.
  • Pokrycie kosztów transportu do i ze szpitala.
  • Dostęp do specjalistycznych badań, konsultacji czy rehabilitacji.

Ile kosztuje ubezpieczenie za pobyt w szpitalu?

Koszt ubezpieczenia za pobyt w szpitalu zależy od wielu czynników, takich jak wiek, stan zdrowia, zakres ochrony oraz suma ubezpieczenia. Poza tym osoby młodsze i zdrowe mogą liczyć na niższe składki, natomiast starsze osoby lub z istniejącymi schorzeniami mogą być narażone na wyższe składki. Ma to szczególne znacznie w wypadku polisy na życie, której jednym z głównych kryteriów ustalania wysokości stawki jest właśnie wiek i stan zdrowia osoby, która chce wykupić polisę.

Dodatkowo im szerszy zakres ochrony i wyższa suma ubezpieczenia, tym wyższa będzie składka. Warto porównać oferty różnych ubezpieczycieli, aby znaleźć polisę, która najlepiej odpowiada potrzebom i możliwościom finansowym. Nie musimy tego jednak robić samodzielnie – możemy skorzystać z pomocy specjalistów multiagencji Eurofinance, gdzie proponujemy naszym klientom najlepsze rozwiązania, w tym ubezpieczenia za pobyt w szpitalu, w adekwatnej cenie.

Gdzie można nabyć ubezpieczenie za pobyt w szpitalu?

Ubezpieczenie za pobyt w szpitalu można nabyć u wielu ubezpieczycieli. Oto kilka miejsc, gdzie można je znaleźć: w tradycyjnych firmach ubezpieczeniowych. Wiele z nich, np. PZU, Allianz, Warta czy Generali, oferuje ubezpieczenia zdrowotne, w tym ubezpieczenie za pobyt w szpitalu. Samodzielne wyszukiwanie ofert (również przez internetowe porównywarki) może być żmudne i wymagające. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest multiagencja. To firma specjalizująca się w oferowaniu ubezpieczeń wielu towrzystw – w jednym miejscu. Dzięki temu może proponować bardziej elastyczne i dopasowane do potrzeb polisy. Ponadto ubezpieczenia za pobyt w szpitalu mogą być elementem polisy oferowanej przez zakład pracy.

Ile za pobyt w szpitalu z ubezpieczenia?

Hospitalizacja w ramach wspomnianych wyżej produktów może wiązać się z odszkodowaniem – jego wysokość w dużej mierze jest uzależniona do wysokości składki i zapisów w umowie. Im wyższa składka, tym dzienna stawka za pobyt w szpitalu będzie wyższa, a więc może wynieść od kilkudziesięciu do kilkuset złotych.

Ubezpieczenie za pobyt w szpitalu to ważny element zabezpieczenia finansowego, który może okazać się nieoceniony w przypadku nagłych sytuacji zdrowotnych. Warto dokładnie przeanalizować dostępne oferty i wybrać polisę, która zapewni odpowiednią ochronę dla Ciebie i Twojej rodziny. Pamiętaj o sprawdzeniu zakresu ochrony, sumy ubezpieczenia, warunków umowy oraz ceny polisy. Dzięki odpowiedniej polisie można skoncentrować się na powrocie do zdrowia, bez obaw o finansowe konsekwencje hospitalizacji.

Podobne wpisy

Ubezpieczenie onkologiczne – co obejmuje jego zakres?

Poważna choroba, jaką jest nowotwór, może spotkać każdego z nas. Nawet co czwarty Polak może zachorować na raka. Koszty terapii i zakupu leków są często wysokie i przewyższają możliwości finansowe chorego. W tym szczególnym czasie niezbędne jest wsparcie, również to finansowe, które może zapewnić ubezpieczenie onkologiczne. Co obejmuje ubezpieczenie onkologiczne? Ubezpieczenie onkologiczne najczęściej wchodzi w...

Czytaj dalej...

Odszkodowanie za szwy – jak uzyskać i ile może wynosić?

Odszkodowanie za szwy to świadczenie pieniężne, które jest wypłacane na skutek przerwania ciągłości powłok skórnych i wynikającej z tego tytułu konieczności interwencji chirurgicznej. Uzyskanie odszkodowania za szwy jest możliwe w ramach doznanego uszczerbku na zdrowiu. Wysokość świadczenia determinuje w dużej mierze skala urazu, a także jego wpływ na ogólny stan zdrowia osoby ubezpieczonej. W jakich...

Czytaj dalej...

Jak uzyskać odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu?

Stwierdzony trwały uszczerbek na zdrowiu uprawnia osoby ubezpieczone do uzyskania odszkodowania. Dotyczy to zarówno powszechnego ubezpieczenia, jak i polisy na życie oraz NNW. Jak wygląda procedura przyznania zadośćuczynienia w przypadku produktów komercyjnych? Odpowiadamy.  Czym jest trwały uszczerbek na zdrowiu? Trwały uszczerbek na zdrowiu definiuje się jako trwałe uszkodzenie organu, narządu lub układu, który można wyrazić...

Czytaj dalej...

Umów się z mobilnym doradcą

Posiadamy mobilnych przedstawicieli handlowych, którzy docierają do klienta na terenie Warszawy Bemowa oraz okolic. Spotkanie z naszym specjalistą ułatwi Państwu dopasowanie oferty do indywidualnych potrzeb.

Preferowana godzina kontaktu

Wyrażam zgodę na wykonywanie połączeń głosowych przez Eurofinance sp. z o.o. w celu przedstawiania informacji o charakterze marketingowym, dotyczących produktów i usług świadczonych przez zakłady ubezpieczeń współpracujące z Eurofinance oraz promocji organizowanych przez Eurofinance
Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Eurofinance sp. z o.o. na podany numer telefonu lub adres e-mail informacji o charakterze marketingowym , dotyczących produktów i usług świadczonych przez zakłady ubezpieczeń współpracujące z Eurofinance oraz promocji organizowanych przez Eurofinance
Wiem, że mam prawo w dowolnym momencie wycofać zgodę. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania moich danych, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.