nowe ubezpieczenia 663 363 333 infolinia 22 311 14 44

Na co zwrócić uwagę przy wyborze ubezpieczeń szkolnych?

Zdrowie

Powrót dzieci do szkół wiąże się z większym ryzykiem występowania różnych pospolitych urazów. To dlatego placówki oświatowe oferują ubezpieczenia szkolne, które pozwala uzyskać odszkodowanie po wypadku i uszczerbku na zdrowiu. Czasami jednak nie zwracamy uwagi na to, jakie są jego warunki, a te mogą się znacząco różnić od typowych ofert ubezpieczenia NNW dla dorosłych osób. Co w związku z tym warto wiedzieć na temat ubezpieczenia szkolnego?

Czym jest ubezpieczenie szkolne?

Polisa dla dziecka, którą zawieramy za pośrednictwem szkoły, to nic innego jak ubezpieczenie NNW, czyli od następstw nieszczęśliwych wypadków. Jak działa ten produkt? Jeśli dziecko ulegnie wypadkowi w szkole (lub poza nią) i dojdzie do np. złamania czy zwichnięcia, to ubezpieczyciel wypłaci stosowne odszkodowanie z tego tytułu. Ubezpieczenie szkolne jest dobrowolne, poza tym ich zaletą jest to, iż często są tańsze (składka najczęściej wynosi 50 zł), niż NNW wykupowane indywidualnie. Ponadto polisa obowiązuje przez 12 miesięcy, a więc także w trakcie miesięcy wakacyjnych, świąt, weekendów itd. Biorąc pod uwagę, że dzieci mają sporo okazji do urazów, np. w trakcie zajęć WF czy podczas przerw między lekcjami, ubezpieczenie to ma uzasadnienie, gdyż pozwala uniknąć dodatkowych kosztów związanych z leczeniem czy rehabilitacją.

Ubezpieczenia Szkolne NNW - Pakiet Bezpieczna Nauka
ZAKUP SAMODZIELNIE W 3 MINUTY!

Zakres ubezpieczenia szkolnego

Nim zdecydujemy się na opłacenie polisy dla dziecka, zapytajmy o wszystkie szczegóły i warunki oferty. W zakresie ubezpieczenia szkolnego powinny znaleźć się wszystkie okoliczności, które będą uprawniały rodziców/opiekunów prawnych do uzyskania stosownego odszkodowania. Wśród listy uznawanych nieszczęśliwych wypadków najczęściej znajdziemy złamania, zwichnięcia i rozcięcia, ale ubezpieczenie może również chronić od następstw ugryzienia zwierzęcia czy poważnego zachorowania. Istotne, aby ubezpieczenie szkolne obowiązywało również poza budynkiem, w którym uczy się dziecko. Obecnie jest to standard, ale rozsądek podpowiada, aby i taką kwestię zweryfikować.

Zwróćmy również uwagę na sumę ubezpieczenia oraz warunki wypłaty odszkodowania, a także wyłączenia odpowiedzialności, czyli sytuacje, kiedy nie będziemy mogli ubiegać się o zadośćuczynienie. Inną kwestią jest zakres świadczeń, za które ubezpieczyciel może nam zwrócić, np. pobyt w szpitalu, rehabilitacja, zakup leków. Tu również musimy dokładnie doczytać w ogólnych warunkach ubezpieczenia, na co możemy liczyć.

Jak ubezpieczyć dziecko poza szkołą?

NNW to produkt, który towarzystwa ubezpieczeniowe oferują z myślą o osobach prywatnych. Możemy w ten sposób ubezpieczyć dziecko od następstw wypadków, ciężkiego zachorowania i innych nieszczęśliwych zdarzeń. Produkty tego typu to ubezpieczenia osobowe, co oznacza, że możemy ich wykupić więcej, np. skorzystać z oferty szkoły oraz doubezpieczyć się w wybranej firmie. Dziecko możemy również włączyć do polisy na życie lub zapewnić mu lepszą opiekę medyczną w ramach dodatkowego ubezpieczenia zdrowotnego. Włączenie dziecka nie zwiększa znacząco wysokości składki ubezpieczeniowej.

Ile kosztuje NNW dla dziecka?

Wysokość składki za NNW dziecka zależy od kilku czynników. Towarzystwa ubezpieczeniowe mają różne propozycje i pakiety, które naturalnie będą się różnić ceną. Ponadto znaczenie ma zakres oraz suma ubezpieczenia. Im ona większa, tym możemy spodziewać się wyższej stawki. Najtańsze ubezpieczenia szkolne kosztują już od 25 zł za 12 miesięcy ochrony, ale mają ograniczony zakres i niską sumę ubezpieczenia (10000 zł).

Szukasz ubezpieczenia, które będzie chronić finanse domowe przed konsekwencjami urazu dziecka? Zgłoś się do Eurofinance, gdzie dobieramy polisy do potrzeb naszych klientów.

Podobne wpisy

Ubezpieczenie onkologiczne – co obejmuje jego zakres?

Poważna choroba, jaką jest nowotwór, może spotkać każdego z nas. Nawet co czwarty Polak może zachorować na raka. Koszty terapii i zakupu leków są często wysokie i przewyższają możliwości finansowe chorego. W tym szczególnym czasie niezbędne jest wsparcie, również to finansowe, które może zapewnić ubezpieczenie onkologiczne. Co obejmuje ubezpieczenie onkologiczne? Ubezpieczenie onkologiczne najczęściej wchodzi w...

Czytaj dalej...

Odszkodowanie za szwy – jak uzyskać i ile może wynosić?

Odszkodowanie za szwy to świadczenie pieniężne, które jest wypłacane na skutek przerwania ciągłości powłok skórnych i wynikającej z tego tytułu konieczności interwencji chirurgicznej. Uzyskanie odszkodowania za szwy jest możliwe w ramach doznanego uszczerbku na zdrowiu. Wysokość świadczenia determinuje w dużej mierze skala urazu, a także jego wpływ na ogólny stan zdrowia osoby ubezpieczonej. W jakich...

Czytaj dalej...

Jak uzyskać odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu?

Stwierdzony trwały uszczerbek na zdrowiu uprawnia osoby ubezpieczone do uzyskania odszkodowania. Dotyczy to zarówno powszechnego ubezpieczenia, jak i polisy na życie oraz NNW. Jak wygląda procedura przyznania zadośćuczynienia w przypadku produktów komercyjnych? Odpowiadamy.  Czym jest trwały uszczerbek na zdrowiu? Trwały uszczerbek na zdrowiu definiuje się jako trwałe uszkodzenie organu, narządu lub układu, który można wyrazić...

Czytaj dalej...

Umów się z mobilnym doradcą

Posiadamy mobilnych przedstawicieli handlowych, którzy docierają do klienta na terenie Warszawy Bemowa oraz okolic. Spotkanie z naszym specjalistą ułatwi Państwu dopasowanie oferty do indywidualnych potrzeb.

Preferowana godzina kontaktu

Wyrażam zgodę na wykonywanie połączeń głosowych przez Eurofinance sp. z o.o. w celu przedstawiania informacji o charakterze marketingowym, dotyczących produktów i usług świadczonych przez zakłady ubezpieczeń współpracujące z Eurofinance oraz promocji organizowanych przez Eurofinance
Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Eurofinance sp. z o.o. na podany numer telefonu lub adres e-mail informacji o charakterze marketingowym , dotyczących produktów i usług świadczonych przez zakłady ubezpieczeń współpracujące z Eurofinance oraz promocji organizowanych przez Eurofinance
Wiem, że mam prawo w dowolnym momencie wycofać zgodę. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania moich danych, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.